Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mała ankietka o i dla forumowiczów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Mała ankietka o i dla forumowiczów

    Co jakiś czas ktoś wymyśla jakieś ankiety o piwie lub piwoszach. Rzekomo na potrzeby naukowe, marketingowe czy socjologiczne.
    Ja przygotowałem ankietkę wyłącznie o nas i dla nas, bez silenia się na głębokie analizy. Ankietka jest w 2 częściach, bo w jednej byłaby płatna. Pewne inne opcje też są takie jakie są, bo to ankietka za darmo.
    Ankieta jest anonimowa. Wyniki są dostępne dla wszystkich. Pytania są łatwe, trudne i prowokacyjne.
    Wypełniajcie, zobaczymy co z tego wyjdzie
    część 1 http://www.ankietka.pl/ankieta/69860...rbiz-cz-1.html
    część 2 http://www.ankietka.pl/ankieta/69883...rbiz-cz-2.html
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #2
    W końcu sensowna ankieta, dobra robota

    Ale i tak trzeba się doczepić . W stylach piwa nie ma wyspiarskich ale, z piw brytyjskich wymieniłeś tylko stouta. Ja bym zmienił na stout/porter klasyczny i dodał ejle. Zwłaszcza że dałeś kategorię kolsch lub altbier czyli niemieckie górniaki.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • hasintus
      Senior
      • 07-2006
      • 850

      #3
      W części 2, mialem problem z punktem 11: Nie opasują mi Czechy, jako przykład motoru rozwoju rynku piwnego.
      oraz p-ktem 11. Dla mnie to zależy od stylu, lubie mocno goryczkowe amerykany i pilsy,
      w przypadku belgów preferuję piwa zbalansowane.
      Po za tym fajna ankieta.

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        W stylach piwa nie ma wyspiarskich ale, z piw brytyjskich wymieniłeś tylko stouta. Ja bym zmienił na stout/porter klasyczny i dodał ejle. Zwłaszcza że dałeś kategorię kolsch lub altbier czyli niemieckie górniaki.
        Niestety opcja darmowa daje możliwość dania tylko 15 wersji odpowiedzi. Siłą rzeczy musiałem z czegoś zrezygnować, a inne style połączyć.

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
          Dla mnie to zależy od stylu, lubie mocno goryczkowe amerykany i pilsy,
          w przypadku belgów preferuję piwa zbalansowane.
          No tak, certyfikowany sędzia zawsze ocenia w stosunku do stylu.
          W tym punkcie chodzi o smak jaki lubisz, nie wnikając w charakterystykę gatunku.

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #6
            To i ja się przyczepię (ale tak niezłośliwie)

            jak jest wybór:
            - często
            - sporadycznie
            - rzadko
            - w ogóle

            to zakładam, że Twoją intencją było logiczne stopniowanie od "często" do "w ogóle".
            Według mnie, sporadycznie to rzadziej niż rzadko więc nie byłem pewien co tak naprawdę powinienem zaznaczyć w takim wypadku, żeby było zgodnie z prawdą.

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
              Według mnie, sporadycznie to rzadziej niż rzadko więc nie byłem pewien co tak naprawdę powinienem zaznaczyć w takim wypadku, żeby było zgodnie z prawdą.
              Chyba masz rację. Jakoś wydawało mi się, że sporadycznie to tyle co od czasu do czasu z naciskiem, że rzadko, ale jednak.

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #8
                Na razie jest dobra frekwencja. Część pierwszą wypełniono 46 razy, część drugą 42. Zapominalscy mogą wypełnić jeszcze drugą część.
                Jak mówiłem, stworzenie takiej ankiety jest darmowe, ale ograniczone do 150 wypełnień. Może uda się dobić chociaż do setki, wtedy będziemy mieli w miarę sensowne statystyczne dane.

                Comment

                • przemo70
                  † 1970-2019 Piwosz w Raju
                  • 05-2007
                  • 1501

                  #9
                  Ciekawa ankieta, Skitof Twoje
                  Save water, drink beer ...

                  http://www.parowozy.com.pl/
                  http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                  https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #10
                    Po 24 godzinach mamy 60 wypełnień części 1 i 56 części 2. 4 osobom nie chciało się przejść do drugiej części.
                    Może jeszcze ktoś się skusi na 5 minut zaglądnięcia w głąb samego siebie

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                      No tak, certyfikowany sędzia zawsze ocenia w stosunku do stylu.
                      W tym punkcie chodzi o smak jaki lubisz, nie wnikając w charakterystykę gatunku.
                      Dlaczego certyfikowany sędzia? To pytanie jest po prostu źle sformułowane, wymusza wybranie jednego rodzaju odpowiedzi, a to, jak wspomniał Hasintus, zależy od rodzaju piwa. Jak lubię pszenice i bittery to w tym momencie muszę z czegoś zrezygnować. Dla mnie w ogóle było wiele pytań, w których brakowało mi wielokrotnego wyboru. I tak, Skitofie, mimo dobrych chęci i wyraźnie wyższego poziomu ankiety od niektórych ciągle jednak jest to ankieta tendencyjna. W niektórych pytaniach nie dajesz wyboru pomiędzy skrajnymi opiniami - powinny być rubryki "inne" z opisem (ale to pewnie już opcja płatna).

                      W końcu miałam chwilę czasu, żeby się przyczepić
                      Last edited by Marusia; 15-09-2011, 13:54.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dlaczego certyfikowany sędzia? To pytanie jest po prostu źle sformułowane, wymusza wybranie jednego rodzaju odpowiedzi, a to, jak wspomniał Hasintus, zależy od rodzaju piwa. Jak lubię pszenice i bittery to w tym momencie muszę z czegoś zrezygnować. Dla mnie w ogóle było wiele pytań, w których brakowało mi wielokrotnego wyboru. I tak, Skitofie, mimo dobrych chęci i wyraźnie wyższego poziomu ankiety od niektórych ciągle jednak jest to ankieta tendencyjna. W niektórych pytaniach nie dajesz wyboru pomiędzy skrajnymi opiniami - powinny być rubryki "inne" z opisem (ale to pewnie już opcja płatna).

                        W końcu miałam chwilę czasu, żeby się przyczepić
                        Możecie się śmiało czepiać, ankietę robiłem szybko pod wpływem impulsu i pomysłu, tu i ówdzie mogą być braki. Najważniejsze, że nie stoi za tą ankietą żaden koncern
                        Ale z drugiej strony tendencyjna... co masz na myśli?
                        I jeszcze kwestia tego pytania 12: brzmi ono: lubię kiedy piwo jest wyraźnie goryczkowe, zharmonizowane, słodowe. Sformułowałem tak pytanie, by odnosiło się do emocji, odczuć, preferencji smakowych a nie do chłodnego, rozumowego podejścia zgodnego z charakterystyką stylu. Może po prostu brakło odpowiedzi w stylu: nie ma znaczenia.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                          Sformułowałem tak pytanie, by odnosiło się do emocji, odczuć, preferencji smakowych a nie do chłodnego, rozumowego podejścia zgodnego z charakterystyką stylu. Może po prostu brakło odpowiedzi w stylu: nie ma znaczenia.
                          Ma znaczenie - brakuje odpowiedzi: zależy od rodzaju piwa.

                          Co do tendencyjności - takie moje osobiste odczucie na temat niektórych nieprecyzyjnych sformułowań, ale to już naprawdę czepialstwo, z mojej strony, więc nie będę pisać o tym
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ma znaczenie - brakuje odpowiedzi: zależy od rodzaju piwa.
                            Tutaj muszę bronić Skitofa. Pytanie jest, czy wolisz piwa słodowe, goryczkowe, zharmonizowane. To jest odpowiednik pytania, czy wolisz światowej klasy IPA od światowej klasy 80 szylingów lub od światowej klasy kellera.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tutaj muszę bronić Skitofa. Pytanie jest, czy wolisz piwa słodowe, goryczkowe, zharmonizowane. To jest odpowiednik pytania, czy wolisz światowej klasy IPA od światowej klasy 80 szylingów lub od światowej klasy kellera.
                              No właśnie - nie wolę żadnego. Lubię je wszystkie, a tu mi kazano wybrać.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎