Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Znalezione w sieci

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • garfunkel
    Senior
    • 04-2005
    • 1068

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
    Widziałem ten program raz (słownie raz) i mam nadzieję, że wyleci z ramówki, zanim sam będę miał dzieci.
    Ha, nie wiedzieć czemu pojawią się na pewno inne, podobne.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Tubisie - Reaktywacja. [mordka z włosami dęba]

      Comment

      • Audi
        Senior
        • 03-2003
        • 1682

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
        ....mam nadzieję, że wyleci z ramówki, zanim sam będę miał dzieci.
        Tego Tobie życzę, niestety mój syn się na nich wychował i byłem zmuszony co niedzielę na C+ to oglądać

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Wyrazy współczucia. Może trzeba było spróbować wmówić dziecku, że dekoder się zepsuł?

          Comment

          • kalifat
            Senior
            • 10-2004
            • 1168

            Oj Żą, nie przesadzaj z tym 'AntyTeletubisingiem'
            Moje dziecko właśnie to ogląda i jak narazie wydaje się być normalne. Co ciekawe ja oglądam razem z nim (ale to chyba już nie jest normalne ) i rzeczywiście zdarzają się odcinki beznadziejne, ale są też i ciekawe. Oczywiście trochę wkurzające jest to, że z dwudziestu kilku minut programu dziesięć powtarza się codziennie, ale jakoś mój krasnal jeszcze chyba tego nie złapał, więc mu się podoba.
            Trzeba brać poprawkę, że to bajka dla dzieci do jakiegoś 2-3 roku życia.
            Później staje się zbyt głupia.
            bla bla bla

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              No cóż, program wydał mi się straszliwy. Może nadmiernie sugerujący wczesny etap rozwoju dziecka w tym wieku. I nie biorący pod uwagę, że rodzic też musi to z reguły obejrzeć

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pinkfloyd
                Dla rodziców którzy już nie mogą patrzeć na Teletubbies
                http://servus.at/DNS/tele/
                Najłatwiej strzela się do tego p.... słoneczka. Do odkurzacza teź nieźle, ale trzeba trafić w oczy.

                Tak a propos konia: Oglądałem parę dni temu Bolka i Lolka - i nie dziwię się, dlaczego dzieci dzisiaj nie fascynują się tą bajką. Jest tak przestarzała, że wręcz niezrozumiała - dobra była 40 lat temu, jak telewizor był czym nadzwyczajnym. Ale dzisiaj, po Shreku - nie ma szans. Pytanie tylko, dlaczego współczesne bajki są tak głupie, pełne przemocy.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                  Pytanie tylko, dlaczego współczesne bajki są tak głupie, pełne przemocy.
                  To jest ciekawa kwestia, przemoc w bajkach dla dzieci. Z jednej strony współczesne bajki (kreskówki) są oparte na konflikcie, ale takie baśnie braci Grimm też zawierały sporo przemocy, a baśnie angielskie były po prostu makabryczne - obcinanie rąk, nóg, głów. Mam tomik, istny podręcznik mordercy... Mój ulubiony Tom i Jerry też składa się w zasadzie wyłącznie z przemocy - naparzają się żelazkami, bejsbolami, siekierami... A jednak nie wyrosłem na agresora.

                  Typowe, nie? Dziecku odmawiać, choć człowiek sam się nacieszył

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    Fakt, że może za bardzo się tym podniecamy. Ale statystyki wskazują, że za czasów mojej młodości nikt nie skakał z okna, bo wydawało mu się, ze ma jeszcze kilka "żyć" przed sobą. Może to nie dobranocki, a właśnie gry komputerowe tak zbrutalniają młode pokolenia?

                    Bajki Andersena też niczego sobie - a to jakaś dziewczynka z zapałkami zamarza, a to jakiś wilk kogoś zjada... Może jesteśmy przewrażliwieni? A może wystarczy brutalność opakować literacko i jest usprawiedliwiona?
                    Last edited by Krzysiu; 23-09-2005, 00:50.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                      Może to nie dobranocki, a właśnie gry komputerowe tak zbrutalniają młode pokolenia?
                      Przede wszystkim warto zauważyć, że łatwiej dostrzec brutalność młodych, niż swoją, gdy się młodym było. We wczesnej (naprawdę wczesnej) podstawówce kląłem jak szewc i nie wydawało mi się to jakimś wielkim upadkiem obyczajów. Teraz jestem zniesmaczony, gdy słucham łebków w autobusie, jak sieją "przecinki" co trzecie słowo.

                      A z grami jest chyba trochę tak, że jeden się wyżyje wirtualnie, a drugi wyjdzie na ulicę i kogoś zabije. Nożem można pokroić chleb, lub poderżnąć gardło. O nastolatków w okolicach 15 bym się nie obawiał, ale z młodszymi już rękę na pulsie... Dziecko + zapałki = ogień.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Ja może jestem parę miesięcy starszy, ale pamiętam, że jak pierwszy raz w szkole powiedziałem głośno słowo na k... (w kiblu oczywiście), to było dla mnie duże przeżycie. Ale dziewuchy w ogóle nie przeklinały.

                        Pewne symptomy są bezdyskusyjne. Czy widziałeś 30 lat temu, żeby gówniarz pyskował do nauczycielki? Albo żeby nieletni hulali po 22.00 po mieście? Dzisiaj to jest normalka i nikogo nie dziwi. A dla mnie to jest świadectwo upadku.

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                          Dla kierowców
                          Ile razy widzę to zdjęcie to morda mi się śmieje
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • fteo
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1139

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                            Najłatwiej strzela się do tego p.... słoneczka. Do odkurzacza teź nieźle, ale trzeba trafić w oczy.

                            Tak a propos konia: Oglądałem parę dni temu Bolka i Lolka - i nie dziwię się, dlaczego dzieci dzisiaj nie fascynują się tą bajką. Jest tak przestarzała, że wręcz niezrozumiała - dobra była 40 lat temu, jak telewizor był czym nadzwyczajnym. Ale dzisiaj, po Shreku - nie ma szans.
                            A ja, osoba wychowana na "Bolku i Lolku", do tej pory lubię ją sobie od czasu do czasu oglądnąć i się nie nudzę
                            http://lotnictwo.net.pl/
                            http://www.flightradar24.com/
                            http://www.airshow.sp.mil.pl/

                            Comment

                            • fteo
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 1139

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fteo
                              A ja, osoba wychowana na "Bolku i Lolku", do tej pory lubię ją sobie od czasu do czasu oglądnąć i się nie nudzę
                              Ten post znalazł się nie w tym miejscu.
                              Przepraszam za zaśmiecanie. Poproszę o przesunięcię Panią Moderatusię jak się pojawi.
                              http://lotnictwo.net.pl/
                              http://www.flightradar24.com/
                              http://www.airshow.sp.mil.pl/

                              Comment

                              • adam16
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 9865

                                Znalazłem wreszcie w sieci fotkę autobusu, który jeszcze niedawno jeździł po Katowicach:
                                Tyski autobus .
                                Tutaj zamieszczę tylko miniaturkę:
                                Attached Files
                                Last edited by adam16; 23-09-2005, 14:02.
                                Browar Hajduki.
                                adam16@browar.biz
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎