Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kto jest winny temu, że Warszawa jest taka a nie inna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc
    Temat uważam za zakończony, bo brnięcie dalej spowoduje tylko eskalację złych odczuć.
    Trzymajcie się zdrowo.
    Brawo. Amen
    Poszukuję

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #32
      Szkoda. Tak ładnie się rozwijało.

      Comment

      • monne
        Senior
        • 02-2006
        • 914

        #33
        Pomyśleć, że ta cała kłótnia przez moje niewinne
        Boję się Warszawy...
        Ja naprawdę nie chciałam aż tak źle ....
        .



        Comment

        • angasc
          Senior
          • 04-2006
          • 977

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika monne
          Pomyśleć, że ta cała kłótnia przez moje niewinne Ja naprawdę nie chciałam aż tak źle ....
          Ależ absolutnie nie czuj się winna.
          To raczej moja nadwrażliwość jest powodem zamieszania.
          Pozdrawiam Cię serdecznie

          Comment

          • cyborg_marcel
            Senior
            • 03-2003
            • 3467

            #35
            Jak zwykle - wystarczy jeden uśmiech Monne i robi się przemiło.

            Ps. Nie piszę tego przeciw wrocławiance, bom też z Wrocławia.

            Dobra, ludzie, wracajcie do tematów organizacyjnych, bo mi się fajnie o kanapkach czytało!
            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

            Comment

            • Maremali
              Senior
              • 05-2002
              • 1953

              #36
              Angasc moim zdaniem przydałoby się tą dyskusję zakończyć małym aczkolwiek wielkim słówkiem, którego uczą już w przedszkolach a nie tylko suchym stwierdzeniem, że „temat uważasz za zakończony”. Zauważ, że Ty również powielasz stereotyp np. o osobach mieszkających a nie urodzonych w stolicy.
              To ja piszę ten, który ma słomę w butach i śmiem oddychać w tym przepięknym mieście cudownym świeżym stołecznym powietrzem i w dodatku jeżdżę oplem wszak pochodzę z Prus Wschodnich . A mojego dziadka brat zginął we Francji i też mu się wydawało, że walczy o wolną Polskę, ale był w błędzie bo tylko Ci z Powstania Warszawskiego ginęli za wolny kraj.
              Prorokiem nie jestem ale i tak znaczna część tej dyskusji wyląduje w przechmielinach.
              Pozdrawiam i życzę miłej nocy.
              http://maremali.web-album.org/

              Comment

              • angasc
                Senior
                • 04-2006
                • 977

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali
                Angasc moim zdaniem przydałoby się tą dyskusję zakończyć małym aczkolwiek wielkim słówkiem, którego uczą już w przedszkolach a nie tylko suchym stwierdzeniem, że „temat uważasz za zakończony”. Zauważ, że Ty również powielasz stereotyp np. o osobach mieszkających a nie urodzonych w stolicy.
                To ja piszę ten, który ma słomę w butach i śmiem oddychać w tym przepięknym mieście cudownym świeżym stołecznym powietrzem i w dodatku jeżdżę oplem wszak pochodzę z Prus Wschodnich . A mojego dziadka brat zginął we Francji i też mu się wydawało, że walczy o wolną Polskę, ale był w błędzie bo tylko Ci z Powstania Warszawskiego ginęli za wolny kraj.
                Prorokiem nie jestem ale i tak znaczna część tej dyskusji wyląduje w przechmielinach.
                Pozdrawiam i życzę miłej nocy.
                No cóż.Bardzo sympatycznie mi przywaliłeś. Niestety stereotyp o ktorym Ty mówisz, a który ja podobno powielam nie jest stereotypem, ale prawdą. Mimo że mieszkam na wsi, to pracuję i większośc dnia spędzam w mieście. Moje słowa wynikają tylko i wyłącznie z moich obserwacji.
                Ci, którzy ginęli na frontach całego świata również walczyli za wolna Polskę. I nigdy tego nie negowałem, a tym bardziej w tym temacie. Pokaż mi że kłamię, a będę kładł się krzyżem przed wszystkimi pokrzywdzonymi.
                Napisałeś: bo tylko Ci z Powstania Warszawskiego ginęli za wolny kraj.
                Czy gdzieś w moich wypowiedziach znalazłeś taka sugestię? Bardzo Cię proszę, czytaj ze zrozumieniem.
                Sugerujesz mi, że powinienem użyć słowa " przepraszam" . OK. Przeproszę, tylko powiedz kogo i za co. Bo za słowa trudne, ale prawdziwe przepraszać nie zamierzam.
                Twoje zdrowie
                Last edited by angasc; 14-03-2007, 22:52.

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  #38
                  Krzysiu się cieszy
                  Poszukuję

                  Comment

                  • angasc
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 977

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                    Krzysiu się cieszy
                    No pewnie że się cieszy. Wreszcie ktoś poza Nim wyląduje w przechmielinach. I na podstawie Jego wpisów przechmielonych które czytałem, stwierdzam, że będzie to dla mnie zaszczytem.
                    Last edited by angasc; 14-03-2007, 23:10.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23805

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc
                      No pewnie że się cieszy. Wreszcie ktoś poza Nim wyląduje w przechmielinach. I na podstawie Jego wpisów przechmielonych które czytałem, stwierdzam, że będzie to dla mnie zaszczytem.
                      Ciekawe co myślą o Tobie rdzenni mieszkańcy miejscowości do której napłynąłeś. mam nadzieję że dobrze. A sprzątać mi sie tego teraz nie chce, może zajmę się tym później.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • angasc
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 977

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                        Ciekawe co myślą o Tobie rdzenni mieszkańcy miejscowości do której napłynąłeś. mam nadzieję że dobrze. A sprzątać mi sie tego teraz nie chce, może zajmę się tym później.
                        Być może się zdziwisz zarówno Ty i jak i parę innych osób, ale dobrze. Wręcz zadziwiająco dobrze. W tym roku zaproponowali mi nawet start w wyborach na sołtysa. Być może dlatego, że potrafię powiedzieć prosto w oczy i postępuję wodec nich uczciwie. A wobec innych wymagam tyle, ile jestem w stanie wymagać od siebie. A że czasami działam i wypowiadam się niekonwencjonalnie i kontrowersyjnie? Po 10 latach współpracy ludzie zauważyli, że w wielu sprawach o które się kłóciliśmy, miałem rację. Jednoczeście w sprawach co do których się myliłem potrafiłem przyznać rację innym. Prosta zasada: za dobro pochwalić, zło napiętnować. I mieć cywilną odwagę przyznać się do błędu.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23805

                          #42
                          faktycznie, pogląd jakoby wszystkiemu złu winna była ludność napływowa, jest dość niekonwencjonalny.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • pieczarek
                            zwykle cham i prostak
                            • 06-2001
                            • 5011

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                            pogląd jakoby wszystkiemu złu winna była ludność napływowa, jest dość niekonwencjonalny.
                            Czyżby? Odpowiada prawdzie na 1/3 terytorium Polski.

                            Comment

                            • angasc
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 977

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                              faktycznie, pogląd jakoby wszystkiemu złu winna była ludność napływowa, jest dość niekonwencjonalny.
                              Jakoś nie widzę w swoich postach stwierdzenia, że całemu złu winna jest ludność napływowa. Napisałem tylko, że zły wizerunek o Warszawie i jej mieszkańcach w olbrzymiej większości tworzą ludzie przyjezdni, którzy nie są Warszawiakami. Choć tu mieszkają i pracują. To podobnie jak cytat z filmu Kochaj albo rzuć: Polacy przyjeżdzający do Ameryki chcą być bardziej amerykańscy niż amerykanie. Ci o których mówię przez 5 dni w tygodniu pracują w Warszawia, na weekend wracają do siebie i tam klną na Warszawę i warszawiaków ile wlezie. A jednocześnie poprzez fakt zarabiania większych niż u siebie pieniędzy, poprzez fakt że pracują w stolycy czują się znacznie lepsi niż ich koledzy z rodzinnych stron. Przelicz proszę w myślach swoich znajomych będących w takiej sytuacji i zastanów się czy nie mam racji.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23805

                                #45
                                chamstwo i hołota bywa wszędzie ale nigdy nie zwalałbym winy za ten stan rzeczy na bycie lub nie bycie urodzonym w danym mieście tylko na brak wychowania. osobiście nie spotkałem się z jakimś karygodnym zachowaniem ze strony tak urodzonych Warszawiaków jak i tych przeprowadzonych do Warszawy. Dla mnie ten problem nie istnieje i co najwyżej od czasu do czasu ze znajomymi z Warszawy w żartach poprzekomarzamy się używając tych stereotypowych określeń. Bez obrazy
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎