Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MLT
    Senior
    • 12-2003
    • 1045

    Co do browarów w Słowacji - Dobra Niva nie działa. Lokal opuszczony. Smutno to wygląda,

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      Pendragonie! Dokończ proszę mapę bawarii. Jest tam jeszcze wiele białych plam (szczególnie w rejonie górnego palatynatu).
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Ta kwestia mnie gryzła i kilka dni temu właśnie wznowiłem nad tym pracę. Doszedłem do literki M. Już niemal 200 browarów jest naniesionych.
        Last edited by Pendragon; 13-08-2012, 10:44.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          Może komuś jeszcze się przyda, do końca wakacji sporo czasu. Warto byłoby też zweryfikować zapisy na bizonowych mapach.

          Barcelona: w Barcelonie działają dwa brewpuby, oba (już) są opisane na forum.
          Browar Birra 08, mieszczący się przy Carrer de Llacuna, NIE JEST browarem restauracyjnym. Tam dwóch przemiłych Katalończyków warzy swoje piwa, ale w zasadzie nie jest to miejsce ogólnodostępne. Nie można się tam napić piwa, no, chyba, że zapuka do nich (i ich zastanie) spocony freak piwny z Polski . Robią trzy rodzaje piw górnofermentacyjnych, w swoim czasie je opiszę.
          Wg uzyskanych od nich informacji NIE MA innego małego browaru w mieście - jeden (byłem, zapomniałem nazwy ) jest nieczynny bo zamknięty (podejrzałem, w środku wygląda na dużą demolkę), a Moritz to po prostu średni browar, w zasadzie przemysłowy.

          Niedaleko (no, jakieś 70-80 km...) od Barcelony jest miasteczko Blanes, a w nim przy C/Joan Burcet 1 bis jest browar Popaire. To cicha i wąska uliczka opodal tamtejszej Rambli i nadmorskiej promenady.
          Na zewnątrz dziura po drzwiach od garażu (?) pozabijana ażurowo deskami, ale jest logo browaru z ośmiornicą, dzierżącą szuflę i coś jeszcze. Ponieważ przed domem stał samochód z takąż ośmiornicą, zapukałem, usłyszałem "Ola?" i wlazłem.
          Poznałem całą dwuosobową załogę, drobną dziewczynę o hiszpańskiej urodzie i jej męża, który skojarzył mi się z a) Wikingiem b) przerośniętym Masonem (sorka ).
          Okazało się, że nazwa "Popaire" oznacza "poławiacza ośmiornic", czym w poprzednim życiu zajmował się piwowar. Oboje są anglojęzyczni, tu wychodzą moje braki terminologii piwowarskiej...
          Sprzedali mi gustowny 6-pak (niestety, "na stanie" były tylko dwa piwa - ale za to jedno "specjalne"), poczęstowali jedną i jeszcze jedną i jeszcze jedną... szklaneczką Summer Ale'a, szklaneczkę dostałem na drogę .
          Wytłumaczyli mi też, że tamtejsi piwowarzy rzemieślniczy warzą prawie wyłącznie piwa górnej fermentacji, ponieważ dolniaki wymagają niższej temperatury, co oznacza wyższe koszty wymienników ciepła.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            Wg uzyskanych od nich informacji NIE MA innego małego browaru w mieście - jeden (byłem, zapomniałem nazwy ) jest nieczynny bo zamknięty (podejrzałem, w środku wygląda na dużą demolkę), a Moritz to po prostu średni browar, w zasadzie przemysłowy.
            Jednak chyba działa - mają stronę www w budowie i aktualne wpisy na facebooku. Tyle że podany adres jest co najwyżej domowym.
            Prawdziwego miejsca produkcji nie doszukałem się.
            Last edited by Pendragon; 13-08-2012, 11:19.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              Bardzo być może, tam, gdzie byłem, to miejscówka jakieś 500 m od pępka miasta - Placa de Catalunya, i dla małego browaru od strony kosztowej może to być bez sensu.
              Browar Popaire w Blanes też był w zasadzie w trakcie swego rodzaju renowacji/przeprowadzki ze względu na "lokalny Sanepid".
              W każdym razie nie uświadczyłem piwa z tego barcelońskiego browaru w żadnym z dwóch przed chwilą opisanych sklepów, a snujący się po pobojowisku facet nie reagował na moje miłe słowne zaczepki .

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Pendragonie! Dokończ proszę mapę bawarii. Jest tam jeszcze wiele białych plam (szczególnie w rejonie górnego palatynatu).
                Szwabia i Górna Bawaria kompletna, teraz czas pociągnąć dalej Górny Palatynat i Dolną Bawarię (zrobione od A do M).
                Last edited by Pendragon; 27-08-2012, 18:28.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pendragonie! Dokończ proszę mapę bawarii. Jest tam jeszcze wiele białych plam (szczególnie w rejonie górnego palatynatu).
                  Skończone! Wiekopomne dzieło, które zajęło mi ładnych kilka lat życia właśnie zostało dopełnione. Teraz już tylko poprawki, nanoszenie nowych browarów i usuwanie zamkniętych.
                  Już widzę, że we Frankonii jest sporo do poprawienia.
                  Last edited by Pendragon; 03-09-2012, 21:44.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Skończone! Wiekopomne dzieło, które zajęło mi ładnych kilka lat życia właśnie zostało dopełnione. Teraz już tylko poprawki, nanoszenie nowych browarów i usuwanie zamkniętych.
                    Już widzę, że we Frankonii jest sporo do poprawienia.
                    Moje gratulacje. Twoje
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • TeDy_beer
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 283

                      Gratuluje, nie lada wyczyn. Wspaniała nieoceniona wiedza w jednym, przejrzystym miejscu. Twoje zdrowie
                      AMEN i :stout:
                      Browar Domowy Małe Ale
                      Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

                      Comment

                      • Krystof
                        Junior
                        • 06-2012
                        • 6

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krystof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Witam!

                        Aktualna mapa wszystkich browarów w Czechach i w sąsiedztwe pri granicach jest tutaj:



                        Polecam

                        Kryštof
                        Mapa jest teraz dostępna też w języku Polskim.

                        www.pividky.cz - pół-literatura i interaktywna mapa browarów w Czechach i sąsedskich państwach (też w jędzyku Polskim)

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          na mapie Niemcy wschodnie wartoby dodac ten sklep:
                          Mariannenstr. 25
                          12209 Berlin
                          Wir unterstützen kleine Brauereien und bieten über 100 Biersorten im Fachgeschäft in Berlin-Lichterfelde. Wir beliefern auch die Gastronomie.
                          LP

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Mapa polskich browarów w nieco odświeżonej formie:
                            utworzenie: 2010.11.06 (knajpy) 2012.04.13 (browary) 2015.01.29 (jako Piwna Mapa Polski) własność: Piwny Informator beershare - postaw autorowi piwo, albo dwa oznaczenia - patrz warstwa LEGENDA gdy brakuje pubu, sklepu, browaru, lub jeśli chcesz zgłosić imprezę piwną przejdź na mapę: https://goo.gl/Cpmuxu i uzupełnij dane. Jeśli tego nie potrafisz, nie chcesz - to pisz wiadomość prywatną na profil facebookowy Piwny informator lub Mapy piwne.
                            Last edited by Pendragon; 04-12-2012, 23:58.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              Doskonała mapa USA: http://www.brewerymap.com/
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • zgroza
                                Senior
                                • 03-2008
                                • 3597

                                Droga z Portland, ME do Portland, OR - 376 browarów do 25 mil od trasy
                                Lotna ekspozytura browaru

                                Też Was kocham.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎