Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki telewizor kupić?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
    Ten zakup robie głównie z myślą o córce, chce wybrać odbiornik w miarę przyjazny dla oczu. Osobiście przychylam się do LCD...
    Nie wiem w jakim wieku jest córka. Przy małych dzieciach i ich poklejonych rękach lepsza jest plazma, bo ma od frontu szklaną, łatwą do czyszczenia płytę. Nie mam praktyki z LCD, ale czytałem, że czyszczenie ekranu jest w ich przypadku kłopotliwe.

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika otvirak Wyświetlenie odpowiedzi
      ...Warto wziąć full HD. ...
      Dlaczego warto wziąć full HD? Pomijam gry na PS3 i diablo drogie filmy z blue-raya.

      Comment

      • genea
        Senior
        • 02-2006
        • 1515

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie mam praktyki z LCD, ale czytałem, że czyszczenie ekranu jest w ich przypadku kłopotliwe.
        Niewiele bardziej niż czyszczenie monitora LCD Miękka szmatka i odpowiedni preparat i do ataku
        Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
        Bractwo Piwne

        Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
        Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
          Dlaczego warto wziąć full HD? Pomijam gry na PS3 i diablo drogie filmy z blue-raya.
          Nowe gry na PC też dają taką rozdzielczość. Poza tym, żeby oglądać filmy full HD, nie potrzebne jest BR, a jeno PC i dobre łącze

          A co do 16/9, to wszystkie kanały filmowe większość pozycji tak nadają
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #50
            Poza tym telewizora nie kupuje się na rok, a BR stanieje dużo szybciej, niż niegdyś DVD, gdyż na starcie ma większą konkurecję - wszelkiej maści VOD, multum telewizji, a przede wszystkim piractwo internetowe. Gdy startowało DVD, przepchnięcie przez łącza kliku mp3 to był kilku/nasto godzinny problem. Obecnie kilka/naście GB to żaden kłopot.
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
              ... BR stanieje dużo szybciej, niż niegdyś DVD, gdyż na starcie ma większą konkurecję - wszelkiej maści VOD, multum telewizji, a przede wszystkim piractwo internetowe. ...
              W moim miasteczku odtwarzacz Samsunga można było kupić przed świętami za 300 zł (przecena z dotychczasowych 800 zł). Tylko, że płyt po kilkanaście złotych jakoś ciągle nie widać.
              Troszeczkę gubię się w sprawie konkurencyjności VOD, kanałów telewizyjnych (czyli rozdzielczości HD) w stosunku do odtwarzaczy BR (czyli full HD). Jak to jest, skoro zwykłe, badziewne HD może konkurować z wypasionym full HD, to po co mi rozdzielczość full HD?
              I nigdy nie myślałem, że złodziejstwo będzie uważane za istotny czynnik zmian na rynku. Nie zaprzeczam, że tak jest. Po prostu dziwię się swojej naiwności.

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                Troszeczkę gubię się w sprawie konkurencyjności VOD, kanałów telewizyjnych (czyli rozdzielczości HD) w stosunku do odtwarzaczy BR (czyli full HD). Jak to jest, skoro zwykłe, badziewne HD może konkurować z wypasionym full HD, to po co mi rozdzielczość full HD?
                Konkurencyjność polega właśnie na przepaści cenowej. Gdy seans HD 1080 jest kilkukrotnie droższy od HD 720, o poczciwym DVD nie wspominając, ogromna większość ludzi pogodzi się z niższą jakością. Gdy będzie to różnica kilku, kilkunastu zł, sprawa już nie będzie taka oczywista.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #53
                  A nie lepiej kupić córce jakas dobrą wieżę niż ogłupiacz?
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    A nie lepiej kupić córce jakas dobrą wieżę niż ogłupiacz?
                    Nie zrozumiełeś mnie, to nie prezent dla córki, tylko telewizor domowy. Chodzi mi o to, żeby nie męczył wzroku 2 letniego dziecka. Nie, żeby chodziło u mnie tv non stop, no ale takie dziecko ogląda już bajki, no i podbiega blisko do telewizora.
                    Last edited by tomek35; 18-02-2010, 19:07.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #55
                      aaaaa, myślałem, że ta córa to już nastolatek.

                      W moich czasach, nikt o tym nie myślał czy męczy wzrok czy nie. Dobry to pomysł aby 2 letnie dziecko ogladało już tv?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • tomek35
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 497

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dobry to pomysł aby 2 letnie dziecko ogladało już tv?
                        Są ludzie, którzy non stop puszczają dzieciom bajki w telewizorze i to rzeczywiście nie jest dobre.
                        Dzieci w tym wieku już oglądają bajki, trzeba poprostu zachować umiar.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #57
                          Ja czasem z moją roczną córcią oglądam boks, a ostatnio kapitana Klossa z wybuchami i ratatata. Zerka jednym okiem albo wręcz olewa, za to jak przełączę na kreskówki, faktycznie zamiera.

                          Ale to w chwilach mojego wyczerpania, ogólnie telewizor w dzień jest czarny, choć to LCD. 26 cali w zupełności mi wystarczy, i tak mam dość siedzenia metr od monitora przez pół dnia. Tylko do gry na konsoli lubię bliżej przysiąść, akcje w fifę jakoś składniej wychodzą.

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Poza tym telewizora nie kupuje się na rok,
                            No tak na dwa lata.Przeważnie po gwarancji zaczyna sie coś dziać ale to tak w większości nowych sprzętów.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              #59
                              Cholera, ja do mojego Panasonica dostałem gwarancję na 5 lat. Nie będę zatem miał motywacji do szybkiej modernizacji sprzętu.

                              Comment

                              • szefunio
                                Senior
                                • 01-2007
                                • 481

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie zrozumiełeś mnie, to nie prezent dla córki, tylko telewizor domowy. Chodzi mi o to, żeby nie męczył wzroku 2 letniego dziecka. Nie, żeby chodziło u mnie tv non stop, no ale takie dziecko ogląda już bajki, no i podbiega blisko do telewizora.
                                Jeżeli zdecydujesz się na telewizor LCD, powinieneś pomyśleć przynajmniej o częstotliwości odświeżania 100hz. Można też spotkać 200hz lub 600hz. Jest to o tyle istotne, że oczy mniej się męczą, a przy okazji - piłka płynnie się przesuwa po ekranie (ważne dla oglądających mecze).
                                Robię to co lubię - produkuję piwo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎