Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chemicznie utrwalone

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    Uff, całe szczęście Technolog z Browaru Ciechan przekuł ten balonik rozdęty do granic możliwości. Jak miło poczytać konkrety a nie jakieś bajdurzenia.
    Skoro stosujecie konserwant do dezynfekcji to ja nie mam już nic do powiedzenia. To wiele wyjaśnia w temacie smaku piwa Ciechan.

    Comment

    • marekj
      Senior
      • 03-2010
      • 508

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
      Chyba wziąłeś pigułkę w złym kolorze i matrix z rzeczywistością ci się pomieszał, buahahahaaa....
      A kim ty jesteś, skoro sam nie potrafisz zadbać o dobrą jakoś własnego piwa i wizerunek...

      Moje domysły były dość bliskie, jak na laika
      Zaraz widzę oczami wyobraźni głównego technologa LECHA ,który (podczas mojej nieobecności )do moich pracowników powiedział
      " pozamykać te małe browary i nie będzie problemów"
      miał szczęście - przyznaję w mojej obecności nie byłoby to takie proste.

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
        To wiele wyjaśnia w temacie smaku piwa Ciechan.
        Zabawne, bo twoja ignorancja może kiedyś być przydatna do zrozumienia podejścia do warzenia piwa w Artezanie
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • marekj
          Senior
          • 03-2010
          • 508

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
          Uff, całe szczęście Technolog z Browaru Ciechan przekuł ten balonik rozdęty do granic możliwości. Jak miło poczytać konkrety a nie jakieś bajdurzenia.
          Skoro stosujecie konserwant do dezynfekcji to ja nie mam już nic do powiedzenia. To wiele wyjaśnia w temacie smaku piwa Ciechan.
          Zbłaźniłeś się - nie sprawia mi to przyjemności bo we własne gniazdo robią tylko ........ aby znów cię nie obrazić.

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Po drugie jeśli E202 nie służy do dezynfekcji to logicznym może być wniosek, że p.Jakubiak mógł mieć coś innego na myśli i użył nieodpowiedniego określenia.

            No właśnie, logiczne, że miał na myśli konserwowanie sernika.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              P.Marek od początku twierdził że nie używają tego do warzenia piwa, ale Wy po tym radlerze jacyś nerwowi jesteście
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • moracz
                Senior
                • 11-2009
                • 121

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                Skoro stosujecie konserwant do dezynfekcji to ja nie mam już nic do powiedzenia. To wiele wyjaśnia w temacie smaku piwa Ciechan.
                Skąd tyle jadu? Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem. Przecież KrzynioF wyraźnie napisał, że stosują to PO umyciu i dezynfekcji instalacji, gdy wiedzą, że nie będzie używana dłuższy czas, by mieć pewność, że nic nie 'wyrośnie' podczas przestoju. Będąc na studiach związanych z żywieniem, czytając do czego wykorzystuje się w browarze Ciechan sorbinian, pijąc czasami piwo Ciechan, nie mam problemu z tym, że w piwie mogą znajdować się śladowe ilości sorbinianu (pewnie i tak przed użyciem taka zakonserwowana instalacja jest dokładnie płukana). Więcej sorbinianiu zje się w kawałku sera, niż by się miało dostać z instalacji do piwa
                Last edited by moracz; 02-08-2012, 20:41. Powód: ech... literówki

                Comment

                • marekj
                  Senior
                  • 03-2010
                  • 508

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zabawne, bo twoja ignorancja może kiedyś być przydatna do zrozumienia podejścia do warzenia piwa w Artezanie
                  darko to Browar Artezjan ? mój boże !!!!!

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1596

                    Zresztą po co ta dyskusja, z sorbinianem czy też bez, i tak Ciechan Wyborny jest przeciętnym piwem

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      No, a w Ameryce biją Murzynów...
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        Nie obraziłbym się mając takie "przeciętne" piwa w Opolu.

                        p.s. Bardzo proszę o ostudzenie emocji, nie lubię sprzątać w wakacje
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                          darko to Browar Artezjan ? mój boże !!!!!
                          Owszem, zapraszam Pana do naszego browaru, może Pan podpatrzy coś ciekawego.
                          Będziemy mieli okazją do przejścia na "Ty". Przypominam Panu, że do tej pory takiej umowy nie było.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23799

                            Widzę że w krótkim czasie nie tylko na konsumentów ale i na branżystów się obrazicie
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • hasintus
                              Senior
                              • 07-2006
                              • 850

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                              Poszerzaj swoją wiedzę na uczelni ja na twojego nauczyciela się nie nadaję moja wiedza jest za droga. A twoje podejście zbyt ortodoksyjne. Moje browary do warzenia i tworzenia piwa nie używają wcześniej wymienionych dozwolonych środków. Przyznaje ,że kiedyś używaliśmy witaminy C do piwa potwierdzą to zapewne birofilowie.
                              Bardzo dziękuję za grzeczną i miłą odpowiedź. Przepraszam, że wcześniej traktowałem to forum jako źródło wiedzy o piwie i piwowarstwie. Widocznie coś się w międzyczasie zmieniło. Na uczelnie niestety już się nie nadaję, nie te lata.

                              Comment

                              • darko
                                Senior
                                • 06-2003
                                • 2078

                                Ja widzę, że brniesz w temat na który poniekąd zabroniłeś nam się wypowiadać.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎