Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe z Czosnkiem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • behegrzmot
    Senior
    • 01-2009
    • 276

    #76
    Jak pijesz mętnego, słodkiego pilsa bez goryczki to możesz powiedzieć, że piwo się nie udało. Eksperymenty i specyficzne piwa mają to do siebie, że są odbierane skrajnie. Nawet ten czosnkowy Kormoran kilku osobom smakował, choć takich spaczonych sensorycznie śmiałków jest niewielu Tak więc póki nie wiesz, jaki efekt chciał osiągnąć piwowar to nie masz podstaw do pisania
    kiedy nauczą się u nas robić prawdziwe piwo - jak na mój gust brakuje im jeszcze 80 lat praktycznego doświaddczenia
    Nikt się nie doczepi, jak napiszesz, że to najgorsze piwo jakie w życiu próbowałeś skoro takie są twoje odczucia. Dodam jednocześnie, że lubimy na forum jakieś krótkie, sensowe uzasadnienie własnego zdania.

    Comment

    • Piotr__
      Junior
      • 08-2015
      • 24

      #77
      faktycznie nie wiem jaki efekt chciał uzyskać browar piwem czosnkowym - wyjaśnisz mi jaki chciał uzyskać efekt?
      bo uzasadniając to po swojemu (co za namolny typ - to było o mnie samym heh) wydaje mi się że chciał tylko skubnąć kilku hipsterów co chcą się popisać w towarzystwie, a że hipsterstwo szybko się nudzi to za chwile będzie kolejne piwo-wynalazek na przekór wielowiecznym tradycją i sprawdzonym zasadą bo przecież Pilsner Urquel to obecnie podobno tylko południowoamarykański koncerniak, a to przecież jest takie nietrendi i mało cool, no ale naturalnie mogę się mylić, bo głębokich zamysłów browaru przecież nie znam - w końcu interesuje mnie tylko smak piwa w moim kuflu, dlatego też tak chętnie słucham wszystkich którzy mogą mnie na coś smacznego naprowadzić - a najbardziej lubię jak robią to niechcący i przez przypadek

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #78
        Orkiszowe z czosnkiem jest tak specyficznym piwem, że ciężko będzie o jego "wypośrodkowaną" recenzję, dlatego że wiele osób może mieć rzeczywisty problem z jego dopiciem. Niemniej jednak nawet Kopyr, któremu nie smakowało, stwierdził że technicznie niczego nie można mu zarzucić. Dla mnie bardzo smaczne piwo i do pieczonej polędwiczki jak ulał.

        Comment

        • behegrzmot
          Senior
          • 01-2009
          • 276

          #79
          Piotr__, myślę, że wypowiedzi yody, Dukata i moje powinny cię uświadomić jaki mamy problem z twoim pierwotnym postem dotyczącym tego piwa i browaru Kormoran.

          Swoją drogą, dodaję cię do listy ignorowanych użytkowników (tak, wiem, że bardzo się tym przejmiesz :P), bo oczy mi krwawią jak czytam twoje wypowiedzi.
          Last edited by behegrzmot; 03-10-2015, 19:17.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotr__ Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy ja tu piszę o browarze czy piwie czosnkowym? Na podstawie tego piwa widać że eksperyment nie wyszedł bo zabrakło doświadczenia. Jakoś jest sporo na świecie bardzo udanych piw "smakowych" im pewnie też wiele razy nie wyszło, ale chwalić wypada to co się udało, a nie porażki.
            Orkiszowe z czosnkiem dla jednych smakuje, dla innych jest to ochydztwo, paskudztwo itd.
            Pisanie "Swoją drogą kiedy nauczą się u nas robić prawdziwe piwo - jak na mój gust brakuje im jeszcze 80 lat praktycznego doświaddczenia " świadczy tylko o wyłącznie o piszącym. A konkretnie o ELEMENTARNYM braku wiedzy o tym, o czym pisze.
            Wystarczyło napisać - dla mnie nie pijalne.

            p.s A dla mnie Orkiszowe z czosnkiem to fajna ciekawostka. I pijalna
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, całkiem klarowny. [4.5]
              Piana: Niska, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [3]
              Zapach: Średnio intensywny, czosnek(niekonieczni świeży), w tle delikatna nuta słodowa - ujdzie w tłoku. [3]
              Smak: Słodowy, odrobinę słodkawy, lekko czosnkowy, jest też troszkę chleba razowego, zero goryczki(albo tak na jednocyfrowe ibu), mało ciała. [2.5]
              Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4]
              Opakowanie: Etykieta typowa dla Kormorana, niedokładny skład. [3.5]
              Uwagi: Ciekawe piwo, ale nie trafiło w moje gusta, pewnie mógłbym wypić całe, ale wolałem zrobić miejsce dla czegoś lepszego. Na marynatę do mięsa by się nadawało, ew. do popicia na grillu, ale nie jest tak orzeźwiające jak zwykły lager. Warka do 17.03.2017.

              Moja ocena: [2.95]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółty, żółtozłoty, jasny. Piwo mętne. [4]
                Piana: Przeciętna. Grube bąbelki, biała, raczej niewielka, średnio się trzyma. [3]
                Zapach: Umiarkowanie silny. Czosnek na pierwszym planie. Pod spodem trochę słodu. Tak mniej więcej chyba powinno pachnieć piwo czosnkowe. [4]
                Smak: W smaku dla odmiany przeważa lekki słód, leciutko słodkawy smak, a czosnek jest na drugim planie. Ogólnie piwo lekkie, nawet trochę wodniste. Smak dość ubogi. Posmak czosnkowy, średni. [3.5]
                Wysycenie: Fajne tylko na początku. Takie dość mocne. Szybko niestety ulatuje i czuć niedostatek gazu. Końcówka jest już mocno odgazowana. [3]
                Opakowanie: Ładne, w serii Kormorana. Firmowa butelka, parametry podane, ładna grafika w czosnkowej kolorystyce. Kapsel firmowy. [4]
                Uwagi: Kormoranowi całkiem dobrze udało się, wydawać by się mogło, niemożliwe zadanie. Wykazali się też dużą odwagą. Oczywiście można różnie oceniać sens i potrzebę takich działań, niemniej efekt finalny jest, w swojej kategorii, niezły. Niestety wydaje mi się, że pierwsze warki Orkiszowego z czosnkiem, kilka lat temu, były lepsze. Czosnek był odrobinę mocniejszy, a całość mniej wodnista.

                Moja ocena: [3.65]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎