Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa klasyczne czy z dodatkami - co lepsze, co właściwsze?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #31
    Chyba wszyscy po trochu macie rację .
    Ja spijam słowa z klawiatury becika, bo też bardzo lubię klasyczne piwa dolnej fermentacji.
    Też uważam, że wymysły, żeby dop...sypać chmielu i przypraw do piwa i sprzedać jednorazową warkę jako "must taste" , to głównie marketingowa ściema.
    Jedna uwaga - moim zdaniem brak w pubach na kranach piw czeskich typu tmave i inne (inne niż "pilsowate") wynika z kojarzenia przez konsumenta "piwo czeskie = zbliżone do urquella".

    Jak wygram "porządną" szóstkę w Lotto, założę browar, który będzie warzył "nudne" piwa: lagery, marcowe, koźlaki, hellesy, kellery i portery bałtyckie .

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      #32
      Bałtyk jest o tyle fenomenem, że wśród odbiorców kraftu jest szanowany jak żadne inne tradycyjne piwo fermentacji dolnej, warzone w Polsce jest przed umowną datą wybuchu piwnej rewolucji. Można nawet uznać, że w związku z piwną rewolucją popyt na bałtyki (również te koncernowe) wzrósł.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #33
        Darek...

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
        warzone w Polsce jest przed umowną datą wybuchu piwnej rewolucji.
        Ale news! aż boję się pomyśleć do jakich wniosków dojdziesz jak już osiągniesz pełnoletność

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #34
          Po co te przytyki osobiste?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #35
            W pytaniu becika: Piwa klasyczne czy z dodatkami - co lepsze, co właściwsze?
            należałoby zmienić drugi człon: - co mi bardziej smakuje, odpowiada. Czyli pytanie najbardziej pasuje do echosondy.

            Są piwa klasyczne czyli głównie lagery i piwa nowofalowe czyli głównie górnej fermentacji często z różnymi dodatkami. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie da się obiektywnie i autorytarnie stwierdzić co lepsze. Można natomiast zrobić ankietę i zobaczyć jak rozkładają się głosy, ale i z niej nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
              W pytaniu becika: Piwa klasyczne czy z dodatkami - co lepsze, co właściwsze?
              należałoby zmienić drugi człon: - co mi bardziej smakuje, odpowiada. Czyli pytanie najbardziej pasuje do echosondy.

              Są piwa klasyczne czyli głównie lagery i piwa nowofalowe czyli głównie górnej fermentacji często z różnymi dodatkami. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie da się obiektywnie i autorytarnie stwierdzić co lepsze. Można natomiast zrobić ankietę i zobaczyć jak rozkładają się głosy, ale i z niej nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków.
              Taka ankieta ma moim zdaniem ograniczony sens, bo style klasyczne też zawierają/mogą zawierać dodatki czego Becik nie wziął/nie chciał wziąć pod uwagę. Witbier, saison, dubel, tripel, blond, milk stout, oatmeal stout, kriek czy peche też nie spełniają zasady "tylko podstawowe 4 składniki" a czy nie są klasyką? Moim zdaniem są.

              Najbardziej mnie śmieszą w tym wątku utyskiwania, że klasyka przegrywa z nowoczesnością i ogólnie jest na to rynek, tylko crafty są nieposłuszne i robią ludziom na złość. Chciałbym po raz setny (wiem, Zythum i tak od tego momentu przestanie czytać), ze polskie browary warzą klasykę. Mogę kupić bez problemu w sklepie kilka polskich pilsów (ba, nawet jeden mam na stałe na kranie), koźlaków, witbierów, alta w co najmniej dwóch wydaniach, saisona, Schwarza, dunkela czy weizena w kilku propozycjach. Problem jest taki, ze te piwa nie dominują, nie są tak często powtarzane jak inne. I teraz pytanie do malkontentów: na co się obrażacie? Że ludzie wolą coś innego niż Wy? Że dopóki na jedno IPA nie będzie przypadało 5 dunkeli, schwarców i bocków to będziecie mieli focha? Piwa których się domagacie na rynku są, ale zamiast je kupować i robić wyniki sprzedaży wolicie biegać za nowościami, próbować piwa po jednym razie każde i wylewać żale, ze tego co lubicie jest tak mało a tego co nie to dużo. CZemu Pinta powtarza w ciągu roku Atak Chmielu kilka razy częściej niż Odsiecz Wiedeńską, Stare Ale Jare czy Ognie Szczęścia? Bo robi Wam na złość? Nie sądzę. Jakby te piwa znikały jak świeże bułeczki a ludzie pytali o nie w knajpach to i inni mieli by motywację by je wprowadzać, póki co to najbardziej w takie rzeczy bawi się Pinta i raczej nie z pobudek ekonomicznych.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎