Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co począć z kacem / syndrom dnia następnego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maly113
    Junior
    • 10-2002
    • 10

    #76
    wedlug mnie to marnotrawstwo


    jedynym usprawiedliwieniem jest meczyk
    z piwnym pozdrowieniem


    maly

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #77
      Nie marnotrawstwo, a kumulacja - jak w totku. Jak już zacznę otwierać, to skończę rano.

      A tak poważnie - po silnie alkoholowych wakacjach powziąłem postanowienie, że przez pierwsze trzy dni tygodnia nie piję. Chyba, że nastąpi jakaś wyjątkowa sytuacja typu mecz - ale ten najbliższy jest na szczęście we czwartek...

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #78
        Belgijska walka z "migreną poświąteczną"

        Dziś na onet.pl informacja za prasą belgijską jak walczyć z kacem.


        Gazety reklamują kilka popularnych leków, ale podają też bardziej tradycyjne, domowe metody uporania się z "poświąteczną migreną", jak określa kaca "La Derniere Heure".

        Według tej gazety, doskonałym remedium na nudności i bóle głowy są wszelkie wyciągi z karczocha i czarnej rzodkwi. Inna rzecz, że przełknięcie tej ostatniej, ze względu na jej zapach, wymaga dodatkowego poświęcenia.

        Belgijski dziennik przestrzega przed stosowaniem leków w trakcie picia. Po piciu odradza tzw. klina, czyli nowego drinka po przebudzeniu. Zdaniem autora porad, ochota na klina może być przejawem alkoholizmu.

        Nie zaleca on też aspiryny, gdyż może ona podrażnić i tak przeciążony żołądek. Zachwala natomiast lek homeopatyczny zawierający wyciąg z dalekowschodniego "orzecha wymiotnego" (Nux Vomica).

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #79
          ciąg dalszy belgijskiej walki z kacem

          Działanie łagodzące skutki picia ma podobno sok z ananasa, który można aplikować sobie już w trakcie wieczoru zakrapianego alkoholem. Niektórym pomaga "koktajl z witamin", innym szklanka mleka, a jeszcze innym wystarczy zimny prysznic.

          "La Derniere Heure" rozprawia się też z kilkoma mitami, które według niej pokutują wśród Belgów. Niektórzy usiłują na przykład gasić drinkiem pragnienie. Przeciwnie, alkohol odwadnia, wzmaga pragnienie. To odwodnienie organizmu jest jedną z przyczyn kaca.

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            #80
            Na Kaca proponuję ciepły rosołek oraz koniecznie tabletkę na ból głowy. Poza tym dla podreperowania wątroby przez cały dzień pić wodę Wielka Pieniawa - producent poleca przy przedawkowaniu alkoholu, w smaku woda ta czasami zalatuje zardzewiałymi rurami, ale mimo tego warto spróbować, sam sprawdziłem.
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • ppns
              Senior
              • 10-2002
              • 1737

              #81
              pieczarek napisał(a)
              ciąg dalszy belgijskiej walki z kacem

              , alkohol odwadnia, wzmaga pragnienie. To odwodnienie organizmu jest jedną z przyczyn kaca.
              Dokładnie tak. Kac jest wynikiem głównie przedawkowania alkoholu niskiej jakości , co wywołuje odwodnienie organizmu i zaburzenie
              gospodarki mikroelementami, elektrolitami i solami mineralnymi. Dobrym sposobem na zapobieżenie kacowi jest sposżywanie tylko jednego typu napoju alkoholowego , a po zakończonej imprezce tuż przed położeniem się spać wypicie minimum 0.5 l wody mineralnej.
              piwoppns@wp.pl

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #82
                A jakbyście chcieli uzyskać zwolnienie z powodu kaca, to mówcie o naruszeniu równowagi wodno-elektrolitycznej organizmu.

                Comment

                • cosnek
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 110

                  #83
                  Temat aktualny na przełomie roku. Wiadomo Święta, Sylwester, Nowy Rok.
                  Najlepiej minimalizować kaca czyli imprezować zacząć w święta, a skończyć 2 stycznia. Przy tej ilości imprez jeden dzień z kacem gigantem to pestka
                  A tak na poważnie to ja stosuję sok z czarnej porzeczki plus woda wysokomineralizowana Muszynianka w proporcjach pół na pół. Pomaga
                  wafelki do wymiany
                  wafelkipiwne.w.interia.pl

                  Comment

                  • pjenknik
                    • 08-2001
                    • 3388

                    #84
                    Raczej doradzam soki z owoców cytrusowych. Mają dużą ilość witaminy C i mi znacznie lepiej wchodzą.
                    Last edited by pjenknik; 26-12-2002, 16:43.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • kamyczek77
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 458

                      #85
                      [QUOTE]ppns napisał(a)
                      [B]

                      . Kac jest wynikiem głównie przedawkowania alkoholu niskiej jakości , co wywołuje odwodnienie organizmu i zaburzenie
                      gospodarki mikroelementami, elektrolitami i solami mineralnymi.

                      Z w/w wypowiedzi wnioskuję,ze wystarczy pic alkohol wysokiej jakości,a wszystko będzie dobrze.Mam nadzieję,ze "Mętny syf" jest wysokiej jakości
                      Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

                      Comment

                      • ppns
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1737

                        #86
                        [QUOTE]kamyczek77 napisał(a)
                        [B]
                        ppns napisał(a)


                        Z w/w wypowiedzi wnioskuję,ze wystarczy pic alkohol wysokiej jakości,a wszystko będzie dobrze.Mam nadzieję,ze "Mętny syf" jest wysokiej jakości
                        Bardzo dobrze wnioskujesz. Ja wnioskuję , że ty konsumujesz
                        piwo dobrej jakości i nie z puszki.
                        piwoppns@wp.pl

                        Comment

                        • kamyczek77
                          Senior
                          • 09-2001
                          • 458

                          #87
                          Z a puszką to Ty mnie nie obrażaj,bo zawołam kolegów...
                          Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

                          Comment

                          • pjenknik
                            • 08-2001
                            • 3388

                            #88
                            "Mętny Syf" nigdy nie trafi do puszki. Chyba, że mnie zamkną za bimbrownictw w ograniczonym zakresie, czyli browarnictwo domowe
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • kamyczek77
                              Senior
                              • 09-2001
                              • 458

                              #89
                              Czy Ty zawsze musisz mieć ostatnie słowo?
                              Normalnie mnie szpieguje,sami widzicie!
                              Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

                              Comment

                              • ppns
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1737

                                #90
                                kamyczek77 napisał(a)
                                Z a puszką to Ty mnie nie obrażaj,bo zawołam kolegów...
                                A co , koledzy mnie "zapuszkują" .
                                Trochę za duży jestem , a Twoich kolegów przeciągnę na moją
                                stronę , skrzynek i beczułek piwa u mnie dostatek.

                                Za ewentualne spotkanie z Tobą i ( hie , hie ) Twoimi kolegami ,
                                przy piwie oczywiście niepuszkowym .
                                piwoppns@wp.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎