Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podcast o piwie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baania
    Senior
    • 10-2009
    • 317

    #76
    Odcinek 94 – Viva la wita


    Viva la wita to imperialny witbier, który jest przyprawiany m.in. kolendrą, skórkami pomarańczy oraz amerykańskimi chmielami. Pełne, treściwe piwo, które pomimo wysokiego ekstraktu jest bardzo lekkie w odbiorze. Solidne nachmielenie zachęca do picia, a aksamitne odczucie na języku czyni to jeszcze skuteczniej. Gęsta, kremowa piana, jasny bananowy kolor i świeżość smaku to prawdziwy powiew lata. I tak mi się to piwo kojarzy. Z latem, ze słońcem. Etykieta również jest słoneczna. Viva la wita to bardzo udane piwo, jedne z najlepszych jakie piłem.
    Moim gościem w audycji ponownie był Artur Radomyski. Długość odcinka 38:45.
    Podcast o piwie
    Podcast o piwie | Facebook

    Comment

    • baania
      Senior
      • 10-2009
      • 317

      #77
      Odcinek 95 – Dwie Śliwki w piwie

      Dostałem od Browaru Kormoran śliwkowe piwo w dwóch odsłonach. Obie wersje nazywają się Śliwka w piwie, ale jedna wersja jest dostępna regularnie, a druga dopiero wchodzi do sklepów i jest w bardzo limitowanym nakładzie. Różnice w piwach polegają na tym, że są zrobione z dodatkiem innych soków śliwkowych. Porównując oba piwa czuć różnicę. Moim zdaniem nowa wersja Śliwki jest bardziej dopracowana niż poprzednia. Jest zdecydowanie smaczniejsza. Ale, żeby poznać szczegóły – zachęcam do posłuchania podcastu. Długość odcinka 14:42.


      Odcinek 96 – Gaedingur stout

      Dobry stout, który przyjechał (a właściwie przypłynął lub przyleciał) do mnie z Islandii od Sebastiana. Piwo nietypowe, bo zawiera dodatek lukrecji. Jeżeli będziecie mieli okazję spróbować tego piwa – zróbcie to, bo następnej okazji możecie nie mieć. Podobno piwa jest coraz mniej w sklepach, a sam browar podupada. Długość odcinka 14:40.
      Last edited by baania; 07-07-2012, 12:37.
      Podcast o piwie
      Podcast o piwie | Facebook

      Comment

      • baania
        Senior
        • 10-2009
        • 317

        #78
        Odcinek 97 – Kocour Pale Ale

        Smakowite piwo górnej fermentacji. Czeski Kocour Pale Ale pachnie słodkimi czerwonymi owocami, jednak jego smak nie ma nic wspólnego ze słodyczą, Jest przyjemnie gorzki, wyraźnie chmielowy. Kocour PA to fajne, lekkie i wydaje mi się – sesyjne piwo.
        Kocour Pale Ale jechał do mnie z Czech, przez Wrocław. Ale dojechał w całości, za co serdecznie dziękuję Arkowi! Długość odcinka 15:47.


        Odcinek 98 – Kocour IPA Samurai

        Pyszne piwo w stylu IPA. Uwarzone przez Japończyka, z użyciem amerykańskiego chmielu, w Czechach. Mix, z którego wyszło jedno z najlepszych piw jakie piłem. Zdecydowanie polecam przesłuchać dzisiejszy odcinek – z niego dowiecie się każdego szczegółu o tym piwie. Kocour warzy piwa, jakie chciałbym pić codziennie! Moim gościem w audycji był Arek Gawełczyk. Długość odcinka 39:57.
        Last edited by baania; 21-07-2012, 16:18.
        Podcast o piwie
        Podcast o piwie | Facebook

        Comment

        • baania
          Senior
          • 10-2009
          • 317

          #79
          Odcinek 99 – Altbier Manufaktura Piwna browaru Jabłonowo

          Dzisiaj recenzja dobrego piwa z Manufaktury Piwnej browaru Jabłonowo. Altbier to piwo w klasycznym niemieckim stylu. Razem z Arturem omawiamy je dla Was. Jabłonowski alt został uwarzony przez Marcina Chmielarza. Piwowar domowy współpracujący z browarem? Z tego musiało wyjść coś fajnego. Długość odcinka 49:51.
          Podcast o piwie
          Podcast o piwie | Facebook

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12205

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baania Wyświetlenie odpowiedzi
            Odcinek 99 – Altbier Manufaktura Piwna browaru Jabłonowo

            Dzisiaj recenzja dobrego piwa z Manufaktury Piwnej browaru Jabłonowo. Altbier to piwo w klasycznym niemieckim stylu. Razem z Arturem omawiamy je dla Was. Jabłonowski alt został uwarzony przez Marcina Chmielarza. Piwowar domowy współpracujący z browarem? Z tego musiało wyjść coś fajnego. Długość odcinka 49:51.

            Na marginesie konsumpcji tego piwa przesłuchałem to coś. Po dłuższej analizie kapsla na tle plastycznych motywów w kapslownictwie polskim oraz wykładu na podstawie lektury strony www i kontretykiety, jeden z prowadzących przyznał (całkiem przytomnie), że trochę trudno mu się odnieść do produktu, bo nie zna innych jego przedstawicieli, na to "ekspert": "ale nie, nie odnoś się do gatunku i porównania z innymi piwami" i dalej mniej więcej tak "gaci mi z tyłka nie urwało, nie jest to Imperium, Atak Chmielu czy łódzki porter"...

            Dla pewności kliknąłem jeszcze na odcinek o Policzce, bo piwo znam, a tu już w poście dowiaduję się, że ich dziesiątka to leżak... W audycji pan ekspert informuje, że piwo jest jest niepasteryzowane i nie poddane filtracji. No cóż tak się składa, że browar oficjalnie informuje, że stosuje filtry firmy Albert Handtmann Armaturenfabrik GmbH & Co...

            Może zanim coś się "zrecenzuje" warto to poznać nie tylko na podstawie napisu na etykiecie lub ocen na stronie browar.biz?

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎