Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Od dawna miałem zamiar wesprzeć najważniejszą dla polskiego rynku prawdziwego piwa inicjatywę. Biorąc po uwagę ile cennych informacji dostarcza mi serwis Browar.biz żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Mam nadzieję, że wsparcie moje oraz innych użytkowników pzowoli na rozwój serwisu oraz pozyskanie kolejnych adeptów dla naszej sekty ;)
Tomolek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Kamionka: [Harpagan] Buzdygan Rozkoszy
Ekstrakt: 24% wag. | Alkohol: 8.5% obj. / 6.375% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.833
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 21-11-2017, 16:26
Fotka Użytkownika: kaczka116
kaczka116 kaczka116 is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy Kamionka, [Harpagan] Buzdygan Rozkoszy

Piwo gotowe do oceny
Stare 05-01-2018, 21:56
Admirador Admirador is offline
Senior

Miejscowość: często w trasie
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Ciemnobrunatny raczej niż czarny. [5]
Piana: Prawie żadna. Nie ma zaskoczenia, bo się tego spodziewałem, ale wygląda słabo. [2]
Zapach: Przyjemny, dość złożony, bogaty. Czekolada, kawa, rum - to na pierwszym planie. Jak się dłużej zastanowić to pewnie też rodzynki, nuty palone. Im bardziej się ogrzewa tym wyraźniej wychodzi też nuta rumowo-likierowa. Może pralinkowa. Jakby nie nazywać, alkoholowa, ale w ten przyjemny sposób. O dziwo, kokos na granicy autosugestii. Daję wysoką notę, bo się obawiałem "ataku" kokosa i skojarzeń z czymś sztucznym. Tego tu - na szczęście - nie ma. [4.5]
Smak: Czekoladowo-rumowe/pralinkowe. Takie mam wrażenie. Nie wiem czy tak chcieli twórcy piwa, pewnie nie. Wyszło wyraźnie alkoholowo, ale w sposób, który jest wg mnie akceptowalny. Choć w ciemno bym powiedział, że alko jest tu > 10%.
Piwo nie jest mocno słodkie, żadnego ulepka. Gładkie, mimo wszystko przyjemne w odbiorze. Czy czuć, że 24 ekstraktu? Wydaje mi się, że w ślepym teście obstawiałbym > 21 plato.
Kokos? Hm, pewnie gdzieś jest.
Dobre piwo, ale na pewno nie wybitne. [4]
Wysycenie: Niskie, ok. [5]
Opakowanie: Sama etykieta robi wrażenie dopracowanej. Ale ta nazwa, a tym bardziej historyjka na etykiecie dość głupawa. "Rozłupana czaszka" i tym podobne teksty, jakoś tego nie kupuję...
Kapsel czarny, nie licuje z piwem, które chyba aspiruje do wyższej półki. [3]
Uwagi: 1/12/2018.
Dobre piwo, nie powiem żebym się rozczarował. Ale czy to Caribbean Imperial Stout? Nie wiem co ten kokos tu dał.
Pytanie jak to piwo się może ułożyć i co byłoby za jakieś pół roku albo i za rok. Raczej tego jednak nie sprawdzę.

Moja ocena: [4.025]
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2018, 19:55
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))

Kolor: Brunatnoczarny. [4]
Piana: Niska, drobna, beżowa, nietrwała. [3]
Zapach: Kawa, wytrawna, czarna, czekolada i karmel, z lekkim twistem cytrusów. [4]
Smak: Ślad minimalny wędzonki/popiołu, ziemistość, posmak winny, suszone owoce, karmel. [3.5]
Wysycenie: Niewysokie. [4]
Opakowanie: Karton fioletowo-seledynowy , na nim pirat/wiking z wyszczerbionym uśmiechem, dzierży rzeczony buzdygan. Na jednej ściance jakieś popisane bzdury. W środku bączek, eta powtarza motyw, barwy i bzdury. [4]
Uwagi: Harpagan... Buzdygan... Co to ma być?
Poza tym, piwo całkiem niezłe, zwłaszcza, jak na ten browar.

Moja ocena: [3.7]
Odpowiedz cytując
Stare 13-07-2018, 00:13
Fotka Użytkownika: kenny
kenny kenny is offline
Senior

Miejscowość: Poznań

Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4]
Piana: Dosłownie zerowa. Wiem, że kokos jest tłusty, co utrudnia spienienie, no ale jednak trochę jestem zaskoczony. [2]
Zapach: Gorzka czekolada, pralinki, przypalone ciasto i na granicy sugestii, przypieczone kokosanki. [4]
Smak: Czekolada, karmel, lekkie bakalie, trochę jakby melasa, pralinki. Gęste, słodkawe, goryczka niska, palona. [4]
Wysycenie: Niskie. [4]
Opakowanie: No nie jest to mój styl, krzykliwe kolory, dziwne grafiki i opisy... Plus za pudełko. [3.5]
Uwagi: Niezłe piwo, ale nic więcej. Kokos wyczuwalny słabo i to tylko w zapachu. Smak ok, ale mógłby być bardziej złożony.

Moja ocena: [3.775]
Odpowiedz cytując
Stare 08-11-2018, 23:29
Brodzislaw Brodzislaw is offline
Senior

Miejscowość: Nakło nad Notecią
Standardowy

Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana beżowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków.
Aromat słodkawy, ciemnych i palonych słodów: kawy, czekolady, prażonego zboża i kokos w tle. Plus alkoholowość likierowa.
W smaku uderza likierowo-kawowa nuta alkoholu, kontrująca słodycz kokosowo-czekoladowo-karmelkową. Na finiszu minimalny kwasek od palonych słodów. Goryczka to zasługa palonych słodów i alkoholu. Wysycenie w okolicach średniego, tak samo pijalność.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie