Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki telewizor kupić?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
    Według mnie warto wydać te kilka złotych na czasopismo i świadomie wybierać telewizor. Zamiast ganiać po sklepach, aby obejrzeć wszystko i - jak się później okazuje - nic, można po dokonaniu wstępnej selekcji ruszyć na konkretną wycieczkę i wybierać między zaledwie kilkoma modelami.
    Tak naprawdę sa dwa modele Philips i Sony. Nic innego nie ma.

    Inne marki bazują na częściach tych dwóch koncernów. Żadna inna firma nie ma technologicznych możliwości aby opracowywać nowe rozwiązania.
    Najprostszy test to wziąć pilota od wieży np. Philipsa, który obsługuje TV i ukradkiem w sklepie przełączyć kanały Te, które się przełączą mają w środku Philipsa, można się czasami bardzo zdziwić.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • tomek35
      Senior
      • 02-2007
      • 497

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak naprawdę sa dwa modele Philips i Sony. Nic innego nie ma.

      Inne marki bazują na częściach tych dwóch koncernów. Żadna inna firma nie ma technologicznych możliwości aby opracowywać nowe rozwiązania.
      Najprostszy test to wziąć pilota od wieży np. Philipsa, który obsługuje TV i ukradkiem w sklepie przełączyć kanały Te, które się przełączą mają w środku Philipsa, można się czasami bardzo zdziwić.
      Philips to moja ulubiona firma, nigdy się na tym sprzęcie nie zawiodłem. Sony też jest oki. Wśród dobrych marek telewizorów wymienia się jeszcze Samsunga, Sharpa i Panasonic, ale jakoś do tych 2 ostatnich marek nie jestem przekonany.

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        A podobno bebechy robią do LCD tylko dwa koncerny, oba z siedzibą w ojczyźnie taekwon-do, reszta, to kwestia dizajnu i obudowy. No i znaczka .
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak naprawdę sa dwa modele Philips i Sony. Nic innego nie ma.
        Czytając obie te, dosyć zdecydowane wypowiedzi, wydaje mi się, że któraś jest nieprawdziwa. Chyba, że Philips i Sony przeniosły się do Korei.

        Co do Sony, to wielokrotnie spotkałem się z informacją, że ich telewizory LCD, to inaczej opakowane Samsungi.
        Zresztą takie produkowanie dla innych marek trwa od dawna. Kiedyś, gdy byłem jeszcze mocno naiwny w tych sprawach, rozkręciłem magnetowid Philipsa. Byłem ogromnie zdziwiony, gdy 1/3 elementów w środku była oznaczona JVC, reszta miała logo Sharpa, a na całości wnętrzności była informacja, że to produkt Hitachi.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
          Czytając obie te, dosyć zdecydowane wypowiedzi, wydaje mi się, że któraś jest nieprawdziwa. Chyba, że Philips i Sony przeniosły się do Korei.

          Może to z tego powodu, że kiedyś była firma LG Philips. Teraz jest chyba samo LG, produkuje jak pisałem w Kobierzycach.

          Założona wspólnie z holenderskim koncernem Royal Philips Electronics spółka LG Philips Displays (obecnie LG Display) jest np. jednym z największych na świecie producentów matryc używanych w telewizorach i monitorach komputerowych. (wiki)

          Philips ma największe w Europie i w czołówce na świecie, prywatne!! laboratoria. Więc cała technologia wypływa od nich. No i jest jedyną firmą europejską, która może się przeciwstawić technologicznie japończykom.
          Last edited by jacer; 22-02-2010, 21:31.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #80
            To jeszcze kilka informacji.

            Grundig to obecnie firma turecka, właściciel marki Beko. Oryginalny Grundig zbankrutował dość dawno.
            Samsung - to Samsung, na początku producent cukru i sprzedawca polis ubezpieczeniowych
            Panasonic - to marka firmy Matsushita, posiada także marki Technics, Sanyo.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Grundig to obecnie firma turecka, właściciel marki Beko. Oryginalny Grundig zbankrutował dość dawno.
              Pamiętam ciekawą opowieść ojca jednego ze znanych tu forumowiczów z czasów, gdy Grundig był jeszcze firmą produkcyjną. Opowieść była sprzed 5 lat i dotyczyła czasów dużo wcześniejszych. Był on wówczas inżynierem w Grundigu. Opowiadał jak Grundig robił dostawy do znanej (i mocno przereklamowanej) firmy Bang & Olufsen. Po prostu brano wypasiony sprzęt Grundiga (robiony zresztą w Korei) i tak długo regulowano całą partię, aż miała jednakowe brzmienie. Na koniec przylepiano metkę B&O i super towar szedł w świat.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Samsung - to Samsung, na początku producent cukru i sprzedawca polis ubezpieczeniowych
              A tak tu chwalona firma Philips przez długie lata nazywała się "Fabryka Papieru i Żarówek Philips". Jeśli obejrzysz stare logo tej firmy, to zobaczysz na nim falistą wstęgę (papier) i gwiazdy (żarówki).

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Panasonic - to marka firmy Matsushita, posiada także marki Technics, Sanyo.
              Matsushita nie jest właścicielem marki Sanyo. Od niedawna jest głównym udziałowcem firmy Sanyo. Z prawnego punktu widzenia, to ogromna różnica.
              Zdaje się także, że Matsushita ma zmienić nazwę na Panasonic, która jest o wile bardziej znana na rynku.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                A tak tu chwalona firma Philips przez długie lata nazywała się "Fabryka Papieru i Żarówek Philips". Jeśli obejrzysz stare logo tej firmy, to zobaczysz na nim falistą wstęgę (papier) i gwiazdy (żarówki).
                Papieru nie robili. Pierwsza nazwa to Philips & Co Gloeilampenfabrieken. W pierwszej fabryce raczej nie było miejsca na to, za dużo tam było ognia, wytop szkła do żarówek, żeby robić papier.

                Tarcza ze słynnymi falami i gwiazdkami ukazała się po raz pierwszy w 1926 r. na opakowaniu radia Miniwatt oraz jednego z pierwszych urządzeń do nagrywania dźwięku - Philigraph. Fale symbolizowały fale radiowe, natomiast gwiazdy przedstawiały wieczorne niebo, po którym fale te podróżowały.

                Bang&Olufsen powstali w roku 1925 i robili elektronikę.

                Być może później brali pewne elementy od innych. Swego czasu Marantz to był wypasiony Philips. Zresztą współpracowali przez 25 lat razem.

                Na początku ery CD dużo firm wyposażało odtwarzacze w legendarny już napęd CDM1 Philipsa. Do dzis poszukiwane są te napędy na aukcjach aby tuningować odtwarzacze, dźwięk podobno rewelacyjny a napęd nie do zdarcia. W muzeum w Eindhoven chodzi cedek z włączanym repeatem non stop i działa od wielu lat.

                Informacja, że robili cukier nie jest dyskredytująca tylko informacyjna
                Last edited by jacer; 23-02-2010, 08:58.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #83
                  Nie będę się upierał z papierem od Philipsa.
                  40 lat temu, gdy Philips sprzedawał licencję na żarówki (Polam Piła), to w prasie pojawiały się obszerne artykuły o tej firmie. W jednym z nich jakiś Holender, przedstawiciel Philipsa mówił właśnie o papierze, o tym, że owa fala w logo, to właśnie papier. Ale wiadomo, za komuny prasa kłamała, a ja pewnie dałem się na to nabrać.

                  A co do ognia, to papier wcale nie musi być produkowany w tym samym miejscu, co żarówki. Wydaje się nawet, że na świecie dominują papiernie, w których nie produkuje się szkła, stali, koksu - czyli wszystkiego przy czym jest dużo ognia.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                    A co do ognia, to papier wcale nie musi być produkowany w tym samym miejscu, co żarówki. Wydaje się nawet, że na świecie dominują papiernie, w których nie produkuje się szkła, stali, koksu - czyli wszystkiego przy czym jest dużo ognia.
                    Gerard od początku interesował się światłem i to on opracował najlepsza metodę produkcji żarówek. Z Edisonem mieli jakieś kontakty, pewno kupili patenty do żarówek. Na zdjęciu Gerard i pierwsza fabryka, kupiona od upadłej fabryki tekstyliów. Dziś jest tam muzeum żarówek, są stare urządzenia, piec itp. Dmuchali szkło ręcznie, tak jak się bombki choinkowe do dziś dmucha.
                    Jako ciekawostkę podam, że pierwsze zyski mieli po sprzedaniu 45tyś żarówek. A gdy zrobili pierwsze oświetlenie ulicy, to żarówki paliły sie tak często, że wymieniali je codziennie

                    P.S. Tak, Matsuchita zmieniła już nazwę na Panasonic.
                    Attached Files
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • natalka
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 128

                      #85
                      JAKI TV WYBRAĆ?

                      Chce zakupić tv do 2000zł.
                      LCD, 100hz, 32cale i wejście USB to wszystko czego wymagam od sprzętu.
                      Może ktoś mi coś doradzić?
                      Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #86
                        Kolorowy
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolorowy
                          Lepiej czarny. Pasuje do każdego otoczenia.

                          Sprawa była już nieco wałkowana, co prawda bez wyznaczania pułapu cenowego.

                          Prywatne ogłoszenia aktywnych Browarowiczów. Spam oczywiście nie jest tu tolerowany. Ogłoszenia o pracy: Praca w branży

                          Comment

                          • kibi
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 1875

                            #88
                            A może poszukaj na jakimś specjalistycznym forum HDTV. Ja przed zakupem telewizora poczytałem tutaj, zamiast LCD kupiłem plazmę i nie żałuję.
                            Natomiast do ich porad w zakresie "jakie piwo kupić?" nie miałbym zaufania

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #89
                              Jako twórca tego wątku napiszę tylko, że 2 lata temu kupiłem Samsunga LCD FullHD 32" (nie chcę mi się szukać dokladnego symbolu - pewnie i tak już ich nie ma w sprzedaży) i uważam to za doskonały wybór. Wydałem ok 2500zł.
                              Efekt? Zero problemów, znakomita (jak dla mnie) jakość obrazu i wielkość dostosowana do pokoju w bloku. Nie widzę obecnie najmniejszej potrzeby zmiany.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • natalka
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 128

                                #90
                                dzięki. Powiedzcie mi jeszcze czy wejścia USB działają w deseń "plug & play" czy trzeba jakiś sterowników żeby np film sobie obejrzeć ?
                                Doba ma 24 godziny,skrzynka 24 piwa...przypadek?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎