Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chleb w Polsce i zagranicą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #16
    Radegast napisal/a


    Z ręką na sercu muszę powiedzieć, że jak moja Babunia upiecze chlebek to trzyma się spokojnie przez 3 dni.
    A bynajmniej nie zauwarzyłem, aby czegoś podejrzanego dosypywała
    Trzy dni? To przyślij mi taki kurierską, na koszt adresata! Zawsze chciałem spróbować domowego pieczywka.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #17
      Pyszny chleb ciemny jest w Austrii ale najlepszy jest Polski, taki jaki można dostać szczególnie gdy nocuje się w gospodarstwach agroturystycznych
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #18
        marcopolok napisal/a
        rekord jednak padł przy jednym napoju firmy jakiejś tam gdzie naliczyliśmy 14 konserwantów typu E_
        aha turek zjadliwy przez 2 dni a potem to już gołębie na stół bo nawet ukroić się nie da bo tak się sypie ile zawiera E_ Turcy nie podają
        Chciałbym powiedzieć, że nie każde E-XXX jest konserwantem lub musi być jakoś tam szkodliwe czy niestrawne. To są po prostu ekstrakty spożywcze w skład których wchodzą barwniki sztuczne i naturalne, aromaty (sztuczne, naturalne i identyczne z naturalnymi), zagęszczacze (jak mączka chlebowa) i całe mnóstwo innych, niekoniecznie szkodliwych składników (E-330 to kwas cytrynowy ) Sztuczne konserwanty są od E-200 do E-252.
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • marcopolok
          Senior
          • 10-2001
          • 2334

          #19
          Jak spróbujesz to pogadamy bo to coś dalej w piwnicy się poniewiera i chłopaki nawet na kaca wolą kranówę od tego

          A tego wszystkiego to za złe im nie mam bo dążą do tego aby sałata rożniła się smakiem od pomidora o metrowych marchewkach nie wspominając
          bez brody...

          Comment

          • yemiołka
            Senior
            • 02-2002
            • 1012

            #20
            eh, a gdzie jest dobry chlebek we Wro.?? w moich okolicach nic takiego nie znajdziesz, przerzuciliśmy się na krojony.
            czasem jednak przywieziem taki z Milicza... pycha! giętki i sprężysty, a gdy cieplutki.... masełko.... serek żólty....

            cholera, lecę do GSu !!

            Radeg., wpraszam się na dzieło Babuni!!! w trybie natychmiastowym!
            **** zbliża ludzi... :-]

            Comment

            • szostak
              Gość
              • 02-2002
              • 1176

              #21
              Chleby są takie, jakie chce jeść naród. Jeden lubi porządne pieczywo, jak Polacy czy Litwini, inni, jak Francuzi czy Grecy, wolą coś, co Polak określi szajsem. Według mnie nie ma to jak tradycyjny chleb wileński. Jest toto wielkie, czarne koło o średnicy co najmniej pół metra. W środku jest ciemnobrązowe, robiące się coraz słodsze w miarę żucia. I długo utrzymuje świeżość. To, co u nas nazywa się chlebem wileńskim, obok oryginalnego nawet nie leżało. Wileński przypomina tylko nazwą i trochę barwą. Reszta jest, nie przymierzając, grecka.

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                #22
                30 lat temu byłem na trzytygodniowym obozie w okolicach Krakowa. Mieszkaliśmy u gospodarzy na wsi. I kupowalismy od nich sporo artykułów spożywczych. Wiśnie, mleko, ziemniaki i oczywiście chleb. Gospodarze piekli go raz na tydzień. Duży, okrągły, dosyć ciemny. I przez tydzien dało się go jeść ze smakiem. Nie czerstwiał, nie psuł się w smaku.
                Podobne rzeczy opowiada moja babcia, która ma ponad 90 lat. Na wsi w zachodniej Wielkopolsce chleb piekło się dokładnie tak samo - raz na tydzień.

                Comment

                • maryhh
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 1895

                  #23
                  u nas pyszny chleb piecze piekarnia p. Koźlika
                  ostatnio kupiłem:
                  - z ziarnem cebulowy,
                  - murzynek (wygląda w przekroju jak babka kakaowa i można go jeść bez dodatków)
                  - z ziarnem zwykły
                  - z ziarnem ciemny (w kształcie koła zębatego)

                  Ostatnio nawet na zamówienie pani zrobiła mi 4 małe chlebki okrągłe, które później wydrążyłem, zapiekłem do "chrupości" i nalałem do środka zupy gulaszowej. mmmmmmmmmmmmmmmm
                  Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                  "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                  do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                  Comment

                  • kamyczek77
                    Senior
                    • 09-2001
                    • 458

                    #24
                    No,no niezly kucharz z Ciebie.
                    Ja przepadam za chlebem Komiśniakiem(piekarnia Od Kubiaka),oraz za chlebem z ...hipermarketu Geant-czosnkowym(pycha).
                    Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #25
                      A w Katowicach jest taka piekarenka-cukierenka, tuż przy dworcu PKP, obok estakady. Zowie się Habadaba i robią tam pyszne małe chleby ziarniste. Są wyśmienite ale tylko pierwszego dnia bo potem się sypią. Ale tak zaraz po kupnie kroję taki chlebek w poprzek, smaruję masłem i... się rozpływam.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Piwofil
                        Senior
                        • 01-2002
                        • 907

                        #26
                        Ja mieszkam 100m od piekarni RollBack, więc codziennie mam pyszne, świerze pieczywo. Są też bułeczki i pączki, pełny asortyment. W sumie to nie mam porównania z innymi wrocławskimi piekarniami. Czasem kupie też według mnie pyszną, świeżą bagietke w jakimś markecie.
                        I nie zgodze się z zarzutem że Francuzi źle pieką. Podczas pobytu w Paryżu zajadałem się ich rogalikami.
                        A w Grecji chleb jest rzeczywiści okropny, za to robią dobre pączki.
                        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #27
                          Chyba dochodzimy do wniosku, że każda nacja jest dobra w jakiejś konkretnej kategorii pieczywa. Czasami po prostu różnie jest rozumiane pojęcie co to takiego, ten chleb.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎