Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holsten, Pilsener Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • porek388
    Senior
    • 11-2008
    • 213

    #16
    Kolor: złoty
    Piana: średnioziarnista, do końca utrzymywała się na 2 cm
    Wysycenie: dobre
    Zapach: intensywny zapach chmielu
    Smak: wyraźna chmielowa goryczka, do tego delikatne, acz wyraźnie zarysowane posmaki słodowe.
    Opakowanie: butelka zielona z długa szyjką, etykieta ok

    Smaczniutki pils na 4,6.

    Cena 0,60 EUR w getrenku w Goerlitz.

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #17
      Kolor: nie wiem, pite z ceramiki

      Zapach: chmielowy

      Piana: no i kurde nie zwróciłem uwagi ale chyba musiała być średnio trwała

      Smak: typowy niemiecki Pils, słodowych akcentów prawie brak za to dość mocno chmielone z solidną
      goryczką. Na prawdę słaba ale jednak wyczuwalna metaliczność w posmaku. Wydało mi się trochę wodniste,
      może za ciepłe było.

      Nasycenie: OK

      Opakowanie: Prześladowała mnie ta etykieta bo od iluś lat mam puszkę jakąś starą 0.33 w domu i chciałem mieć je zawsze zaliczone. Kilka razy miałem okazję ale olałem sprawę; kapsel dedykowany, etykieta typowo niemiecko-solidna w złotej tonacji z zielonymi elementami. Butelka jak od tyskiego

      Uwagi: Spróbowane ale nie ma co w pamięć zapadać. Gdyby nie to, że lubię mocniej chmielone piwa to raczej zapomniał bym o nim zaraz po wypiciu. Może następnym razem będzie lepiej
      Last edited by sibarh; 08-06-2013, 07:19.
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • GaryFisher
        Senior
        • 10-2009
        • 739

        #18
        ...ewentualnie jeszcze kontrę można dodać...
        Last edited by sibarh; 08-06-2013, 07:19.
        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

        Comment

        • chitos
          Senior
          • 02-2009
          • 195

          #19
          Kolor: Złoty, klarowny.
          Piana: Średniopęcherzykowa, po nalaniu szybko znika pozostawiając skromną warstwę.
          Zapach: Chmielowy ale niezbyt intensywny.
          Smak: Chmielowo- słodowy z akcentem na ten pierwszy. Wyczuwalne delikante posmaki metaliczne.
          Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza w piciu.

          Piwo dobre, chociaż nie wyróżniające się specyficznie swoim smakiem.
          Last edited by chitos; 21-08-2010, 21:44.

          Comment

          • kris__
            Member
            • 07-2011
            • 95

            #20
            dziś nabyłem takowe w getrenku w Pasewalku, właśnie degustuję przeglądając forum i od pierwszego łyka nie mogę się oprzeć wrażeniu, że "trąca" metalicznym posmakiem:/
            miałem z tym piwem przyjemniejsze spotkania...
            termin do spożycia degustowanego egzemplarza 07.2012
            seks to nie wszystko, jest jeszcze piwsko:P

            Comment

            • Aleksandros
              Senior
              • 05-2011
              • 352

              #21
              Kolor: Jaśniutki i klarowny. Jak na mój gust za jasny. 3,5
              Piana: Biała i dość obfita. Brudzi szkło. Trwałość średnia. 4
              Zapach: Słaby. Raczej słodowy z wyraźną nutą chmielową w tle. 3
              Smak: Delikatnie wytrawny, średnia goryczka. Niezbyt treściwy, ale ujdzie. 3,5
              Wysycenie: Trochę za wysokie. 4
              Opakowanie: Ładne, jak to w koncernach. Dedykowany kapsel. 4,5
              Uwagi: Poprawny pils. Nudnawy i niczym nie zachwyca, ale bez wyraźnych wad. Można wypić. Smakiem byłem trochę zaskoczony, bo zapamiętałem to piwo z poprzedniej degustacji (ze dwa lata temu) jako bardziej goryczkowe i ostrzejsze w smaku, mniej słodowe. Albo zmieniono trochę recepturę, albo smak przesunął mi się w stronę wytrawnych i goryczkowych piw.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #22
                Niezły niemiecki pils ze świetną pianą.
                Kolor zbyt złoty, powinien być słomkowy.
                W zapachu bez rewelacji, trochę chmielu i to wszystko.
                Smak jest świetny, niska słodowość i wyraźna chmielowa goryczka.
                Przy temperaturze 30 stopni Celsjusza pięknie wchodzi.
                Piwo jest wytrawne, pobudza apetyt, czyli jest w sam raz na grilla na Mazurach.
                Piwo z datą do 05.2014.
                Attached Files

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #23
                  Fotka do galerii: Kot i piwo

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12203

                    #24
                    Totalny bajzel z tym piwem tutaj...

                    Bo obecnie produkowany jest Pilsener /zielony jak powyżej na fotce 11,2% i 4,8% alk.)

                    W Biedronce pojawiło się Holsten Premium (ekstr.? alk. 5,0%).
                    Wygląda tak:

                    German Lager from Holsten Brewery in Hamburg , abiding by the German Purity Law of 1516 . Holsten Pils was first imported into the UK in 1952 thus creating the premium packaged lager market


                    Na stronie
                    http://www.holsten-pilsener.de/ nie chwalą się tym Premiumem /jest pilsener/.

                    Na puszcze jest jakiś kanadyjski odnośnik holsten.ca ale strona nieaktywna.
                    Na puszcze napis, że wyprodukowano w Niemczech a dystrybucją zajmuje się Carlsberg, do którego marka należy.

                    Piwo w odbiorze nieciekawe, Mam nadzieję, że zostanie pominięte z okazji niemieckiego dnia w Lidlu

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #25
                      Lidl bierze od Bitburger Gruppe raczej.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • Obywatel1978
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 281

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Totalny bajzel z tym piwem tutaj...

                        Bo obecnie produkowany jest Pilsener /zielony jak powyżej na fotce 11,2% i 4,8% alk.)

                        W Biedronce pojawiło się Holsten Premium (ekstr.? alk. 5,0%).
                        Wygląda tak:

                        German Lager from Holsten Brewery in Hamburg , abiding by the German Purity Law of 1516 . Holsten Pils was first imported into the UK in 1952 thus creating the premium packaged lager market


                        Na stronie
                        http://www.holsten-pilsener.de/ nie chwalą się tym Premiumem /jest pilsener/.

                        Na puszcze jest jakiś kanadyjski odnośnik holsten.ca ale strona nieaktywna.
                        Na puszcze napis, że wyprodukowano w Niemczech a dystrybucją zajmuje się Carlsberg, do którego marka należy.

                        Piwo w odbiorze nieciekawe, Mam nadzieję, że zostanie pominięte z okazji niemieckiego dnia w Lidlu
                        Od bardzo dawna już myślałem o tej marce i zastanawiałem się czemu jest u nas nieobecna choć była w latach '90 wykorzystywana przez browary Brok. Wiedziałem, że kiedyś powróci, ale nie spodziewałem się, że w tak kiepskim stylu. Holsten Premium z Biedronki to piwo prawie bezsmakowe, trącące nieświeżością i nijakością zarówno w aromacie, jak i w smaku. O pozostałych jego cechach szkoda się rozpisywać...

                        Całe szczęście, że jest lany w aluminiowe puszki więc chociaż matka natura na nim nie ucierpi...

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #27
                          Ja swoje kupiłem w niemieckim Real za 0,65 euro.

                          Piana - średnia, krzaczy się i dość szybko opada do mgiełki na powierzchni i nieładnego lacingu.
                          Barwa - złoto słomkowa.
                          Gaz - trochę za duży i trochę gryzący.
                          Aromat - słód z lekko metaliczną chmielowością.
                          Smak - fajna goryczka w balansie ze słodem. Zbożowość z żołędziowością dobrze odczuwalna.

                          Bardzo przyjemny odbiór a upałów nie ma
                          Wypiłem ostatnio sporo niemieckich piw z marketu i to się wyróżnia na plus.
                          Attached Files

                          Comment

                          • AaLeX
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 575

                            #28
                            Piwo trzyma poziom. Nadal jest fajna goryczka, w tle nuty słodowe, niezła piana, chmielowy zapach. Czyli w zasadzie wszystko, co powinno charakteryzować pilsa. Piwo piłem świeże, z datą ważności do stycznia 2024. Aż dziwne, że tak długo. W kategorii niemieckie pilsy - polecam.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎