Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gramak Wyświetlenie odpowiedzi
    Chyba jedyne w tym momencie sensowne piwo z Ambera. No, może jeszcze Grand trzyma jakiś poziom, a reszta to piach
    APA ostatnio pita przeze mnie była w miarę sensowna
    No i 3,99zł
    A dwa tygodnie temu dorwałem tego koziołka z ambera, ale jeszcze z malowaną etykietą.
    Jak najdzie ochota wstawię tutaj co tam się też wyrabia w butelce po przejechaniu daty ważności.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      Już dawno miałem to napisać...
      Miałem ze dwa lata przerwy z tym piwem, ale jakże się pozytywnie zaskoczyłem pijąc gdzieś ponad pół roku temu to piwo. Czystej krwi koźlak, smaczny, doskonały wręcz. I takie są każde kolejne warki...
      Długas, nie czekaj na ochotę, tylko natychmiast pij

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        Długas, nie czekaj na ochotę, tylko natychmiast pij
        kolejka długaśśśśnaaa, a żołądek tylko jeden.
        No i wieczorne okienko czasowe do spokojnego spożywania jest dość wąskie.
        Jest i tak dobrze (dla tego koźlaka), bo owa butelka jest już w kuchni, a w dodatku w nie zaklejonym kartonie.
        Droga dla danego piwa z zaklejonego kartonu, zamkniętego w piwnicznej szafie do moich ust jest dość kręta i czasochłonna.
        Przedostatni przystanek to czekanie w lodówce :]
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • beaviso
          Senior
          • 02-2010
          • 215

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gramak Wyświetlenie odpowiedzi
          Chyba jedyne w tym momencie sensowne piwo z Ambera. No, może jeszcze Grand trzyma jakiś poziom, a reszta to piach
          Jakże można różnić się w opiniach!
          "Mój stary Koźlak" ostatnimi czasy w ogóle poszedł w odstawkę - co spróbuję raz na pewien czas, to się rozczaruję. A byłem jego fanem (rzecznikiem wręcz) przez długie lata. Zaś Grand to już w ogóle pustka. Ogrzewanie nie pomaga... Koźlak stracił duszę wraz z butelką. Cienkusz, aż nie chcę się denerwować. Może jeszcze trafię dobrą warkę.
          "Reszta to piach"... To wg Ciebie Pszeniczniak do piachu? To dokąd taki Paulaner, od razu do piekła? Oj, to mnie zabolało, moja ulubiona jasna pszenica, z trudnymi początkami, ale wiek dojrzały mająca stabilny i chwalebny.

          M.

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            Przecież to już zupełnie inne piwo niż chociażby 2-3 lata temu. Obecnie ten dawny ideał Koźlaka to cukrowy ulepek dla "syropolubnych". Lepiej dorzucić złotówkę, czy dwie i kupić ten od "Herrnbräu Bürgerliches Brauhaus" w Kauflandzie.

            Comment

            • SeeJay
              Senior
              • 04-2016
              • 239

              PS: Swoją drogą stoczyć się ze swoimi piwami tak jak Amber w ostatnim czasie to dla mnie niepojęte.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                Długas, nie czekaj na ochotę, tylko natychmiast pij
                dobra jestem

                Warka: 15/02/2017 pite 24/03/2017

                Leciutko po terminie.
                Chyba jedna z ostatnich albo nawet ostatnia partia "starego" koźlaka z Ambera.

                W aromacie śliwki, ciemne ciasto, troszkę coli.
                W smaku pełne, mocna śliwka wymieszana z colą i ciemnych chlebem razowym. Na finiszu rodzynki. Troszkę karmelowej słodkości.
                Całkiem niezłe piwo jak na masowego koziołka. Treściwe, nie zalepiające oraz nawet urozmaicone.
                Nie wiem czy to zasługa odleżakowania czy ten typ tak ma zawsze. A kupować świeżej wersji z nową etykiety nie miałem ochoty. Za drogie to piwo (4,49z)

                BTW> Amber "twierdzi", że receptura jest cały czas bez zmian. Jeśli ktoś czuje różnicę, to raczej jest to zasługa psychologii związana z nową etykietą, a nie sensorycznych doznań lub ich brak. To nie moje słowa
                Attached Files
                Last edited by dlugas; 25-03-2017, 13:37.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • SeeJay
                  Senior
                  • 04-2016
                  • 239

                  BTW> Amber "twierdzi", że receptura jest cały czas bez zmian. Jeśli ktoś czuje różnicę, to raczej jest to zasługa psychologii związana z nową etykietą, a nie sensorycznych doznań lub ich brak. To nie moje słowa
                  Według mnie receptura została w jakiś sposób zmieniona jeszcze w ostatnich warkach ze starych butelek.
                  Jeśli ktoś nigdy w życiu nie pił "rogacza", a zaczyna od tego z browaru Amber to może tylko zniechęcić się do stylu.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rubinowy, przejrzysty. [4.5]
                    Piana: Bardzo wysoka i bardzo trwała, beżowa z przewagą drobnych pęcherzyków, obkleiła szkło, pozostała do końca. [4.5]
                    Zapach: Słodkawy, owocowo-słodowy. Wyczuwalne suszone śliwki, rodzynki, karmel, przypieczona skórka chleba. [3.5]
                    Smak: Lekko rozgrzewający. Ciemne słody, suszone owoce, przypieczona skórka chleba, karmel z delikatną przypalanką. Goryczka nie za wysoka z końcowym posmakiem kawowym. Piwo słodkawo-wytrawne. [4]
                    Wysycenie: Nieco powyżej średniej, utrzymało się do końca. [5]
                    Opakowanie: Firmowa butelka z tłoczeniami i nowymi naklejkami. Jedna z pierwszych warek w nowej szacie. Kapsel jak u dlugasa - post#472. [3.5]
                    Uwagi: Data i kod 25.03.2017 L1/2, wypite 8.03'17. Wypite z przyjemnością. **262**

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • gramak
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 267

                      Moja wina .O Pszeniczniaku zapomniałem. Zgadzam się w zupełności. Dobra pszenica. Być może najlepsza na rynku.
                      http://www.ohbeautifulbeer.com/

                      Comment

                      • SeeJay
                        Senior
                        • 04-2016
                        • 239

                        01/01/2018

                        DMS, DMS, DMS... gotowane warzywa w zapachu. W smaku jest nieco lepiej. Gdzie ten dawny, pyszny koźlak, którego kupować można było "w ciemno"?

                        Kolejny raz dałem mu szansę, kolejny raz się zawodzę.

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          Piwo z datą do 20.04.2017, kod L2/3, wypite 26.04'17.

                          W zapachu słodkawe... kompocik śliwkowy z niewielkim dodatkiem karmelu i podpieczonej skórki chleba. W smaku dominowały suszone śliwki, trochę karmelu i przypieczonej skórki chleba oraz lekka przypalanka z posmakiem kawy zbożowej. Wysycenie słabe, a piana dość wysoka... niezbyt trwała, drobno- i średnioziarnista, pozostawiła kilka plam... utrzymała się na powierzchni do końca. Dobry kompot śliwkowy wzbogacony o nuty słodowe i 6.5% alkoholu...

                          B: [4.25] ; P: [3.25] ; Z: [3.75] ; S: [4] ; W: [3.5] ; O: [3.5]

                          Comment

                          • grodek
                            Senior
                            • 06-2015
                            • 527

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ładny, ciemnorubinowe, klarowne. [5]
                            Piana: Początkowo jakaś była, niezbyt wysoka, jednak bardzo szybko zniknęła. [1.5]
                            Zapach: Niezbyt intensywny, ale przyjemny, "koźlakowy". Słodowość, trochę karmelu, wiśnia i pumpernikiel. [4]
                            Smak: Jak na koziołka to nieco wodniste, brakuje mi więcej ciała i słodowości. Dość wytrawne, z nutami wiśni i mocno przypieczonej skórki od chleba. [3.5]
                            Wysycenie: Średnio niskie, ok. [5]
                            Opakowanie: Nowa szata graficzna mniej mi się podoba. Firmowy kapsel, niepełny skład. [3.5]
                            Uwagi: Kupione w promocyjnej cenie 2,39 zł ze względu na termin przydatności do spożycia 19.11.2017.

                            Moja ocena: [3.625]
                            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12202

                              "nowa" szata. Ogólnie w organizm wpływa bezproblemowo.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Pinio74
                                Senior
                                • 10-2003
                                • 3881

                                Jedyne, obok Grand Portera, piwo z Ambera, do którego wracam chętnie i regularnie. I chociaż nie smakuje już tak, jak na początku, to mam do niego ogromny sentyment.
                                Właśnie spożywam, przeglądając forum...
                                BIRRARE HUMANUM EST

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎