Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witam wszystkich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • henius
    Junior
    • 01-2010
    • 5

    Witam wszystkich

    Poznaniak z dziada pradziada. Zwolennik piw irlandzkich i japońskich. Wasze zdrowie Panowie i Panie!
  • JAQBA
    Senior
    • 08-2006
    • 1351

    #2
    Witam
    A skąd ten smak na piwa japońskie - z autopsji To pogratulować podróży lub dobrego zaopatrzenia.
    Pozdrowienia z Wrocka.
    P.S. Uzupełnij profil - brodacz na pasku w górnym prawym rogu.
    Last edited by JAQBA; 26-01-2010, 15:31.

    Comment

    • henius
      Junior
      • 01-2010
      • 5

      #3
      w Japonii jest sporo browarow (japonczycy pija czesto i duzo w tym rowniez piwa) w polsce dostepnych jest doslownie kilka gatunkow piw japonskich z tego chyba 2 robi sie w europie

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika henius Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) w polsce dostepnych jest doslownie kilka gatunkow piw japonskich z tego chyba 2 robi sie w europie
        Dlatego nie można o nich pisać, że są Japońskie
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • wogosz
          Senior
          • 12-2005
          • 1007

          #5
          Witam ziomala.
          Proszę mi tu nie dworować sobie z mojego krajana , bo piwa japońskie są na bardzo wysokim poziomie i niektóre można u nas kupić np. w sieci Piotr i Paweł (Kirin, Asashi).
          Cieszę się, że sekcja poznańska rośnie w siłę.

          Comment

          • wogosz
            Senior
            • 12-2005
            • 1007

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Abernacka
            Dlatego nie można o nich pisać, że są Japońskie
            To chyba nie takie proste, bo straszny bałagan zrobił się przez tę globalizację. Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, bo wtedy trzeba by napisać że Fiat zrobiony w Tychach i Volkswagen w Poznaniu są polskie.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              #7
              Biorąc taką logikę a nie inną można odnieść wrażenie, że piwa te, co prawda są produkowane po za Japonią, ale woda, słód/ryż?, chmiel, drożdże są importowane z Japonii? Czyż nie? Bo jeżeli mowa o samochodach to w Tychach faktycznie jest montownia samochodów, ale części do tych aut zostały dostarczone przez firmę matkę!
              Last edited by abernacka; 27-01-2010, 11:53.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • wogosz
                Senior
                • 12-2005
                • 1007

                #8
                Ciekawy temat się rozwija, ale wątek zupełnie nieodpowiedni.
                Nie wiem jak klasyfikować takie piwo lub samochody, ale wiem na pewno że prawie cały chmiel i większość słodu Japończycy importują z Europy (Czechy, Francja, Niemcy) a woda jest bez znaczenia, bo przechodzi przez stacje korekty (prawie nikt z koncernów nie używa wody z naturalnych źródeł). Co do samochodów - wiele podzespołów jest produkowanych w krajach gdzie znajdują się montownie, aby ich nie wozić zbyt daleko (koszty). W skrajnych przypadkach może okazać się że w niektórych krajach robi się wyroby w których nie ma żadnych podzespołów pochodzących z kraju gdzie znajduje się historyczna/prawna siedziba firmy. Ot takie czasy.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  #9
                  Całe szczeście, że nie pijam piw licencyjnych a i samochód mam z fabryki skąd pochodzi firma.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bo jeżeli mowa o samochodach to w Tychach faktycznie jest montownia samochodów, ale części do tych aut zostały dostarczone przez firmę matkę!

                    hmmm, tylko, że ja znam goscia, który produkuje podzespoły w Polsce. A o innych fabrykach też słyszałem np. Wabco.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10838

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      hmmm, tylko, że ja znam goscia, który produkuje podzespoły w Polsce. A o innych fabrykach też słyszałem np. Wabco.
                      I czemu to dowodzi. Auta są montowane z części, które zostały wyprodukowane w fabrykach w różnych częściach świata czyli tam gdzie jest łatwiej lub taniej.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎