Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o Yerba mate

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wiktoria
    Senior
    • 07-2003
    • 796

    #46
    No to jeszcze jedno pytanie. Zastanawiałam się nad którymś z trzech zestawów:
    http://www.yerbamarket.com/product-p...-cha-cha-.html
    http://www.yerbamarket.com/product-p...s-milego-.html
    Sklep Yerba Mate to importer yerba mate sklep i hurtownia od 15 lat. Sklep z yerba mate, właściwości i rodzaje ziela, działanie. Zamów! ☎ 518 448 937


    Rozumiem, że przy ewentualnej wymianie bombilli musiałabym również wymienić dołączony do zestawu czyścik na taką szczotkę?
    http://www.yerbamarket.com/product-p...a-bombill.html

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      #47
      Jak zaczynałem przygodę z yerbą, to nie przypominam sobie , żebyś gdzieś sprzedawali czyściki do bombilii. Do tej pory zresztą nie mam takiego czyścika. Używam "rozwiniętego" spinacza i to mi zupełnie wystarcza, zwłaszcza, że nie trzeba go używać często. Dziś pewnie kupiłbym czyścik, ale tak rzadko bombilla wymaga czyszczenia, że chyba pozostanę przy oszałamiającym kosztowo wydatku na jeden spinacz w ciągu pół roku, czy roku.
      Last edited by emes; 22-11-2010, 15:31.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #48
        Jeżeli chodzi o samą yerbę, to z tu wymienionych polecałbym zestaw pierwszy.
        Bombilla wygląda na rozkręcaną. Spytaj sprzedawcę.
        Czyścików nigdy nie używałem, na pewno nie są niezbędne.
        Aha. Sprawdź na znanym serwisie aukcyjnym - ceny mogą być korzystniejsze...
        Last edited by Seta; 22-11-2010, 15:32.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #49
          np. http://allegro.pl/najbardziej-wypasi...309308683.html - Amanda jest dobra na start. Co ciekawe to ta sama firma, co w Twoim linku - na Allle sprzedają po prostu taniej...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #50
            Sprawdź czy taniej nie wyjdzie ci dobór własnego zestawu. Mają tam dział wyprzedaż
            Tykwy są ładne, ale niestety przeciekają, więc polecałbym coś ceramicznego, ostatecznie drewnianego (te tez przeciekają jeśli dopuści się do wyschnięcia i pęknięć). Co do bombilli to najlepsze są te nierdzewne i odkręcane. Np. już za 29 zł masz taką > http://www.yerbamarket.com/product-p...la-AL-510.html
            Chociaż lepiej dołożyć na coś takiego: http://www.yerbamarket.com/product-p...dzewna-31.html
            Jednakże szczególnie polecany jest ten wzór: http://www.yerbamarket.com/product-p...trowanie-.html
            Last edited by Pendragon; 22-11-2010, 16:04.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Wiktoria
              Senior
              • 07-2003
              • 796

              #51
              Dzięki za pomoc. Wasze zdrowie !

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #52
                Tykwy to odpowiednik kapslowania w piwowarstwie domowym - rzecz kultowa dla laika. Także ja bym z nich nie rezygnował.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #53
                  Wiktoria zobacz to: http://allegro.pl/2x-yerba-mate-2x-t...329600119.html
                  Bardzo dobre yerby na start i to 2kg, a nie 1kg jak w innych zestawach. Ładne tykwy i niezła bombilla. Można ewentualnie termometr dokupić.

                  Sklep ciągle ten sam.
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • Wiktoria
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 796

                    #54
                    Dzięki! Zamówienie zrobiłam w nocy. Do tego kompletu, który poleciłeś wczoraj domówiłam 10 różnych próbek.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #55
                      No to smacznego...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Rycho_128
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 1039

                        #56
                        No to najwyższy czas: ja też mam tykwę, bombillę i - na razie niewielki - zapas Mate. Dołączam do zacnego grona matepijców
                        Gdański Browar WaRy
                        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                          No to najwyższy czas: ja też mam tykwę, bombillę i - na razie niewielki - zapas Mate. Dołączam do zacnego grona matepijców
                          A to chyba prezent taki był?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • LeoxxX
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 224

                            #58
                            Je też pije ten cudowny napój. Codziennie w pracy na biurku stoi i dziwi innych, zwłaszcza klientów

                            Comment

                            • arnoaleks
                              Junior
                              • 03-2011
                              • 2

                              #59
                              Parę lat temu w Sejnach w restauracji przy Konsulacie Litewskim, zaproponowano nam do picia m.in. Yerba Mate, poprosiliśmy o ten napój.
                              Początkowe reakcje całej naszej 4-osobowej grupy były raczej wymiotne, a określenie, że to popłuczyny z popielniczki wszystkim pasowały.
                              Kelnerka spytała się czy dolać wrzątku do naczyń z tykw, odpowiedzieliśmy, że czemu nie, najwyżej nie wypijemy. Drugi zalew był trochę łagodniejszy, sączony przez słomki z ze srebrnym sitkiem, zaczynał smakować swym mocno wytrawnym, gorzkawym zmieszanym z ziołowym smakiem.
                              Czy Yerba Mate to jakaś rewelacja, raczej sezonowa moda, ale oczywiście ma swoje dobre strony, tylko kogo to będzie obchodzić gdy nastąpi moda na herbatkę z ...
                              Ja polubiłem Yerba Mate, ale serwuje ją sobie dosyć rzadko, bardziej lubię inne herbaty, a przede wszystkim napoje z dodatkiem chmielu, te lubię najbardziej

                              Comment

                              • unkel
                                Senior
                                • 08-2008
                                • 244

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arnoaleks Wyświetlenie odpowiedzi
                                Parę lat temu w Sejnach w restauracji przy Konsulacie Litewskim, zaproponowano nam do picia m.in. Yerba Mate, poprosiliśmy o ten napój.
                                Początkowe reakcje całej naszej 4-osobowej grupy były raczej wymiotne, a określenie, że to popłuczyny z popielniczki wszystkim pasowały.
                                Kelnerka spytała się czy dolać wrzątku do naczyń z tykw, odpowiedzieliśmy, że czemu nie, najwyżej nie wypijemy. Drugi zalew był trochę łagodniejszy, sączony przez słomki z ze srebrnym sitkiem, zaczynał smakować swym mocno wytrawnym, gorzkawym zmieszanym z ziołowym smakiem.
                                Całkiem profesjonalny sposób podania. Aż dziwne, że było to parę lat temu. Zastanawia mnie tylko te dolewanie wrzątku. Yerbe zalewa się wodą o temperaturze koło 75 stopni. Zalewanie wrzątkiem faktycznie sprawia, że pierwsze zalanie jest mocne w smaku. Problem zalewania wrzątkiem jest taki, że kolejne zalania są bezsmakowe oraz nie wykorzystuje się w pełni własciwości pobudzających.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎