Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Biały dym

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andrewbrw
    Senior
    • 03-2004
    • 932

    #31
    są pewne normy moralne....
    jakbym był w hitlerjugend w życiu bym nie został księdzem, tym bardziej nie pozwoliłbym aby wybrano mnie na Papieża!
    teraz ludzie mają "pretensje" , że ktoś był w SB; słynne sprawy Wildsteina; a że Papież kiedyś krzyczał "SIEG HEIL" to jest git

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23805

      #32
      O! Simon & Garfunkel znowu razem
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Hannibal
        Senior
        • 03-2004
        • 1426

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
        są pewne normy moralne....
        jakbym był w hitlerjugend w życiu bym nie został księdzem, tym bardziej nie pozwoliłbym aby wybrano mnie na Papieża!
        teraz ludzie mają "pretensje" , że ktoś był w SB; słynne sprawy Wildsteina; a że Papież kiedyś krzyczał "SIEG HEIL" to jest git
        To to ja się całkowicie z tym nie zgadzam. Normy moralne jak najbardziej powinny obowiązywać, tyle, że co to ma z tym wspólnego.
        Młody Ratzinger tak krzyczał, bo go tak uczono. Ale szybko zrozumiał, co jest tu grane i póżniej chyba udowodnił, że jest prawym człowiekiem.
        A SB-cy nic takiego nie udowodnili. Całe życie nas nękali i trudno byłoby mi teraz uwierzyć w ich skruchę. Choć przypadki oczywiście się zdarzają. Tego nie zaprzeczam.
        "All the good things for those who wait"

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
          są pewne normy moralne....
          jakbym był w hitlerjugend w życiu bym nie został księdzem, tym bardziej nie pozwoliłbym aby wybrano mnie na Papieża!
          teraz ludzie mają "pretensje" , że ktoś był w SB; słynne sprawy Wildsteina; a że Papież kiedyś krzyczał "SIEG HEIL" to jest git
          No to skreślasz baaardzo wielu świętych, którzy byli wielkimi grzesznikami, a mimo to są świętymi. Na początek Święty Paweł z Tarsu alias Szaweł, który niejednego chrześciajnina miał na sumieniu, a to chyba gorsze niż krzyczeć "Sieg heil" w wieku 10-17 lat.
          Last edited by kopyr; 19-04-2005, 22:43.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Andrewbrw
            Senior
            • 03-2004
            • 932

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
            Normy moralne jak najbardziej powinny obowiązywać, tyle, że co to ma z tym wspólnego.
            ja się tam na tym nie znam , ale chyba nauka kościoła polega na przekazywaniu norm moralnych?
            przynajmniej ja tak to widzę, ale co ja tam mogę wiedzieć w końcu jestem głębokim ateistą!
            koniec tematu z mojej strony

            Comment

            • Andrewbrw
              Senior
              • 03-2004
              • 932

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
              Na początek Święty Paweł z Tarsu alias Szaweł, który niejednego chrześciajnina miał na sumieniu.
              ok, nie znam takiego.
              nie potrzebnie wypowiadam się w temacie na który nic ciekawego nie mam do powiedzenia

              Comment

              • Hannibal
                Senior
                • 03-2004
                • 1426

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
                ja się tam na tym nie znam , ale chyba nauka kościoła polega na przekazywaniu norm moralnych?
                przynajmniej ja tak to widzę, ale co ja tam mogę wiedzieć w końcu jestem głębokim ateistą!
                koniec tematu z mojej strony
                Twoje zdanie też się jak najbardziej liczy. Nie ważne, czy jesteś ateistą, czy nie. Zdanie każdego z nas ma jakiś sens.
                A poza tym, to gratuluję 500-go postu.
                "All the good things for those who wait"

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  Rety, jak słyszę to, że " że Papież kiedyś krzyczał "SIEG HEIL" to jest git " to po prostu niedobrze mi sie robi, Andrewbrew, zaloże się że Ty w tamtych czasach pierwszy bys palił synagogi i krzyczał SIEG HEIL, zrozum, takie były czasy, a błędy, każdy z nas popelnia, z tego co słyszałem to musiał wstąpić, a nawet jesli nie to skończyl z tym bo zrozumial co i jak, czy to już dyskwalifikuje czlowieka?
                  Nie ośmieszaj się z takimi opiniami. bo nikt świętym się nie rodzi.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Cordel
                    Senior
                    • 09-2001
                    • 1087

                    #39
                    Hłe hłe Wehrmaht... Czasy się zmianiają, ludzie też... Rany, niech mnie kule biją, ale mam mieszane uczucia...
                    Last edited by Cordel; 19-04-2005, 22:59.
                    "Mam powody
                    Powstrzymywać się od wody.
                    Od wody mnie w brzuchu kole:
                    Pijam tylko alkohole."
                    Jan Lemański

                    Comment

                    • Andrewbrw
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 932

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                      Andrewbrew, zaloże się że Ty w tamtych czasach pierwszy bys palił synagogi i krzyczał SIEG HEIL,
                      już miałem nic nie pisać , ale BECIK nie przeginaj !!!!!! nic o mnie nie wiesz więc nie pisz takich rzeczy!!!! TY TEŻ BYŚ PEWNIE KRZYCZAŁ SIEG HEIL A HITLEROWI BYŚ .... ROBIŁ
                      moja ksywka to AndrewBRW!!!!
                      aha no rzeczywiście 500 poszło

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andrewbrw
                        już miałem nic nie pisać , ale BECIK nie przeginaj !!!!!! nic o mnie nie wiesz więc nie pisz takich rzeczy!!!! TY TEŻ BYŚ PEWNIE KRZYCZAŁ SIEG HEIL A HITLEROWI BYŚ .... ROBIŁ
                        moja ksywka to AndrewBRW!!!!
                        aha no rzeczywiście 500 poszło
                        no co bym robił?

                        ( a Ty o Ratzingerze to tak jak ja o Tobie, tez zapewne ... (duzo) wiesz)
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Andrewbrw
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 932

                          #42
                          no piwo byś mu robił, znaczy warzył

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #43
                            Cieszy mnie wybór Ratzingera, to był zdecydowanie najlepszy kandydat.
                            I smieszne jest czepianie sie za przynależność do hitlerjugend, bo przypominam iż przynależność była obowiązkowa nie mozna było odmówić panował wtedu system totalitarny jak by ktoś nie wiedział.

                            Comment

                            • garfunkel
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 1068

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                              O! Simon & Garfunkel znowu razem
                              Takie to już zawirowania losu

                              Comment

                              • crizz
                                ...
                                • 02-2003
                                • 1255

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                                a następnym Papieżem będzie Murzyn i bedzie koniec świata, amen
                                Ten koniec świata to już miał być z sześć razy, a Murzyn miał być bezpośrednio po papieżu Polaku... Przepowiednie Nostradamusa można baaardzo dowolnie interpretować. Pożyjemy, zobaczymy.

                                A wybór Ratzingera bardzo mnie zaskoczył. Spodziewałem się kogoś "niespodziewanego", niewymienianego w gronie faworytów. I ciekawi mnie, jakie były spekulacje w 1978 roku, kiedy wybierano JPII - czy też był brany przez prasę pod uwagę jako jeden z pewniaków?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎