Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co począć z kacem / syndrom dnia następnego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    Garść kolejnych porad dotyczących walki z kacem. Tym razem z kalendarza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na 2004r.

    Całość (która pewnie wkrótce zniknie) jest tutaj:


    A dla potomnych najistotniejsze fragmenty:

    Za czarną okładką z wybitym logo ABW kryje się wiele niespodzianek. Obok schematów połączeń drogowych, obliczeń czasu dojazdów, tabelek z dopuszczalnymi prędkościami we wszystkich krajach Europy znajdują się ważne zalecenia dla amatorów mocniejszych trunków. "My i zdrowie. Łagodzenie skutków picia alkoholu" - to nazwa jednego z jego podrozdziałów.

    "Najlepszym i jedynym sposobem uniknięcia kłopotów wywołanych oddziaływaniem alkoholu na organizm jest po prostu rezygnacja z jego spożywania. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie wyrzec się niektórych przyjemności wywołanych przez alkohol, zapamiętajmy kilka praktycznych rad ułatwiających +dojście do siebie+ po +zakrapianych+ ucztach. Po pierwsze ograniczajmy ilość" - podkreśla ekspert.

    Przypomina, że organizm dorosłego może spalić w ciągu godziny od 30 do 40 gramów 40-proc. alkoholu. "Zwiększenie tej dawki proporcjonalnie przedłuży czas utrzymywania się tak zwanego kaca. Im mniejsza masa organizmu, tym możliwości wchłaniania mniejsze" - ostrzega czytelnika.

    Zaleca też odpowiednie przygotowanie się do picia alkoholu. "Wypełnienie żołądka pożywieniem, zwłaszcza bogatym w białko i tłuszcze (śledzie, oliwa, mięso), wydatnie opóźnia ten proces. Pozostałe składniki pożywienia nie działają tak skutecznie" - dodaje. Wyjaśnia, że spalanie alkoholu przyspiesza też zażywanie ruchu, taniec i spacery.

    Comment

    • Maremali
      Senior
      • 05-2002
      • 1955

      najlepszym lekarstwem jest sen

      Odpowiedzią na dręczące Was pytanie może być to rosyjskie powiedzenie ...

      "Powiedzenie to mówi, że jeżeli przypadkiem budzisz sie w
      poniedziałek i NIE napierdala Cie głowa, to najwyraźniej jest... już środa."
      http://maremali.web-album.org/

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        zasłyszane

        Odwieczny problem naukowców, czyli: "Co jest lepsze na kaca - AlkaSeltzer, czy AlkaPrim?", nareszcie został rozwiązany. Stwierdzono że lepszy jest AlkaPrim - ciszej się rozpuszcza...
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • witkowskiartur
          Senior
          • 03-2003
          • 561

          Właśnie mi się niedawno przypomniało.
          Kiedyś, w sklepie z pamiątkami dla turystów, zobaczyłem bardzo ładną książkę zatytułowaną "Do Dna!" autorstwa Antona Kaca.
          Po otworzeniu "książki" oczom ukazywała się włożona w środek setka wódki w płaskiej butelce i dwa kieliszki
          Podejrzewam jednak, że w myśl zasady czym się trułeś tym się lecz, było to lekarstwo na kaca po wódeczce. Trzebaby "napisać" podobne arcydzieło na kaca piwnego, tylko że może być trudno zmieścić w takim opakowaniu kufel, piwo i chłodziarkę. No może w dwóch tomach a i to grubych...
          KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

          Comment

          • Andrewbrw
            Senior
            • 03-2004
            • 932

            A czy ktoś już spotkał się z "Kacusiem" ? taki soczek, wygląda jak kubuś,smakuś(coś z tych rzeczy) w butelkach 0,3, etykietka również rysunkowa. W składzie z tego co pamiętam był sok z kapusty, jakaś glukoza i inne ciekawe wynalazki

            Comment

            • naczelnik
              Senior
              • 08-2003
              • 1884

              Andrewbrw napisał(a)
              A czy ktoś już spotkał się z "Kacusiem" ?
              Ja. Ja się spotkałem.Ale nie smakowałem. W październiku u kolegi Helmuta w akademiku coś takiego sprzedwali. Z opowieści wiem, że "schodził"całkiem, całkiem
              Popieram domowe browary!

              Polakom gratulujemy naczelnika

              Zamykam browar.
              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                "Kacuś" był już omawiany i pokazywany wcześniej w tym właśnie temacie. Wystarczyło zapuścić wyszukiwarkę.

                KACUŚ NA OBRAZKU

                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  [QUOTE]Andrewbrw napisał(a)
                  [B]A czy ktoś już spotkał się z "Kacusiem" ? taki soczek...


                  Ten?


                  [Admin: załącznik usunięto (kurnawata link do tego zdjęcia jest we wcześmiejszym poście) ]
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • piokl13
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 946

                    na kaca

                    Testował ktoś na kaca 2kc?
                    2KC to NAJLEPSZE lekarstwo na kaca - pomaga w zachowaniu dobrej formy po alkoholu. POTWIERDZONA SKUTECZNOŚĆ. Zmniejsza skutki kaca oraz pomaga uniknąć złego samopoczucia
                    Last edited by piokl13; 14-06-2004, 11:10.

                    Comment

                    • Krzych15
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 596

                      Tego specyfiku jeszcze nie próbowałem , ale z własnego doświadczenia wiem że najlepszym lekarstwem na kaca to po prostu dzień wcześnij nie pić.
                      krzych
                      Dzień bez piwa to stracony dzień.

                      Comment

                      • Makaron
                        Senior
                        • 08-2003
                        • 2107

                        Może będzie działał w jakiś drobny sposób. Ale na porządne picie to nic nie pomoże.

                        Od kolegi ratownika medycznego, słyszałem ,że najlepszym sposobem na kaca jest glukoza ,ale... dożylnie, czyli kroplóweczka przez 15 minut... i ponoć człowiek jest jak nowonarodzony.
                        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                        Comment

                        • Morbital
                          Member
                          • 03-2004
                          • 72

                          Trzeba wypić 2 piwa zaraz po przebudzeniu. Doskonały nastrój przez cały dzień gwarantowny Z tą glukozą to prawda ale nie do końca. Bardzo ważne by zjeść coś lekkostrawnego z dużą dawką energii - słodycze, czekolada etc. Może od razu na nogi nie postawi ale pomoże.

                          Comment

                          • Amelia
                            Junior
                            • 06-2004
                            • 7

                            2KC - tabletka na kaca

                            zmniejsza skutki nadużycia alkoholu
                            pomaga uniknąć złego samopoczucia po nadmiernym spożyciu alkoholu
                            likwiduje oznaki kaca
                            przyspiesza wydalanie toksycznych produktów utleniania alkoholu
                            odbudowuje fizyczne siły organizmu
                            tyle z ulotki producenta a teraz moje ważne!!!!!! informacje

                            Łykasz tabletki w trakcie picia alkoholu i od razu czujesz się lepiej, a rano głowa Cię nie boli i możesz zjeść śniadanie. Nie trzeba klinować.
                            Działa rewelacyjnie - sprawdzalam

                            Comment

                            • grzech
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 4592

                              Czyli tableteczkę zapijamy setą i jest nieźle !

                              Comment

                              • Pinio74
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 3881

                                w innym wątku piokl13 napisał(a)
                                Testował ktoś na kaca 2kc?
                                www.2kc.pl
                                Myślę, że powinnaś Amelio bardziej dokładnie czytać forum i umieszczać informacje, tam gdzie ktoś ich oczekuje

                                A piszę o TYM Wątku
                                Last edited by Pinio74; 16-06-2004, 09:16.
                                BIRRARE HUMANUM EST

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎