Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

nocni kierowcy czyli rzecz o ubezpieczeniach samochodowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
    Dokładnie. Jeżeli użyczysz komuś samochód, jednocześnie przekazując wszystkie potrzebne dokumenty (w tym potwierdzenie zawarcia OC), to wszystko jest w porządku i może on prowadzić taki samochód.
    Potwierdzam - nawet gdy kupujesz od kogoś auto - przez miesiąc możesz jeździć legalnie na jego OC (o ile jest ważne) - po tym czasie dopiero MUSISZ ubezpieczyć się na nowo...
    Last edited by Seta; 04-11-2005, 11:41.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • peter007
      Senior
      • 06-2004
      • 2820

      #17
      Przecież w większości małżeństw formalnie nie ma czegoś takiego jak współwłaścicielstwo (chyba jest takie słowo ). Raz jeździ jedno raz drugie i w razie jakiejś kolizji nie ma mowy o żadnych problemach osoby prowadzącej a nie widniejącej na papierach
      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

      Comment

      • grzes_ch
        Senior
        • 10-2003
        • 612

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta
        Potwierdzam - nawet gdy kupujesz od kogoś auto - przez miesiąc możesz jeździć legalnie na jego OC (o ile jest ważne) - po tym czasie dopiero MUSISZ ubezpieczyć się na nowo...
        Według przepisów "nowych" ( nie nowych bo od stycznia 2004 ) na starym ubezpieczeniu samochodu możesz jeździć do jego wygaśnięcia - nie obowiązuje okres 30 dni.

        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
          Dokładnie. Jeżeli użyczysz komuś samochód, jednocześnie przekazując wszystkie potrzebne dokumenty (w tym potwierdzenie zawarcia OC), to wszystko jest w porządku i może on prowadzić taki samochód.
          Nie sprzeczam sie i nie wiem jak to jest w Polsce-wiem ze tam nawet niektöre ubezpieczenia nie sa obowiazkowe albo co niektörzy jezdrza wogöle bez Ubezpieczenia
          W Niemczech ubezpieczajac samochöd deklarujesz z göry kto bedzie nim jezdzil i to jest wykladnikiem ile placisz.
          Sa ubezpieczenia ogölne-Takie ma moja Zona i kazdy moze jej samochodem jezdzic ale jest to od razu drozsze.
          W Polsce ubezpieczeniami zajely sie Allianz i inne stowarzyszenia Ubezpieczeniowe wiec napewno tez takie cos wprowadza.
          Sprzedajacy samochöd w Niemczech nigdy by sie nie zgodzil zeby kupujacy chociaz przez jeden dzien jezdzil na jego Konto a ten kto to robi jest swiadomy jakie niespodzianki moga go czekac
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #20
            W Polsce już jest (albo raczej bywa) tak samo jak w Niemczech. Musiałem zadeklarować, że mojego samochodu nie będą prowadziły osoby młodsze niż ileś tam lat (bodajże 25). Gdy samochodem miał jeździć zięć, musiałem dopłacić 10% do wcześniejszej ceny polisy OC. Inaczej (w razie nieszczęścia) przepadłaby cała moja wieloletnia ulga, a i dopłata do polisy po wypadku byłaby o wiele większa, nawet 100%. To wszystko miało miejsce w Warcie.

            Comment

            • sodom
              Senior
              • 12-2002
              • 351

              #21
              a wracając do meritum, to ..

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                Według przepisów "nowych" ( nie nowych bo od stycznia 2004 ) na starym ubezpieczeniu samochodu możesz jeździć do jego wygaśnięcia - nie obowiązuje okres 30 dni.
                Mylisz się.Możesz jeździć na OC poprzedniego właściciela przez 30 dni.Po tym terminie musisz zrobic aneks do tej umowy a co za tym idzie renegocjować jej warunki(często łączy się to z dopłatą).Po załatwieniu tej czynności możesz dopiero jeździć do wygaśnięcia umowy.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • Krzysztof
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 1689

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                  Mylisz się.Możesz jeździć na OC poprzedniego właściciela przez 30 dni.Po tym terminie musisz zrobic aneks do tej umowy a co za tym idzie renegocjować jej warunki(często łączy się to z dopłatą).Po załatwieniu tej czynności możesz dopiero jeździć do wygaśnięcia umowy.

                  Bądź łaskaw dostrzec, że już przeszlismy do meritum.....
                  Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                  www.twojmalybrowar.pl

                  Comment

                  • grzes_ch
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 612

                    #24
                    kiszot niestety nie masz racji patrz USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 124 poz.1152) , Rozdz. II Par. 31

                    Comment

                    • akszeinga
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 225

                      #25
                      Meritum ustąpiło miejsca paragrafom należącym do zaciekle walczących o zdanie... piwomanów?

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                        kiszot niestety nie masz racji patrz USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 124 poz.1152) , Rozdz. II Par. 31
                        A to ciekawe bo właśnie kupiłem auto i załatwiałem sprawę OC.Byłem w dwóch ubezpieczalniach i w kazdej się dowiedziałem to co napisałem.Możesz jeździc na OC poprzedniego właściciela ale musisz zrobić aneks do zawartej umowy żeby była przepisana na ciebie.A to sie wiąże z renegocjacją tejże umowy.W moim przypadku było to 300 pln za 8 miesiecy,gdzie poprzedni właściciel płacił 400 pln za cały rok.Dodam,że zniżki mamy takie same po 60%.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #27
                          Dobra, niech ART wydzieli tematy ubezpieczeń w osobny temat, a ja jadę spróbować dunkela.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • MonikaGałasiewicz
                            Junior
                            • 01-2005
                            • 3

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                            Dobra, niech ART wydzieli tematy ubezpieczeń w osobny temat, a ja jadę spróbować dunkela.

                            Chciałam to zaproponować...
                            Last edited by MonikaGałasiewicz; 05-11-2005, 16:27.

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #29
                              To tak na koniec
                              Dziennik Ustaw nr 124 z 2003 r poz 1152 art.31
                              cytat:
                              " Art.31.
                              1.W razie zbycia pojazdu mechanicznego,którego posiadacz zawarł umowę ubez-
                              pieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych,na nabywcę pojazdu prze-
                              chodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy.Umowa ubezpie-
                              czenia ulega rozwiązaniu z upływem okresu,na który została zawarta,chyba że
                              nabywca wypowie ją przed upływem 30 dni od dnia nabycia pojazdu mecha-
                              nicznego.W przypadku wypowiedzenia umowy,rozwiązuje się ona z upływem
                              30 dni następujących po dniu nabycia pojazdu mechanicznego.
                              2.W razie nie wypowiedzenia przez nabywcę pojazdu umowy ubezpieczenia OC
                              posiadaczy pojazdów mechanicznych w terminie określonym w ust.1,zakład
                              ubezpieczeń dokonuje ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej
                              ochrony ubezpieczeniowej,poczynając od dnia zbycia pojazdu,z uwzględnie-
                              niem zniżek przysługujących nabywcy oraz zwyżek go obciążających,w ramach
                              obowiązującej taryfy składek."
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • sopista
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 1747

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sopista
                                Ja z samochodem i piwem jednocześnie, bym nie ryzykował...
                                Wycofuję to co napisałem (post 218). Nie przypuszczałem, że ten boczny wątek tak się rozwinie. A wracając jeszcze raz do tematu (za Krzysztofem) to Dunkel jest, piłem go i polecam innym. Przyjdźcie bez samochodu
                                Last edited by sopista; 05-11-2005, 16:48.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎