Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ART kawalerem medalu "Złoty Chmiel" przyznanego przez Bractwo Piwne w roku 2005

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    #46
    Ja od kilku lat też jestem już tylko obserwatorem. Sporadycznie uczestniczę w chmielakach od kiedy wyjechałem z Krasnegostawu. Jeśli chodzi o charakter imprezy to faktycznie zdaje się, że poszło to w niezbyt dobrym kierunku. To przecież ma być święto chmielarzy i piwowarów, chmielowe dożynki. W PRL-u atrakcją było to, że można się było raz w roku napić Żywca, Okocimia itd. o ile ktoś zdążył dobiec w pierwszej setce do podjeżdżającej ciężarówki z piwem W czasach kiedy wybór i dostępność piw jest praktycznie nieograniczony Chmielaki zamieniły się w imprezę jarmarczno-odpustową i dobry pretekst żeby przez 3 dni chodzić "tropem węża". Fakt, że ostatnio jest to również okazja żeby w tym regionie spróbować piw z Lwówka, Nakła czy Czarnkowa ale ilu z tych ludzi to doceni ?

    Comment

    • fukfuk
      Senior
      • 09-2003
      • 175

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony
      Szerze gratuluję Arturze !!!

      Szkoda tylko, że obok Ciebie wśród odznaczonych znaleźli się także tacy profani jak panowie Jakubiec i Leńczuk. Uważam, że w tym przypadku kapituła uległa złudzie, że ci panowie mają jakiekolwiek pojęcie o kulturze piwnej tylko dlatego że piastują w Krasnymstawie funkcje, które siłą rzeczy obligują ich do angażowania się w organizację Chmielaków. Prawda jest taka, że Chmielaki w ostatnim dziesięcioleciu "zeszły na psy" a miarą ich "atrakcyjności" stały się koncerty "gwiazd" z pierwszych stron gazet.

      Ale to tylko dygresja. Tobie się należy i jest to zwrot we właściwą stronę! Obyś dzięki temu nabrał jeszcze więcej optymizmu i ochoty w spełnianiu misji
      Na zdrowie !
      Jasne, że Leńczuk i Jakubiec zostali wyróżnieni z racji funkcji. Ale zawsze było to podkreślane, że Chmielaki są zasługą całego miasta. Za chwile kończy się kadencja i ci konkretni ludzie się zmienią pewnie.
      Wyróżnienie ART-a można potraktować w pewnej mierze podobnie, ART swtorzył browar.biz, ale na co dzień tworzą go dziesiątki ludzi - i bardzo słusznie wiele osób wypowiadających się wcześniej tak to odebrało.
      A jeszcze wracając do Chmielaków - to też ważne, że browary (koncerny i regionalne) chcą jechać nieraz kilkaset kilometrów, żeby wziąć udział w imprezie. Chmielaki wraz z całą otoczką są elementem kultury piwnej. Na tej zasadzie możnaby powiedzieć, że Oktoberfest to jeden wielki ochlaj, a nie żadne święto. Ile osób z Polski, albo i innych państw, jadąc tam wie, jakie są browary w Monachium? A jak nie wie, to nie wie też, dlaczego są takie, a nie inne namioty. I potem mamy reklamy, że na Oktoberfest wygrało Tyskie

      Comment

      • sopista
        Senior
        • 01-2003
        • 1747

        #48
        I ja dołączam się do Gratulacji. Gorących Gratulacji. Twoje Zdrowie

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #49
          BrowarBizowiczowów chętnych do przyłączenia się do łódzkiej imprezy - proszę o kontakt na PW
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #50
            No i po zawodach

            Chciałbym podziękować niniejszym Bractwu za imprezę no i oczywiście za docenienie naszych starań piwnych. Muzeum Kinematografii bardzo nobliwe, mam nadzieję że przełknęliście moją awersję do garniturów

            Złoty Chmiel w tym roku jak niektórzy zauważyli w galeriii zyskał wyjątkową "obudowę" przez co trudno będzie mi go postawić na kominku, nie mówiąc o dumnym wieszaniu go na piersi

            Wreszcie poznałem działaczy głównej szarży Bractwa oraz części kręgów lokalnych, poza tym było też sporo BrowarBizowiczów, których spotkałem po raz pierwszy na "żywo". Szkoda że ze wszystkimi nie było czasu zamienić przynajmniej kilku słów, ale to chyba główny minus większych spotkań. Po uroczystości przyjemnie było zwilżyć gardziołko Żywym z Ambera, Irishem z Kormorana, Łaskim z Łasku i przy okazji Loewenbraeuem pszenicznym. Peron 6 później stał się naszym domem przynajmniej do 2.22, wtedy spojrzałem na zegarek zmykając do hotelu...
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              #51
              Dobra to i ja sobie tu podziękuję:
              - Markowi Sulidze i Fukfukowi za organizację, troskę, zszarpane nerwy
              - Markowi ciąg dalszy za gościnę w Peronie
              - Simonkowi i koledze (kurcze imię jakoś mi z głowy wyleciało) za piwko z Ambera bez kolejki (a była dużaaaaaaaaaa) i rozmowy przy tymże piwie;
              - Panu Krzysiowi i Markowi z Ciechanowa za dotrzymywanie towarzystwa i poddanie się mojej zabawie w chęć zjednoczenia polskiego rynku piwnego w wspólnej walce o dobro ciekawych piw. Oj miało się tego dnia wyobraźnię;
              - specjalne pozdrowienia dla kolegi efdisk'a, miało być PW, a jest w temacie (ale z tą ilością postów to coś kolega nakłamał jest ich 7 a nie 4);
              - pozdrawiam również częstochowskie bractwo piwne odcięte od Internetu, no i udanego roczku życzę;
              - wszystkim, a którymi miałam przyjemność spędzić ten czas dziękuję;
              A temu kto zaraził mnie anginą - nie dziękuję i niech ja cie tylko dorwę łobuzie jeden.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #52
                Czy już wiadomo kto otrzyma w tym roku medal "Złoty Chmiel"?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • arzy
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 2814

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                  Czy już wiadomo kto otrzyma w tym roku medal "Złoty Chmiel"?
                  jeszcze nie
                  "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  Bractwo Piwne
                  Skład Piwa
                  Piszę poprawnie po polsku!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                    Czy już wiadomo kto otrzyma w tym roku medal "Złoty Chmiel"?
                    wiadomo kto nie dostanie
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #55
                      Jak znam życie to pewnie ktoś z Okocimia lub KP

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • Cez
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1789

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                        Jak znam życie to pewnie ktoś z Okocimia lub KP
                        czego przedsmak mieliśmy na Gali Piw....
                        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #57
                          Właśnie dlatego o tym mówię

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • peter007
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 2820

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            Jak znam życie to pewnie ktoś z Okocimia lub KP
                            No to ART będzie zaszczytnym gronie
                            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                            Comment

                            • Krotoszyniak
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 516

                              #59
                              A juz myslalem ze to bede ja za krzewienie kultury Polskiego piwa za granicami Polski
                              Admin z Ratebeera
                              Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                              Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                              Comment

                              • krissBP
                                Junior
                                • 09-2005
                                • 10

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                                Czy już wiadomo kto otrzyma w tym roku medal "Złoty Chmiel"?
                                Link z odpowiedzią proszę:http://bractwopiwne.pl/?lt=0&yy=7&id...ng=pol&men=art

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎