Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Kazimierskie Piwo Ciemne Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Jagiełło, Kazimierskie Piwo Ciemne Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bez światła bardzo ciemne, pod światło ciemna czereśnia. [4.5]
    Piana: Średnio wysoka i opada niemal do zera, choć lekko oblepia ścianki. [3]
    Zapach: Silny, z wyraźnym aromatem ziarna, czekolady, karmelu i orzechów. Jak patrzę na swoje wcześniejsze oceny, to chyba pachnie silniej niż Nałęczowskie Ciemne i Magnus, może tym razem coś się inaczej sypnęło do kotła [4.5]
    Smak: Po prostu Magnus Słodycz, karmel, leciutka palona goryczka, trochę owocków. Nadmierna słodycz temu piwu szkodzi,bez niej byłoby znacznie ciekawsze. Mimo to jestem w stanie je wypić, byle nie za często. [3.5]
    Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
    Opakowanie: Śliczne. Bardzo lubię motyw "rysowanych" widoczków, poza tym podoba mi się stonowana kolorystyka. Szkoda że goły czarny kapsel, za to ładny kształt butelki z wydłużona szyjką. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Rubinowy. Ładny . [4]
      Piana: Kremowa, drobna, niezbyt trwała. [3.5]
      Zapach: Słodowo-karmelowy, sugeruje słodkość, ale miły w wąchaniu... [4]
      Smak: No właśnie... Słodkie. Mocno słodkie. ZA słodkie. Słodycz zabija wszystko inne. [3]
      Wysycenie: Niewysokie, dostosowane do słodkiej ciemności. [4]
      Opakowanie: W zasadzie identyczne z "jasnym". Szkoda trochę... Plus za parametry, no i, generalnie, ładne jest. [4]
      Uwagi: Dla mnie jednak ZA słodkie...

      Moja ocena: [3.55]

      Comment

      • Fala
        Senior
        • 07-2004
        • 671

        #4
        a wygląda tak ...
        Attached Files
        Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
        Admin ma zawsze rację

        PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: lurowatej kawy nesca [4]
          Piana: obfita, drobna, bezowa, opada powoli, nie osadza sie na szkle [3.5]
          Zapach: dobrze wyczuwalny, lekka kawa, owoce oraz zapach słodu [3]
          Smak: dość pełne choć nie do końca, w smaku dominuje słodkawa nuta ale fajnie przełamana owocowa wytrawnością z odrobiną kawy, pije się dobrze [3.5]
          Wysycenie: troszkę za duże, lepiej zaczekać kilka minut aż sie nieco wygazuje [4]
          Opakowanie: ciekawa i oryginalna kazimierska etykieta, czarny kapsel [4.5]
          Uwagi: Całkiem smaczne piwko, buteleczkę ze spokojem można wypić, pod warunkiem jednak, że jest to pojemność 0,33l, większa mogłaby być juz problematyczna

          Moja ocena: [3.425]
          Attached Files
          Last edited by becik; 24-10-2011, 23:02.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • patyczek
            Senior
            • 01-2013
            • 220

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny, pod światło malinowy, klarowny. [4]
            Piana: Beżowa, wysoka, zwarta o drobnej teksturze, stosunkowo trwała, oblepia szkło gęstą obręczą. [4.5]
            Zapach: Niezbyt intensywny, karmelowy z mleczną czekoladą, kawą zbożową, śliwkami i rodzynkami. [3]
            Smak: Słodki, to mało powiedziane. Przez słód usiłuje się przebić kawa Inka, orzechy, suszone śliwki, cukierki "krówki", ale nie bardzo im to wychodzi. Ulepek na domiar złego nie dość, że jest wodnisty i pozbawiony pełni, to pod koniec robi się mdły. O jakiejkolwiek goryczce można zapomnieć. [2]
            Wysycenie: Wysokie, ale to akurat w tym wypadku dobrze, bo wygazowana Cola byłaby już nie do wypicia. [4]
            Opakowanie: Jak wszystkie Kazimierskie, etykiety są amatorskie, jakby robione chałupniczo, po godzinach, z kiepską grafiką i kolorystyką, lakonicznymi informacjami i gołym, czarnym kapslem. Nędza. [2.5]
            Uwagi: Data spożycia do: 26.06.2014. No cóż, nie będę nigdy zwolennikiem piw deserowych, pozbawionych zupełnie goryczki, przypominających w smaku Karmi albo Colę. A takie właśnie jest to piwo. Zdaję sobie jednak sprawę, że ma swoich zwolenników, szczególnie wśród pań. Ale to już inna historia...

            Moja ocena: [2.825]

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: rubinowy, klarowny. [4]
              Piana: średnio wysoka, pęcherzyki różnej wielkości, nietrwała. [2.5]
              Zapach: intensywny, słodowy, karmel, nuty opiekane, owoce. [4]
              Smak: słodowy, słodki (piwo z dodatkiem cukru), karmel, goryczki brak. Piwo jest mało treściwe i za słodkie. [2.5]
              Wysycenie: średnie. [4]
              Opakowanie: zmieniona etykieta (projekt malarza Piotra Fąfrowicza), firmowy kapsel, brak w nazwie słowa mocne. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.225]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎