Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Badania dotyczące turystyki piwnej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • stokrotka20011
    Junior
    • 05-2012
    • 5

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agatonma Wyświetlenie odpowiedzi
    Temat pracy określę na końcu kiedy już zbiorę wszystkie wyniki, ale tak ogólnie dotyczy on oczywiście turystyki piwnej. Chcę przez te badania wykazać, że świadomość ludzi jest bardzo duża i nie powinno się marginalizować tej formy aktywności. Widzę szansę rozwoju w tym kierunku.
    To tylko ja taka zielona w temacie chyba jestem
    Moja praca mgr skupia się bardziej na kwestii perswazji w reklamie, konkretniej o piwo właśnie chodzi.
    Niestety przeglądając sondaże, analizy itp. wszystko wskazuje na coraz to mniejsze spożycia piwa w PL ... nie jest to jakiś ogromny spadek, aczkolwiek zaczyna lecieć w dół, np. na poczet wina czy whisky.
    Moim zdaniem ani wino, ani whisky nie ma nic wspólnego ze spadkiem spożywania piwa, ponieważ są to zupełnie inne grupy docelowe.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika stokrotka20011 Wyświetlenie odpowiedzi
      ...
      Moim zdaniem ani wino, ani whisky nie ma nic wspólnego ze spadkiem spożywania piwa, ponieważ są to zupełnie inne grupy docelowe.
      Nie wiem skąd masz takie dane, ale wg. moich danych wielkość podatku akcyzowego odprowadzanego do budżetu od kilku lat wzrasta w sektorze piwa i nieznacznie alkoholi mocnych. Win natomiast sukcesywnie spada.

      Comment

      • kony
        breweriarz
        • 08-2005
        • 1701

        #18
        Może sęk w tym, że mimo wszystko spada konsumpcja piw które się reklamują i próbują nam coś poprzez tą reklamę perswadować ? To całkiem możliwe biorąc pod uwagę jak nam się rynek poszerzył w ostatnich latach.

        Comment

        • agatonma
          Junior
          • 01-2012
          • 11

          #19
          Z tego co udało mi się zorientować piwa sprzedaje się coraz więcej. A teraz martwią się, że może zabraknąć na Euro 2012. Myślę, że to wydarzenie podniesie znacząco sprzedaż w kolejnych miesiącach.

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agatonma Wyświetlenie odpowiedzi
            A teraz martwią się, że może zabraknąć na Euro 2012.
            Taaa, jasne. To akcja marketingowa, mająca na celu jeszcze większe nakręcenie sprzedaży. Nie wierzę w to, żeby koncerny błędnie skalkulowały zapotrzebowanie na piwo w czasie Euro. Proces produkcyjny zawsze można skrócić, a w ostateczności nawarzyć piwa w innych browarach danego koncernu. Co najwyżej może zabraknąć piw z małych browarów
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • agatonma
              Junior
              • 01-2012
              • 11

              #21
              To prawda, media lubią dużo hałasu robić. Powiedzą, że braknie piwa i wywindują ceny na ten okres. Oni mają dużą siłę także lepiej będzie się zabezpieczyć na tę ewentualność

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #22
                To już zabawa w gdybanie, ale mam wrażenie że to jest akcja marketingowa koncernów piwowarskich. Sypnęli kasą i media wysmażyły z tego zgrabnego newsa o niepokojącym tytule, co by się dobrze klikało.
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agatonma Wyświetlenie odpowiedzi
                  Temat pracy określę na końcu kiedy już zbiorę wszystkie wyniki, ale tak ogólnie dotyczy on oczywiście turystyki piwnej. Chcę przez te badania wykazać, że świadomość ludzi jest bardzo duża i nie powinno się marginalizować tej formy aktywności. Widzę szansę rozwoju w tym kierunku.
                  To dość orginalny sposób robienia pracy - najpierw badania, a potem zaleznie od tego co wyszło temat.
                  Za moich czasów to najpierw wybierało sie temat, a potem projektowało pod niego badania. Ewentualnie trochę zmiwnialo sie temat, jak coś nie wyszlo, lub wyszło inaczej niz były załozenia...
                  No ale czasy sie zmieniają - tak jest pewnie łatwiej...

                  P.S. Wypełniłem na samym początku.
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • agatonma
                    Junior
                    • 01-2012
                    • 11

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                    To dość orginalny sposób robienia pracy - najpierw badania, a potem zaleznie od tego co wyszło temat.
                    Może nie tak do końca, ale nie mam jeszcze sprecyzowanego tematu. Plan pracy jest, badania są myślę, że temat ujmie ładnie całość.

                    Comment

                    • telek
                      PremiumUżytkownik
                      • 05-2011
                      • 530

                      #25
                      Właśnie z dumą wypełniłem

                      Comment

                      • Cyrkonia
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 1936

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                        To dość orginalny sposób robienia pracy - najpierw badania, a potem zaleznie od tego co wyszło temat.
                        Za moich czasów to najpierw wybierało sie temat, a potem projektowało pod niego badania. Ewentualnie trochę zmiwnialo sie temat, jak coś nie wyszlo, lub wyszło inaczej niz były załozenia...
                        No ale czasy sie zmieniają - tak jest pewnie łatwiej...

                        P.S. Wypełniłem na samym początku.
                        hahaha
                        będąc u źródła dobrze wiesz że i Ci "podobno najlepsi, utytułowani" też tak robią.
                        www.stat-gra.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎