Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

NOWE PIWO

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
    Inna propozycja jaka przyszła mi na myśl to nazwa:
    KAIROS
    Słowo oznacza moment zwrotny (np. w życiu), decyzję radykalnie
    odwrócającą bieg wydarzeń. Wypuszczenie piwa żywego,
    pomoże w rozwoju browaru, więc nazwa jak najbardziej na miejscu.
    To z "Innych Pieśni" Dukaja? IMO odpada, bo nie wiadomo o co chodzi, a skojarzenia z Kairem, są raczej takie nie za bardzo.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
    moje kolejne propozycje:
    - Miedziane: nawiązuje do pobliskiego zagłębia, poza tym skoro piwo ma mieć 16o to taka może być jego barwa
    - nazwy z grupy staropolskich: Szambelan, Baron, Senator, Dworskie (choć Senator niezbyt dobrze sie kojarzy obecnie)
    Miedziane, zbyt pospolite, mi to brzmi jak Blaszane.
    Baron jest ze Svijan, Szambelan, to mi sie kojarzy z Kamerdynerem, nad Senatorem też myślałem, ale odczucia mam podobne.

    Może Noblesse czyli szlachectwo, a jak wiadomo "Noblesse oblige". Chociaż kiedyś chyba było takie wino francuskie.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • arcy
      Senior
      • 07-2002
      • 7538

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      Szambelan, to mi sie kojarzy z Kamerdynerem
      Obawiam się, że skojarzenia wielu klientów nie będą aż tak wysmakowane

      Comment

      • dzidek1960
        Senior
        • 01-2003
        • 1548

        #63
        To może i ja podrzucę coś w tym temacie.
        Podoba mi się zaproponowana wcześniej nazwa ILON, zmodyfikował bym ją jednak na SZAMPAŃSKI ILON. Nazwa Ilon powinna być znana wszystkim Wschowianom a inni niech snują domysły, szampański to od kształtu butelki i najprawdopodobniej od nasycenia piwa.
        Druga propozycja nie bardzo wiąże się ze Wschową ale z pobliskim Lesznem. Wszak może to być najbliższy większy rynek zbytu. Leszno było własnością rodu Leszczyńskich, którzy pieczętowali się herbem WIENIAWA. Nazwa ta jest bardzo popularna w Lesznie, jest też to jeden z najbardziej znanych herbów szlacheckich i z tąd znany w całym kraju. To jest moja druga propozycja. Zarówno jako sama WIENIAWA jak i jako SZAMPAŃSKA WIENIAWA. Odeszłem trochę od Wschowy na rzecz mojego miasta, ale gdzie jest powiedziane że ta nazwa musi mieć ścisły związek ze Wschową?
        Co do etykiety to w pierwszym wypadku nie umieszczał bym jednak byka na niej, w drugiej wersji oparłbym projekt na herbie jako centralnym elemencie etykiety.
        "Ma jednak kraj polski napój warzony
        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
        wybornym smakiem"
        Jan Długosz, Historie Piwne
        Moja strona www w początkowym okresie budowy

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          #64
          Wieniawa tez już było: http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=31545

          Comment

          • MARIAWILK
            Junior
            • 01-2007
            • 17

            #65
            Witam!
            Rozważając wszystkie propozycje na nazwę naszego piwa, Twoja nazwa najbardziej mi przypada do gustu.Zgadzam się co do nawiązania do historii i myślę ,że na etykiecie też mógłby być umieszczony wizerunek Króla Kazimierza.
            Zastanawiam się tylko czy nie pominąć słowa Król i nazwać piwo po prostu Kazimierz.
            Podoba mi się też HETMAN, MAGNAT, KORONNE.
            Chciałabym zakończyć konkurs na imprezie we Wschowie 7 lipca , będzie JARMARK MIESZCZAŃSKI, na który gorąco zapraszam.
            Maria Wilk

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              #66
              To już może lepiej Mieszko?

              Comment

              • MARIAWILK
                Junior
                • 01-2007
                • 17

                #67
                To piwo będzie kosztowało około 8 zł za butelkę 0,75.
                Może ci jeszcze wpadnie jakiś pomysł do soboty, bo w sobotę będzie zakończenie konkursu na JARMARKU MIESZCZAŃSKIM.
                Gorąco zapraszam.

                Comment

                • MARIAWILK
                  Junior
                  • 01-2007
                  • 17

                  #68
                  A co ma Mieszko do Wschowy?
                  Już prędzej Zygmunt, bo nawiązuje tez do historii Wschowy .
                  To własnie Zygmunt Stary król polski zabrania mieszkańcom miasta Wschowy wyszynku wina zezwalając jedynie na wyszynk piwa w domach prywatnych.

                  Comment

                  • mark33
                    Idę po piwo do piwnicy.
                    • 04-2005
                    • 3283

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MARIAWILK Wyświetlenie odpowiedzi
                    Witam!
                    Rozważając wszystkie propozycje na nazwę naszego piwa, Twoja nazwa najbardziej mi przypada do gustu.Zgadzam się co do nawiązania do historii i myślę ,że na etykiecie też mógłby być umieszczony wizerunek Króla Kazimierza.
                    Zastanawiam się tylko czy nie pominąć słowa Król i nazwać piwo po prostu Kazimierz.
                    Podoba mi się też HETMAN, MAGNAT, KORONNE.
                    Chciałabym zakończyć konkurs na imprezie we Wschowie 7 lipca , będzie JARMARK MIESZCZAŃSKI, na który gorąco zapraszam.
                    Maria Wilk
                    Czekamy na info na forum jaką nazwę uznano za najlepszą.
                    Ps. Kazimierz kojarzy mi się z wujkiem Kazkiem, dzielnicą Krakowa oraz Kazimierzem Dolnym

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #70
                      Mestwin?

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MARIAWILK Wyświetlenie odpowiedzi
                        A co ma Mieszko do Wschowy?
                        Już prędzej Zygmunt, bo nawiązuje tez do historii Wschowy .
                        To własnie Zygmunt Stary król polski zabrania mieszkańcom miasta Wschowy wyszynku wina zezwalając jedynie na wyszynk piwa w domach prywatnych.
                        Do Wschowy bezpośrednio nic. Już raczej do Cedyni.

                        Co do Kazimierza, to w lubuskiem może się raczej kojarzyć z Marcinkiewiczem. A moje pierwsze skojarzenie było związane z "Rejsem" - "Panie Kazimierzu, czy ma pan klucz od kabiny?"

                        Comment

                        • huanghua
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 1910

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)
                          Ps. Kazimierz kojarzy mi się z wujkiem Kazkiem, dzielnicą Krakowa oraz Kazimierzem Dolnym
                          Mi się Kazimierz kojarzy z Bombadilem13, to może nazwać je Bombadil
                          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mi się Kazimierz kojarzy z Bombadilem13, to może nazwać je Bombadil
                            No dobra niech będzie. Na Kazimierz też się zgadzam
                            Poszukuję

                            Comment

                            • pezet
                              Improwizator
                              • 03-2006
                              • 481

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MARIAWILK Wyświetlenie odpowiedzi
                              To piwo będzie kosztowało około 8 zł za butelkę 0,75.
                              Może ci jeszcze wpadnie jakiś pomysł do soboty, bo w sobotę będzie zakończenie konkursu na JARMARKU MIESZCZAŃSKIM.
                              Gorąco zapraszam.
                              Pewnie już po konkursie. Ciekawy jestem jak to piwo nazwiecie
                              Moja propozycja nie dotyczy nazwy, a "opakowania".
                              Skoro to będzie butla 0,75l zamykana korkiem to może owinąć ją w ładny papierek/ etykietę. Wzorem wielu piw belgijskich np. to lub to.
                              Zdaję sobie sprawę z dodatkowych kosztów i nie wiem czy w okolicy są jakieś świstaki co by zawijały.....
                              Na pewno każdy takie piwo na półce zauważy. Będzie to też wyraźny sygnał, że to nie jest "zwykłe" piwko i chyba żaden polski browar wcześniej takiego "opakowania" nie zrobił.
                              Pozdrawiam, życzę powodzenia i czekam na NOWE PIWO
                              „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                              Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                              Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #75
                                No ciekawe czy zostały wzięte pod uwagę propozycje gminy.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎