Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stereo, chińskie zabawki i takie tam

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #31
    Przytaczasz definicję, a potem sam sobie przeczysz. Schodzenie z drogi przechodniowi to nie żaden stereotyp, to po prostu element wychowania czy warunkowania.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • ion
      Member
      • 04-2009
      • 77

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qruq Wyświetlenie odpowiedzi
      Tajwan (Republika Chińska) nie należy do ONZ od czasu gdy Chiny jako całość reprezentuje ChRL czyli początku lat 70. De iure nie jest też niepodległy....
      Faktycznie, zwracam honor - sprawa jest bardziej zawiła.
      ONZ dawno uznałaby Tajwan za niepodległy, gdyby Tajwan....nie uważał całych Chin, części Rosji, Japonii i innych państw za swoją własność.
      Jednak Tajwan należy do WTO, więc cosik jest na rzeczy.
      W każdym razie porównywanie sytuacji Tajwan-Chiny do Polska-Śląsk to pewne, cytując naszego Prezydenta, semantyczne nadużycie.

      A co do słodów i kraju produkcji - problem rozwiązałoby, gdyby pisali, w jakim kraju leży słodownia, z której pochodzi...Albo podawali jako to słodownia. Bo faktycznie sytuacja "Wyprodukowano w UE" jest dość podobna do sytuacji na piwach Carlsberga, że pochodzą...z Warszawy :P
      Last edited by ion; 09-07-2009, 17:28.

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #33
        Republika Chińska (zwana potocznie Tajwanem) jest niepodległa, "nieuznawanie" jej przez jakiś tam oenzet nie ma żadnego znaczenia w tej kwestii. Sowieckie republiki za to należały do ONZ...
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • bumbastic
          Senior
          • 08-2008
          • 134

          #34
          A ja ostatnio przeczytałem na ulotce miodu z supermarketu, że jest mieszanką miodów wyprodukowanych w UE i z poza UE. I tu konia z rzędem temu kto zgadnie gdzie te pszczoły zbierały nektar!

          Comment

          • piokl13
            Senior
            • 06-2003
            • 946

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bumbastic Wyświetlenie odpowiedzi
            A ja ostatnio przeczytałem na ulotce miodu z supermarketu, że jest mieszanką miodów wyprodukowanych w UE i z poza UE. I tu konia z rzędem temu kto zgadnie gdzie te pszczoły zbierały nektar!
            Miód to wyjątkowo skomplikowany temat bo np. miód będzie niby polski a pszczoły mogły latać na kwiatki za granicę na Białoruś .

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #36
              W bardzo dużych ilościach miód do naszego kraju jest z importowany z Ukrainy i Nigerii.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Qruq
                Senior
                • 10-2008
                • 138

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                Republika Chińska (zwana potocznie Tajwanem) jest niepodległa, "nieuznawanie" jej przez jakiś tam oenzet nie ma żadnego znaczenia w tej kwestii.
                Tak samo jak Abchazja czy Górski Karabach, tylko siła przebicia większa...

                Wracając do tematu "made in...", ostatnio czytałem etykietę jednej z "mrożonych herbat" w PETach. W wersji polskiej "wyprodukowano w UE", wersje językowe krajów bałtyckich podawały Polskę jako producenta.
                Pijme pivo dokud žijem, po smrti se nenapijem!

                бухло победит зло!

                Comment

                • Mumin_
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 109

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mumin - to świetny żart - mam nadzieję? Po prostu nie wierzę żebyś nie rozróżniał Tajwanu od CHRL.
                  A teraz próbujesz manipulować cytatami. Wcześniej pisałeś o Chinach a nie ChRL. Tajwan to Chiny, Tajwan to NIE ChRL. Tak samo Śląsk to Polska (no, część Śląska, bo reszta leży w Czechach i Niemczech). I tak samo (z powodów historyczno-politycznych) "wyrób śląski" będzie sugerowało wyższą jakość niż "wyrób polski".

                  Comment

                  • tomassi
                    Member
                    • 08-2007
                    • 59

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mumin_ Wyświetlenie odpowiedzi
                    A teraz próbujesz manipulować cytatami. Wcześniej pisałeś o Chinach a nie ChRL. Tajwan to Chiny, Tajwan to NIE ChRL. Tak samo Śląsk to Polska (no, część Śląska, bo reszta leży w Czechach i Niemczech). I tak samo (z powodów historyczno-politycznych) "wyrób śląski" będzie sugerowało wyższą jakość niż "wyrób polski".
                    W potocznym rozumieniu Chiny to ChRL, a Tajwan to nie Chiny tylko po prostu Tajwan. Choć formalnie oczywiście jest jak piszesz. Mam jednak wrażenie, że chyba na siłę próbujesz się do czegoś przyczepić. Poza tym, dlaczego od razu zarzucasz mi złą wolę i manipulację, nie miałem takich intencji. Piszesz: "A teraz próbujesz manipulować cytatami." A poprzednio czym manipulowałem?

                    OK. Niech będzie Wiki często gęsto nie jest miarodajnym źródłem. Ale myślę, że Kopaliński to jakiś autorytet jest?

                    stereotypy psych., socjol. definicje ludzi, przedmiotów, stosunków i sytuacji, których dokonujemy nieustannie i które przekazuje tradycja społeczna.

                    Kopyr, wydaje mi się, że przypomina to odwieczne pytanie co było pierwsze jajko czy kura?
                    Skąd rodzice naszych rodziców (itd, itd) wiedzieli, że należy wychowywać dzieci w określony sposób? Przypuszczam, że wynieśli to z doświadczeń dziesiątek pokoleń będących przed nimi, które wytworzyły ten właśnie stereotyp. Dlaczego młodszy powinien kłaniać się starszemu, a mężczyzna kobiecie? Bo tak wypada. A dlaczego tak wypada? Bo to jest dobre wychowanie. A dlaczego to jest dobre wychowanie? itd itd aż w końcu dochodzi się do momentu, w którym okazuje się, że my naśladujemy naszych poprzedników, ich zachowania, przyzwyczajenia, zwyczaje, czyli właśnie stereotypy zachowań. Kindersztuba istnieje tylko dlatego, że są w społeczeństwie stereotypy. Skąd wiedziałbyś czego uczyć swoich dzieci gdyby nie stereotypy zachowań? Stereotypy mogą być oczywiście i pozytywne i negatywne i dotyczyć różnych aspektów życia. Podtrzymuję jednak, i zgadzam się tu SETA w 100% z JKM, że bez stereotypów nie dałoby się żyć. Reasumując wydaje mi się, że dobrze rozumiem pojęcie stereotypu.
                    Tak na marginesie dlaczego stereotyp przeważnie kojarzy nam się z pejoratywnym wydźwiękiem? Stereotypy mogą być przecież i pozytywne. Może dlatego, że stereotypem już się stało, że stereotyp to coś złego?

                    Seta, czy JKM to twój kolega? Piszesz Januszek.
                    Koszty pracy zależą nie tylko od wysokości płac, większy wpływ na to mają obciążenia fiskalne takie jak podatki i przymusowe ubezpieczenia, (nie tylko ZUS - choćby obowiązkowa przynależność do Regionalnych Izb czegoś tam ) okresowe badania, obowiązek zakupu ubrania roboczego, narzędzi, tworzenie różnego rodzaju funduszy zakładowych itd. Mamy po prostu socjalizm, lub jak ktoś woli kapitalizm państwowy, i nie ma się czym denerwować.
                    Last edited by tomassi; 01-08-2009, 13:43.
                    Hej szable w dłoń!!!
                    Pro Fide Rege et Lege

                    Comment

                    • tomassi
                      Member
                      • 08-2007
                      • 59

                      #40
                      I tym kończę dyskusję, bo nie o to mi chodziło.
                      Hej szable w dłoń!!!
                      Pro Fide Rege et Lege

                      Comment

                      • krzychu-n
                        Member
                        • 04-2007
                        • 35

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mamy po prostu socjalizm, lub jak ktoś woli kapitalizm państwowy, i nie ma się czym denerwować.
                        No właśnie tym - organicznie nienawidzę socjalizmu ( z ojca i obu dziadów - to rodzinne u mnie )

                        Comment

                        • tomassi
                          Member
                          • 08-2007
                          • 59

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krzychu-n Wyświetlenie odpowiedzi
                          No właśnie tym - organicznie nienawidzę socjalizmu ( z ojca i obu dziadów - to rodzinne u mnie )
                          Cholera no miałem już skończyć (nieszczęsny Listonosz), ale ostatni raz w tym temacie: nie ma się czym denerwować, naprawdę, głowa do góry krzychu-n - bo potrwa to jeszcze jakieś 7 może 12 lat i wreszcie wiek XX skończy się. Wiek socjalizmu odejdzie raz na zawsze do lamusa. To co teraz nazywane jest kryzysem, jest tylko lekkim czkaniem. Kryzys dopiera się zbliża, ponieważ pieniądze nie chcą za cholerę rosnąć na drzewach, więc życie na kredyt (deficyt budżetowy) musi skończyć się wielkim BUM. Łoj będzie się działo...
                          PS
                          O mnie też piszą i mówią żem oszołom, faszysta, ksenofob, rasista, antysemita, wsteczniak, ciemnogrodzianin, a obrzydzenie do najlepszego ustroju na świecie wyssałem z mlekiem matki, i to przeważnie Ci, z ust których szerokim strumieniem wypływają frazesy o tolerancji, wolności i poszanowaniu dla inaczej myślących.
                          Hej szable w dłoń!!!
                          Pro Fide Rege et Lege

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #43
                            Poddaję się. Przekonałeś mnie. Januszek albo socjalizm. Dziękuję za uświadomienie. Powodzenia w innych dyskusjach...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎