Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o architekturze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    Przy piwie o architekturze

    Szukałem słupka, a przypadkowo natknąłem się w tym rejonie na unikalną architekturę. Ten dom kilka lat temu dostał nagrodę jako najlepsza realizacja w województwie śląskim. Konkurs ten odbywa się co roku. Proszę zwrócić uwagę na ogniwa na dachu. Człowiek idzie na piwo i nawet się nie spodziewa ile ciekawych rzeczy zobaczy po drodze. Jeśli doczekamy się czasów gdy wszystko dowiozą nam do mieszkania to życie straci dużo uroku. Nawet jeśli to będzie najlepsze piwo, ale jeśli nie będziemy mieli z kim o tym porozmawiać, to dużo to piwo straci.
    Attached Files
  • boku
    Senior
    • 09-2002
    • 444

    #2
    world

    W poście nr 15 z tego tematu pokazałem ciekawy dom. Ten twórca zdobył nagrodę na skalę świata z podobną realizacją, gdzieś koło Opola. U nas też ten dom nie jest łatwy do znalezienia. Ma adres katowicki, a stoi praktycznie w Mysłowicach.
    Tu daję link tegorocznego konkursu z GW.
    Porady Domiporta to serwis, w którym dowiesz się wszystkiego o rynku nieruchomości. Znajdziesz tu: najnowsze informacje na temat sprzedaży, kupna i wynajmu domów i mieszkań; porady prawne, wzory umów, rankingi kredytów.

    Comment

    • zic
      Senior
      • 06-2005
      • 118

      #3
      góry..........

      Też tam bywam jak wybieram sie na rower wszędzie do piwka jest pod górke wieć zdobycie takiego wznieśennia sie opłaca A co do widoku naszych piknych gór to potwierdzam Jak jest pogoda to można sie napawać niezłym widoczkiem Piwo też bardzo dobre...ogólnie pozytywna ocena z tamtąd są fajne szlaki rowerowe w strone Wesołej,Tychów,Murcek....

      Comment

      • iommi
        Senior
        • 07-2003
        • 1522

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku Wyświetlenie odpowiedzi
        W poście nr 15 z tego tematu pokazałem ciekawy dom. Ten twórca zdobył nagrodę na skalę świata z podobną realizacją, gdzieś koło Opola.
        Ten "twórca" to katowicki architekt Robert Konieczny.
        *****************************

        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

        *****************************

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          Iommi dlaczego cudzysłów? Dla mnie to Prawdziwy Twórca bez cudzysłowu. Co do Jego imienia i nazwiska obawiałem się reakcji Maggyk więc dałem tylko link w poście "world" z 09-03-2007. Ponadto to bardzo młody człowiek, jak na moją perspektywę.

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku Wyświetlenie odpowiedzi
            Iommi dlaczego cudzysłów? Dla mnie to Prawdziwy Twórca bez cudzysłowu. Co do Jego imienia i nazwiska obawiałem się reakcji Maggyk więc dałem tylko link w poście "world" z 09-03-2007. Ponadto to bardzo młody człowiek, jak na moją perspektywę.
            Dla mnie to też twórca prawdziwy, ale kiedy można napisać konkretnie, to lepiej to zrobić. Stąd moja poprawka.
            Ale wróć lepiej do tematu knajpy, bo za takie off topic Maggyk pogoni nas szybciej, niż za podanie imienia i nazwiska przesympatycznego zresztą architekta Koniecznego.
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • zoa
              Gość
              • 05-2008
              • 12

              #7
              Tam niedaleko od tego domu buduje się jeszcze ciekawszy dom ,ktory jest specjalnie skonstruowany w razie tąpań i innych trzęsień ) Dobra ale ,już nic nie piszemy o domachTylko o knajpach

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #8
                Temat wydzielono z wątku Mysłowice, Graniczna 86, Pod Gruszą.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • boku
                  Senior
                  • 09-2002
                  • 444

                  #9
                  Bardzo dziękuję Maggyk, że pozwoliłaś nam trochę porozmawiać przy piwie o architekturze. Kolejny raz zawitałem do baru pod gruszą i zrobiłem zdjęcie domu, o którym myślę, że Zoa miała właśnie ten na myśli. Czy ten obiekt zdobędzie jakiś laur? Ja sądze, że jest to jedna z ciekawszych współczesnych realizacji. Może Zoa ma jeszcze co innego na uwadze?
                  Attached Files

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Moim zdaniem jest po prostu koślawy.

                    Comment

                    • boku
                      Senior
                      • 09-2002
                      • 444

                      #11
                      O gustach się nie dyskutuje
                      Bardzo się cieszę, że znowu będę miał z kim się sprzeczać. Do prawdy można dojść tylko przerysowując przeciwne stanowiska. Moje brzmi tak: najdoskonalszą formą jest kula, a tutaj mamy już łagodniejsze formy. Krzysiu pokaż lepszy jednorodzinny domek.

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Krzysiu jest tradycjonalistą, więc jakby miał Ci coś "pokazywać" to zapewne byłby to klasyczny domek, albo może gustowny domek w stylu starych dworków? (z naciskiem na "gustowny", bo kiczowatych to też trochę jest)

                        W mojej okolicy nie widziałam jakichś ciekawych architektonicznie nowoczesnych wybryków, jedyne, co się rzuca w oczy, to w jednej wsi dom o przeraźliwie różowym kolorze
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • zoa
                          Gość
                          • 05-2008
                          • 12

                          #13
                          Nie ,nie Boku nic innego nie miałam na myśli jak właśnie ten dom Tak się składa ,że znam rodzinę właścicieli tegoż domu. Dla mnie też jest niezamowity,gdy tylko mam możliwość przystaję przy nim i na nowo coś w nim odkrywam czego nie zauważyłam poprzednio Mam nadzieję tylko Boku ,że prawa do zrobienia zdjęcia u gospodarzy wynegocjowałeś przy dobrym piwie

                          Comment

                          • pieczarek
                            zwykle cham i prostak
                            • 06-2001
                            • 5011

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zoa Wyświetlenie odpowiedzi
                            ....Mam nadzieję tylko Boku ,że prawa do zrobienia zdjęcia u gospodarzy wynegocjowałeś przy dobrym piwie
                            Proszę o szersze wyjaśnienie powyższego stwierdzenia. Nawet mordka na końcu zdania niczego tu nie tłumaczy.
                            W myśl polskiego prawa ochrona wizerunku przysługuje ludziom (większości ludzi, bo osobom publicznym w sytuacji wykonywania obowiązków publicznych ochrona taka nie przysługuje). Natomiast domy, psy, butelki, chmury nie są chronione w żadnej sytuacji . Umieszczając cokolwiek w przestrzeni publicznej zgadzamy się na to, że może to być oglądane, oceniane, fotografowane.

                            Comment

                            • zoa
                              Gość
                              • 05-2008
                              • 12

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Proszę o szersze wyjaśnienie powyższego stwierdzenia. Nawet mordka na końcu zdania niczego tu nie tłumaczy.
                              W myśl polskiego prawa ochrona wizerunku przysługuje ludziom (większości ludzi, bo osobom publicznym w sytuacji wykonywania obowiązków publicznych ochrona taka nie przysługuje). Natomiast domy, psy, butelki, chmury nie są chronione w żadnej sytuacji . Umieszczając cokolwiek w przestrzeni publicznej zgadzamy się na to, że może to być oglądane, oceniane, fotografowane.[/QUOT
                              Do prośby się uchylam i już wyjaśniam,że na myśli miałam( i w dalszym ciągu mam) tylko i wyłacznie to ,czy Boku już nawiązał z właścicielami kontakt towarzyski przy dobrym piwku,aby móc więcej dowiedzieć się o planach i zaletach tego domu. A to ,że się zapytałam ,czy wynegocjował u nich pozwolenie na zdjęcie, to była zwykła moja ciekawość i nic więcej . Dlatego umieściłam tą , a nie inną mordkę na końcu zdania.
                              Last edited by ART; 25-05-2008, 21:54. Powód: cytowanie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎