Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Przewodnik po polskich browarach 2019!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 21-10-2002, 09:38
Fotka Użytkownika: pama
pama pama is offline
Gość

Miejscowość: W-wa (imigrant z Krakowa)
Standardowy Okocim - 5000 lat p.n.e.

W dzisiejszym biuletynie Presservice znalazłem taką wiadomość:

Okocim wesprze badania starożytnego Egiptu
Grupa Carlsberg Okocim będzie wspierać polskich naukowców prowadzących prace wykopaliskowe w Egipcie. Umowa podpisana zostanie w przyszłym tygodniu.
___ Wykopaliska we wschodniej delcie Nilu prowadzone są przez naukowców z poznańskiego uniwersytetu pod egidą Komitetu Badań Naukowych i Instytutu Archeologiii w Krakowie. W ubiegłym roku naukowcy natrafili na pozostałości browarów sprzed 5,2 tys. lat. Tymczasem w ramach akcji Wielki powrót Okocimia emitowany był spot, w którym pojawiali się archeolodzy. To skłoniło naukowców do nawiązania kontaktu z Carlsbergiem.
Kolejna ekspedycja do Egiptu wyruszy pod koniec marca. Za pieniądze Okocimia kupiony zostanie specjalistyczny sprzęt i bilety lotnicze. Obie strony nie podają kwoty, na którą będzie opiewać umowa. Budżety poprzednich dwumiesięcznych wypraw wynosiły ok. 25 tys. dolarów. – Marketingowo nie będziemy raczej wykorzystywać tej współpracy – mówi rzecznik prasowy Carlsberg Okocim Melania Stohnij. (TJ)

Ostatnie zdanie sugeruje, że nie będzie piwa "Mumia", a w logotypie Okocimia nie pojawi się np. sfinks.
Ale może Okocim pójdzie w ślady innych browarów i "postarzy się" pisząc na etykiecie np. "Okocim - 5 000 p.n.e"?
pama
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 09:42
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Ale jest piwo "Karmi" (dla niewtajemniczonych - staroegipska nazwa piwa). Pierwsze etykiety "Karmi" były ozdobione motywem piramid i jakichś ludków na wielbłądach, trudno więc podejrzewać, że dotyczyło to np. starożytnych Eskimosów.
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 09:59
szostak szostak is offline
Gość

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Klasyczny chwyt reklamowy. Dobrze jednak, że pieniądze oprócz robienia kolejnych idiotycznych spotów ida na coś pozytecznego. Wareto, żeby Żywiec, reklamujący się po góralsku, zasponsorował np. sprzęt dla ratowników, a nawet nie draśnięty Lech np. dał pieniądze na młodzieżowe amatorskie kluby sportowe.
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 10:38
pama pama is offline
Gość

Standardowy

Akurat Lech coś tam na sport daje, choć nie na zespoły amatorskie - lepiej (z ich punktu widzenia) dać trochę kasy na klub, który już istnieje i ma się dobrze.
A propos góralskiego Żywca: czy rozumiecie, co jest w tekście spotu "Hej, synuś, podaj... " - bo dalej nie rozumiem ani w ząb.
pama

pama edytował/a post 21-10-2002 o godz. 10:40.
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 11:24
Gość

Standardowy

Dawanie na kluby profesjonalne czy sponsorowanie meczów to żadna filantropia, to interes.
A spotów Żywca też nie kumam
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 12:15
pama pama is offline
Gość

Standardowy

Cytat:
szostak napisał(a)
Dawanie na kluby profesjonalne czy sponsorowanie meczów to żadna filantropia, to interes.
Dokładnie tak uważam - podobnie nie jest filantropią fundowanie pubom parasoli itd. Czy - z innej beczki - wypuszczanie na morze Łódki Bols.
Aż dziw, że browary jeszcze nie wpadły na oczywisty pomysł sponsorowania naszego forum i forumowiczów.
pama
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 12:18
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

Lepiej uważać z takim sponsoringiem. Kto sponsoruje, tem wymaga. Lepiej już zachować niezależność
i grabe w oko mnie wciska
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 12:19
Gość

Standardowy

Sponsorowania w postaci dostarczania forumowiczom swoich wyrobów do degustacji i na spotkania
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 12:38
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

Chyba, że tak!
i grabe w oko mnie wciska
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 12:50
Fotka Użytkownika: baklazanek
baklazanek baklazanek is offline
† 2014 Piwosz w Raju

Miejscowość: Opole
Standardowy

To mnie może sponsorować Lwówek Śląski
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 13:10
Fotka Użytkownika: pjenknik
pjenknik pjenknik is offline
Senior

Miejscowość: Black Moustache City
Standardowy

Każdy by tak chciał.
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 13:22
pama pama is offline
Gość

Standardowy

Dwie sprawy.
1 - serio. Niezależność przede wszystkim. Na szczęście ze sponsorami (a coś o tym wiem zawodowo) jest tak, że jeśli się stawia sprawę jasno, to nie mają absolutnie nic do gadania w sprawie treści.
2 - dla hecy. Deklaruję gotowość wpisania do swojegop profilu informacji "sponsorem pamy jest browar Nałęczów", albo lepiej czeski "Bernard". Inna sprawa - chyba usunę z profilu wzmiankę o Dębowym Mocnym. Nie to, żeby mi przestało smakować. Przywrócę wpis, jeśli dostanę na PW konkretną ofertę z Tychów. A za 200 skrzynek Dębowego mogę nawet się zgodzić, żeby moim sponsorem był "Bosman".
pama
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 13:51
Fotka Użytkownika: baklazanek
baklazanek baklazanek is offline
† 2014 Piwosz w Raju

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
pjenknik napisał(a)
Każdy by tak chciał.
Dobrze zapłacę Lwówkowi za to żeby mnie sponsorował
A tak całkiem poważnie to sądzę że jeżeli jakiś browar chciał by mnie sponsorować( nie realne) to raczej bym się na to nie zgodził. No chyba że był by to np. wyżej wymieniony browar. Lubię piwo z Lwówka i mógłbym je zachwalać A zresztą bez sponsorowania i tak to robię więc nie opłacało by im się wkładać we mnie pieniędzy. No chyba że na jakieś koszulki czy czapeczki. No ale jak by dajmy na to takie Tychy chciały mi dać kasę na propagowanie ich wyrobów to z pewnością nie dał bym się na to namówić!!! Nienawidzę ich wyrobów i nie jestem przekupny. Jedyna możliwość to taka iż Tyskie zmieniło by smak na lepszy. No i jeszcze dochodzi jeden warunek. Miał bym możliwość bądź ganienia innych browarów.
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 14:17
Piwofil Piwofil is offline
Senior

Miejscowość: 71 ( Wrocław), piwny gród
Standardowy

EE, browar mógłby sponsorować tylko ważne osbostości, np. prezesów, ale dla mnie średnią przyjemnością byłoby ubieranie się w garderobe z logo browaru, samochód w nalepkach, to jakieś głupie uczucie, nawet za cene darmowego piwa!
Stare 21-10-2002, 14:39
pama pama is offline
Gość

Standardowy

Dyskusja dość dziwnie się rozwinęła, więc może pora na kilka uściśleń. Sponsoring to (według definicji miesięcznika PRESS):

działanie firmy polegające na przekazywaniu środków pieniężnych i zasobów rzeczowych osobom lub organizacjom działającym w sferze społecznej, sportu, służby zdrowia, kultury, nauki, ekologii, w zamian za świadczenia promocyjne ze strony sponsorowanego podmiotu.

I cała zabawa zaczyna się, kiedy dochodzi do definiowania tych świadczeń promocyjnych. Może to być np. logo producenta opon na samochodzie rajdowym, informacja o Banku na bilecie do teatru czy logo piwa na parasolu w pubie. I tyle. W ten sposób sponsor chce zakomunikować światu, że popiera kulturę, albo po prostu chce być widoczny, wzmacniając rozpoznawalność swojej marki. Oprócz tego samochód może jeżdzić na innych oponach, teatr mieć konto gdzie indziej, a sportowiec może nienawidzieć alkoholu. Taka sytuacja jest czysta. Najlepiej to widać w sponsoringu telewizyjnym, gdzie sponsor programu nie ma ustawowo nic do gadania w sprawie treści.

Gorzej, jeśli sponsor miesza, kiedy sponsoring przechodzi w kryptoreklamę. Największe przegięcia są w przypadku pism komputerowych i motoryzacyjnych: okazuje się np. w jakimś teście redakcyjnym, że najlepszymi samochodami na świecie są fiaty, a skaner z firmy krzak wygrywa, bo choć ma najgorsze parametry, to nadrabia powiedzmy "prostotą obsługi".

Czyli - sponsoring a sprzedajność to niekoniecznie to samo.
pama
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 14:57
pama pama is offline
Gość

Standardowy

Wracając do piwa - załóżmy że zgłasza się do mnie sponsor, Lwówek albo Tychy, i że mam ochotę na zawarcie z nim umowy.
Miejsce w moim profilu jest bardzo cenne, tak jak np. na samochodzie rajdowym. Oni chcą tam być, kupują to miejsce i wkładają swoje logo. OK, pod warunkiem, że byłby to sponsoring "czysty".
czyli nie mieliby prawa żądać, żebym w dyskusjach forumowych reklamował Lwówek czy Gronie, bo mi te piwa nie smakują. Jeśli będę chwalił Dębowe, to dlatego, że mi się tak podoba. Podobnie sponsor jakiegoś serialu telewizyjnego nie ma nic do gadania, jeśli po serialu np. w programie ekonomicznym powiedzą, że ta firma cienko przędzie, jej akcje spadają itd. Ale dbająca o swój wizerunek telewizja, gazeta itd, nie pozwoli sobie na to, żeby zatajać niekorzystne dla sponsora fakty. Zresztą konkurent sponsora może sponsorować inny program w tej samej telewizji.
Odwrotnie - program informacyjny może mieć zgryz z podawaniem pozytywnych informacji o sponsorze, podobnie jak ja nie chciełbym być oskarżony o stronniczość i miałbym zgryz z chwaleniem Dębowego, które po prostu lubię.
Inna rzecz, że mogę w ogóle odrzucić ofertę - podobnie jak jeden z najpopularniejszych aktorów polskich, któy odmówił wystąpienia w reklamie prezerwatyw.
pama
Odpowiedz cytując
Stare 21-10-2002, 19:34
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Cytat:
szostak napisał(a)
Sponsorowania w postaci dostarczania forumowiczom swoich wyrobów do degustacji i na spotkania
Takim sponsoringiem wykazywały sie lub wykazują browary "Piast", "Namysłów" i "Lwówek", choć trzeba przyznać, że w różnym stopniu. Ale chwała im za to!
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie