Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Abonament rtv - po co?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
    Marchewka zawsze była lepsza od kija.
    I to mi się podoba. Fakt, że TVP i R udostępniły by wszystkim płacącym abonament darmowy dostęp do wszystkich programów realizowanych przez beneficjentów abonamentu jest słuszny. W końcu jeżeli ludzie płacą za wyprodukowanie jakiegoś programu to są jego właścicielami.
    Przyznam, że swobodny dostęp do pełnego archiwum TVP i R to mógłby być dla mnie argument za płaceniem abonamentu.

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #77
      Ostatnio rozbawiła mnie pewna reklama w radiu, która zachęcała do płacenia abonamentu. Dobre: reklama abonamentu.

      Comment

      • krasnal45
        Senior
        • 02-2008
        • 421

        #78
        Moje rozumowanie jest proste, wyprostujcie mnie jeżeli rozumuję źle....... mam podłączoną w domu kablówkę z UPC. Miesięcznie razem z internetem płacę wcale nie małe pieniądze za pakiety, ale rozumiem, w końcu UPC też ponosi globalnie spore opłaty za jakieś tam koncesje, za prawa do nadawania tych czy innych filmów i programów więc udostępniając programy (zupełnie w profesjonalny sposób) poszczególnym detalicznym odbiorcom, pobierają odpowiednie opłaty za to, więc albo się zgadzamy na takie opłaty, płacimy i mamy to czego oczekujemy albo nie. Dlaczego więc mam jeszcze dodatkowo płacić podatek nazwany abonamentem RTV czy raczej podatek od posiadania telewizora????????? Czy ktoś mnie oświeci?????

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #79
          Podatek od posiadania telewizora, zwany też abonamentem radiowo - telewizyjnym jesteś zobowiązany płacić w przypadku, gdy posiadasz odbiornik radiowy lub telewizyjny, i nie ma znaczenia, co masz do niego przyczepione. Możesz go nawet nie włączać, nie ma to znaczenia. Tak postanowił prawodawca.

          Comment

          • hewimetal
            Junior
            • 07-2011
            • 11

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
            Poza tym, płacąc ten abonament chciałbym miec pewnośc, że moje i Wasze pieniądze pójdą rzeczywiście na finansowanie "programów misyjnych" a nie na pensje dla jakiegos bubka (nie mylić z Siergiejem), który ma parcie na szkło i musi zarabiać kilkadziesięt tysięcy miesięcznie (jeżeli nie set tysięcy) lub na utrzymanie dziesiątków dyrektorów, wicedyrektorów, pomocników dyrektorów....

            Dokładnie.

            Zobaczcie program np. na sobotę w TVP1 i wskażcie programy misyjne jej produkcji.

            Jaką misję TV publicznej realizuje np. pan Nergal, kiedyś pani Doda? Dlaczego pan Lis zarabia tyle kasy pracując tylko cztery razy w miesiącu? Dlaczego mamy na nich płacić?

            A twierdzenie że telewizja publiczna jest teraz upolityczniona z ust wyborcy pisu lub sld zakrawa na żart, jak i zdziwjenie dlaczego po wygrało po raz drugi wybory, może dlatego że głosującym na po żyje się dobrze? No chyba że przyjmiemy że połowa polaków to debile dający sobą manipulować, tylko kto jest bardziej manipulowany, głosujący na po czy na pis?

            Ogólnie temat przesuwa się nie w stronę dyskusji o abonamencie a w stronę kłutni politycznej, a pewnie niedługo zostanie wplątana w to religia więc apeluję o rozwagę opamiętanie i nie podchodzenie do tematu emocjonalnie.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #81
              Zdecydowanie sam go pchasz w złym kierunku.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • krasnal45
                Senior
                • 02-2008
                • 421

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Podatek od posiadania telewizora, zwany też abonamentem radiowo - telewizyjnym jesteś zobowiązany płacić w przypadku, gdy posiadasz odbiornik radiowy lub telewizyjny, i nie ma znaczenia, co masz do niego przyczepione. Możesz go nawet nie włączać, nie ma to znaczenia. Tak postanowił prawodawca.
                Dla mnie to żadna odpowiedź....... ja jestem uparty..... płacę ten zakichany podatek za pośrednictwem UPC, dlaczego mam go więc płacić po raz drugi?....

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krasnal45 Wyświetlenie odpowiedzi
                  ..... płacę ten zakichany podatek za pośrednictwem UPC, dlaczego mam go więc płacić po raz drugi?....
                  A masz w umowie z UPC że to właśnie ten operator opłaca abonament RTV w Twoim imieniu ? Wątpię.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krasnal45 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dla mnie to żadna odpowiedź....... ja jestem uparty..... płacę ten zakichany podatek za pośrednictwem UPC, dlaczego mam go więc płacić po raz drugi?....
                    Nie płacisz. Żaden operator tv nie płaci za ciebie abonamentu.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krasnal45 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dla mnie to żadna odpowiedź...
                      Bo nie po twojej myśli?
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krasnal45 Wyświetlenie odpowiedzi
                      .... ja jestem uparty..... płacę ten zakichany podatek za pośrednictwem UPC, dlaczego mam go więc płacić po raz drugi?....
                      Nie płacisz abonamentu za pośrednictwem UPC. Firmie UPC płacisz za susługę dostarczenia pakietu programów telewizyjnych, a to nie ma nic wspólnego z abonamentem. Mam ci to narysować w postaci komiksu?

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mam ci to narysować w postaci komiksu?
                        Jeśli można, to ja bym poprosił wersję komiksową
                        Będzie rysowany ręcznie, czy komputerowo?
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • danio_145
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 723

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przyznam, że swobodny dostęp do pełnego archiwum TVP i R to mógłby być dla mnie argument za płaceniem abonamentu.
                          Swobodnego a co za tym idzie darmowego dostępu do archiwum nie mają nawet pracownicy TVP

                          Comment

                          • peter007
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 2820

                            #88
                            Jeśli faktycznie abonament będzie tak restrykcyjnie egzekwowany to czy na te setki tysięcy gospodarstw domowych łapę położy komornik? Czy olbrzymia większość ludzi zamieszkujących te gospodarstwa trafi na bruk, bo już teraz jest im ciężko a co dopiero gdy zapadną wyroki? Czy dopiero wtedy rząd się ocknie jak lud wyjdzie na ulice albo zostanie na nie wyrzucony?
                            Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Swobodnego a co za tym idzie darmowego dostępu do archiwum nie mają nawet pracownicy TVP
                              Może nie płacą abonamentu - a może są zwolnieni z niego?

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeśli faktycznie abonament będzie tak restrykcyjnie egzekwowany to czy na te setki tysięcy gospodarstw domowych łapę położy komornik? Czy olbrzymia większość ludzi zamieszkujących te gospodarstwa trafi na bruk, bo już teraz jest im ciężko a co dopiero gdy zapadną wyroki? Czy dopiero wtedy rząd się ocknie jak lud wyjdzie na ulice albo zostanie na nie wyrzucony?
                              No, rząd przecież obiecał znieść abonament. Więc czekamy.

                              Comment

                              • peter007
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 2820

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                                (...)Więc czekamy.
                                Na wyrok?
                                Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎