Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pumpkin Stout - czy dodawać chilli, a jeżeli tak to jakie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mareks
    Senior
    • 05-2002
    • 1939

    #31
    Pierwszy z brzegu link:

    Oto mój sprawdzony przelicznik kulinarny, czyli podręczny spis, który ułatwi Wam przeliczanie szklanek na gramy i odwrotnie. Uważam, że waga jest bardzo fajnym pomocnikiem domowym, ale odmierzanie przy pomocy szklanki czy łyżki wcale nie jest gorsze. Sama często korzystam z takiej miary, szczególnie przy tych prostszych przepisach.


    Na aledrogo można kupić wagi jubilerskie.
    Mają dokładność poniżej 1g.
    Używam z powodzeniem przy odważaniu soli do modyfikacji składu wody.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
      Ty zawsze wszystko wg definicji czynisz?
      Nie zawsze, ale zapytałem o gramy, nie o łyżeczki.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
      Łyżeczka nie jest z znana w SI ale za to jest szeroko znana w kuchni...
      Tak, nawet okazało się, że mam kilka w domu. Niestety dość znacznie różnią się wielkościa i nie wiedziałem, którą zastosować.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
      ... Dodatkowo zaznaczę, że pomiar kilku gram na wadze domowej mija się z celem w związku z dużym błędem pomiaru występującym przy takich małych ilościach...
      Tak się składa, że posiadam wagę, podającą masę z dokładnością do 5 setnych grama. Dlatego pytałem o masę w gramach, nie w łyżeczkach.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
      Pierwszy z brzegu link: ...
      Fascynujące. Ale nie ma tam przelicznika dla cynamonu, imbiru mielonego, gałki muszkatołowej i i ziela angielskiego, więc nie wiedziałem, jak to zrobić.

      Muszę przyznać, że z dużym zaskoczeniem odbieram te odpowiedzi, bo nie dość, że nie odpowiadacie na proste pytanie, to jeszcze macie do mnie pretensje, że nie mierzę przypraw łyżeczką i sugerujecie, że nie odróżniam wagi łazienkowej od precyzyjnej. Nie będę opisywał w szczegółach, gdzie możecie sobie takie rady umieścić, bo wyląduje to w przechmielinach.
      Last edited by Krzysiu; 06-11-2013, 16:21.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎