Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witam wszelkich piwoszy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emppu
    Junior
    • 10-2010
    • 24

    Witam wszelkich piwoszy

    Trafiłem na tę stronę dzięki swojemu znajomemu ze Świnoujścia który na co dzień studiuje informatykę na Politechnice Wrocławskiej. Sam zaś jestem studentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie eksperymentowanie z piwami zacząłem właściwie od momentu ukończenia 18 lat. Początkowo pijałem piwo Heineken, ale szybko mi się znudziło i szukałem czegoś lepszego.

    W pierwszej fazie eksperymentów pijałem bardzo przeciętne smakowo jak na swoją cenę włoskie piwo Peroni. Gdy spróbowałem Pilsnera Urquella z początku puszka, sądziłem że nie jest jakieś szczególnie dobre. Porównując jednak ze wspomnianym wcześniej Peroni miałem dosłownie niebo w gębie. Moi kumple mieli i mają nadal problemy by nakłonić mnie do wyjścia na piwo, bo nie pijam żadnych pospolitych piw typu Lech, Warka, Bosman czy Żywiec. Od pewnego czasu stałem się niejako fanem piw naszych południowych sąsiadów czyli tych rozlewanych w Czechach.
  • Candlekeep
    Senior
    • 11-2007
    • 367

    #2
    No i fajnie. Jak na początek nieźle, bo już zdążyło Cię znudzić piwo masowe.
    Pokop trochę w temacie polskich piw - i myślę, że nie będziesz musiał szukać za południową granicą. Tylko daj już sobie spokój z Heinekenami, Pilsnerami Urquellami, Lechami, i co tam jeszcze znajdziesz w lodówkach. Szukaj mniejszych sklepów, pytaj o piwa lokalne - i nawet nie zauważysz, kiedy całe bogactwo polskiego piwowarnictwa stanie przed Tobą otworem.
    Skoro masz znajomych w Świnoujściu - to znaczy, że niedaleko Ci do koszalińskiego minibrowaru Kowal (lub znajomym niedaleko - z Twojego profilu póki co trudno rozpoznać, skąd pochodzisz) - a to może być całkiem fajny punkt startowy do rozpopoczęcia przygody z polskim piwem.
    Tak czy inaczej - witaj na Browar.biz.
    Last edited by Candlekeep; 09-10-2010, 17:16.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Witaj
      Gdy będziesz odwiedzał znajomych w Świnoujściu, odwiedź browary restauracyjne w Ahlbecku i Heringsdorfie, które są oddalone o 5km.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • emppu
        Junior
        • 10-2010
        • 24

        #4
        Tak, browar w Ahlbecku widziałem na swoje oczy, szkoda jedynie, iż piwo jest tam stosunkowo drogie - aż 2,50 euro za raptem 250 ml piwa, czyli za duże piwo 5 euro. Jest jednak całkiem dobre, przy okazji próbowałem jednego niemieckiego piwa - Lübzer Pils Niestety niemieckie puby do tanich nie należą :/ za 2 piwa zapłaciłem w hotelu Holsten Keller - a tam obok jest mianowicie ten browar restauracyjny, zapłaciłem aż 9 euro

        Comment

        • emppu
          Junior
          • 10-2010
          • 24

          #5
          Ogólnie w Szczecinie, gdzie ostatnio częściej bywam z racji studiów (po półrocznej dziekance spowodowanej najpierw sprawą dyscyplinarną która potem została umorzona, a potem udzieleniu urlopu od zajęć w oczekiwaniu na powtórną rejestrację na semestr zimowy roku akademickiego 2010/11) aniżeli w Świnoujściu, pijam w jednym pubie piwa z browarów kujawsko-pomorskich oraz z browaru Witnica polecam przede wszystkim ciemne miodowe Ponadto jestem częstym bywalcem pubu Pivaria http://www.pivaria.pl gdzie pijam swoje ulubione piwa zza naszej południowej granicy

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emppu Wyświetlenie odpowiedzi
            Tak, browar w Ahlbecku widziałem na swoje oczy, szkoda jedynie, iż piwo jest tam stosunkowo drogie - aż 2,50 euro za raptem 250 ml piwa, czyli za duże piwo 5 euro. Jest jednak całkiem dobre, przy okazji próbowałem jednego niemieckiego piwa - Lübzer Pils Niestety niemieckie puby do tanich nie należą :/ za 2 piwa zapłaciłem w hotelu Holsten Keller - a tam obok jest mianowicie ten browar restauracyjny, zapłaciłem aż 9 euro
            Niewykluczone, że ta informacja może ciebie zachęci. W Heringsdorfie za pólitrowy kufel trzeba zapłacić tylko 3 euro.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • emppu
              Junior
              • 10-2010
              • 24

              #7
              Co do minibrowaru Kowal - mam znajomego z Koszalina razem ze mną w grupie, więc na upartego mógłbym go poprosić o sprowadzenie tego piwa zakładając iż będzie ono w jakimkolwiek sklepie w Koszalinie A jeśli chodzi o ten pub w którym pijam piwa z browaru Witnica i browarów kujawsko-pomorskim, jak ktoś będzie w Szczecinie, zapraszam do Petit Paris

              Comment

              • emppu
                Junior
                • 10-2010
                • 24

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Niewykluczone, że ta informacja może ciebie zachęci. W Heringsdorfie za pólitrowy kufel trzeba zapłacić tylko 3 euro.
                Jak na niemieckie warunki to bardzo tanio w Anklam w jednym z pubów za 0,5-litrowy kufel Luebzera Pils płaciłem aż 4,50 euro :/:O ale to było rok temu, teraz nie wiem jak tam ceny się układają

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Pamiętaj proszę, te miejscowości to kurorty i nie ma się co dziwić tym cenom.
                  Za kufel dobrego piwa przeciętnie płaci się w Niemczech od 2,5 euro do 3,5euro.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Candlekeep
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 367

                    #10
                    Powyższe informacje na pewno cenne, ale - jeśli nie masz nic przeciwko - poznaj najpierw nasz rodzimy rynek. Po co wspierać i tak dobrze prosperujące browarnictwo niemieckie, skoro polskie też ma się czym pochwalić?

                    Comment

                    • emppu
                      Junior
                      • 10-2010
                      • 24

                      #11
                      Też racja, w końcu chociażby Witnica i Krajan to dobrze prosperujące browary.

                      Co do cen niemieckich spierać się nie będę, bo w głąb Niemiec jeszcze się nie zapuszczałem, nie miałem ku temu okazji. Piwa w Niemczech (w sklepach) są często nawet tańsze niż w Polsce - regularnie, jeśli mam możliwość, za euro kupuję czeskiego Pilsnera Urquella w Niemczech - jest tańszy od naszego w Polsce, a ponadto ma wyraźnie lepszy smak.
                      Jednak zapoznawanie się z polskim browarnictwem zacząłem od Witnicy i Krajana w szczecińskim Petit Parisie

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎