Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gozdawa Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • meskil
    Junior
    • 04-2016
    • 5

    Gozdawa Imperial Stout

    No to tym razem ja się podpytam... może nie jestem piaskownicą, ale góra zerówka
    Kupiłem zestaw Gozdawa Imperial Stout. Poleciałem po przepisie... wyszło jakieś 16 Blg... tylko kurcze... 16 Blg to żaden Imperial. Wkurzyłem się, wrzuciłem w to kilo cukru... był pod ręką...a w brewkitach dodatek kilo cukru to norma. W teorii przy 18 litrach powinien dobić do 22 Blg... praktyka pokazała że jest to jakieś 20 (wg spławika). Może troszkę cukru jest na dnie i jeszcze się rozpuści...
    Lecąc dalej... zadałem drożdże. PAY7. Jedna saszetka (powinienem przy tym Blg dać 2... no ale cóż... obliczano ten zestaw na 16 Blg... ja mam więcej. Fermentacja ruszyła (!) Ale liczę na to, ze drożdże rozleniwią się na cukrze i zostawia troszkę treści.
    Dalszy plan? I tutaj zaczynają się pytania... Skoro już zacząłem takie eksperymenty warto by dobić do standardu RISa. Plan brzmi... herbatka chmielowa... potem odcedzenie chmielu, gotowanie do odparowania wody i taką herbatkę użyć do zadania cukru do refermentacji... no to na koniec pytanie: jakich chmieli i ile użyć do herbatki? a może zostawić to wszystko i pogodzić się z faktem, że wyjdzie porter bałtycki na górnych?
  • jancewicz
    Member
    • 09-2015
    • 34

    #2
    Wystrzegaj się wyrobów / ekstraktów Gozdawy! Ja się już naciąłem i nigdy więcej!!!

    Comment

    • muchor
      Junior
      • 04-2019
      • 12

      #3
      Ja dopiero się przymierzam do pierwszych swoich warek - oczywiście będą to brewkity, bo od czegoś zacząć trzeba. No i przyznam się, że brewkity Gozdawy wyglądają bardzo dobrze - jest ich spory wybór, są dość rozsądne cenowo. Przez wyszukiwarkę wujka Google'a trafiłem na to miejsce - i znalazłem opinię kolegi Jancewicza jak powyżej...
      Naprawdę są takie kiepskie? Dobrze by było, aby pierwsze piwa były raczej dobre. Jak Waszym zdaniem produkty Gozdawy mają się do innych na rynku?

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        Za dużo roboty pobocznej. Jeśli już brewkit'y, to lepiej Coopers, Muntons, Better Brew itd, a najlepiej od razu ekstrakty słodowe, samodzielne chmielenie, własne dodatki.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika muchor Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja dopiero się przymierzam do pierwszych swoich warek - oczywiście będą to brewkity, bo od czegoś zacząć trzeba. No i przyznam się, że brewkity Gozdawy wyglądają bardzo dobrze - jest ich spory wybór, są dość rozsądne cenowo. Przez wyszukiwarkę wujka Google'a trafiłem na to miejsce - i znalazłem opinię kolegi Jancewicza jak powyżej...
          Naprawdę są takie kiepskie? Dobrze by było, aby pierwsze piwa były raczej dobre. Jak Waszym zdaniem produkty Gozdawy mają się do innych na rynku?
          Słowo klucz "wyglądają"
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎