Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter Chili

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzdna
    Senior
    • 07-2014
    • 240

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
    Pierwsze, jedyne i ostatnie moje podejście do Portera Chili
    Degustowane schłodzone w odpowiednim szkle konsumpcyjnym dostosowanym do gatunku.
    Piekący, ostry posmak chili odrzucał przy każdym łyku sprawiając, iż wypicie kolejnego stawało się torturą nie do wytrzymania. Treściwy ekstrakt i ilość alkoholu nie było w stanie zneutralizować smaku ostrości chili.

    Nie pamiętam kiedy ostatnio nie dałem rady dopić piwa do końca; może jakieś 10. lat temu?
    Reasumując: Porter z chili - Nigdy więcej!
    faktycznie papryczki ostro "jadą" po języku i wargach. dominują smak ale słodycz czekoladowo-kakaowa przebija się. niemniej jednak gdyby było jej mniej (ostrości i pikantności) podniosłoby mocno pijalność
    Last edited by jerzdna; 19-01-2015, 20:01.

    Comment

    • piwoszka123
      Junior
      • 06-2012
      • 21

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Głęboko brązowy, pod światło elementy czerwieni [5]
      Piana: beżowa, apetyczna, nie opada, drobna [5]
      Zapach: zaskoczył mnie brak zapachu papryczki chili. [5]
      Smak: Bardzo ciekawie bo z pozoru zwykły grand, a papryczkę wyczuwa się dopiero po wypiciu połowy butelki. To nie jest wyczuwalne w smaku tylko drapie w gardło [4]
      Wysycenie: Dobre wysycenie. Nie narzuca się i nie pokrywa smaku. [5]
      Opakowanie: warto odświeżyć etykietę, bo już tyle lat to samo [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.575]

      Comment

      • Areh
        Senior
        • 12-2014
        • 120

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwoszka123 Wyświetlenie odpowiedzi
        Smak: Bardzo ciekawie bo z pozoru zwykły grand, a papryczkę wyczuwa się dopiero po wypiciu połowy butelki. To nie jest wyczuwalne w smaku tylko drapie w gardło [4]
        Czyli jak widać - każda warka jest inna. Ja piłem to piwo kilka miesięcy temu i wtedy tą papryczkę w smaku było czuć od pierwszego łyka, zarówno na języku jak i w gardle.

        Comment

        • WiHuRa
          • 11-2010
          • 129

          #49
          Piwo kupione na jesień 2013. Parę dni temu w końcu otworzyłem. Bardzo przyjemny, gładki Porter, miła ostra nuta chili która ładnie się balansuje. Przyjemne piwo.

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, klarowny, nieprzejrzysty z bardzo ładnymi rubinowymi przebłyskami [5]
            Piana: Beżowa, średniopęcherzykowa, całkiem wysoka jednak nie utrzymuje się zbyt długo [3.5]
            Zapach: Bardzo podobny do standardowego Granda - lekko palony, ciemny karmel, czekolada, w tle nuty suszonych owoców, średnio intensywny [4]
            Smak: Bardzo ciekawy, początkowo całkiem wyraźna słodycz, choć piwo można uznać raczej za wytrawne, nuty czekoladowe i karmelowe, następnie dość intensywna ostrość papryczek, ładnie jednak wkomponowana w resztę smaku. Ostrość jest wyraźna, jednak nie męczy - na pewno trzeba pochwalić za ten balans. Minus ze względu na to, że piwo jednak nie jest zbyt bogate w smaku, po połowie zaczyna wydawać się nieco płaskie. [4]
            Wysycenie: Na średnim poziomie, pod koniec znika niemal całkowicie, mogłoby być nieco wyższe [4]
            Opakowanie: Mi się podoba, jak na piwo rzemieślnicze, ładna kompozycja, wyróżnia się na półce [4.5]
            Uwagi: Dobry i pijalny porter, nieźle zbalansowany, raczej dla ludzi, którzy oczekują ostrości. Ci którzy nie tolerują ostrych smaków raczej nie powinni się za to piwo zabierać.

            Moja ocena: [4.025]

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #51
              Piwo-ciekawostka. Raz wypiłem i raczej tego nie powtórzę.
              Lubię chilli ale to piwo mi nie smakowało.
              W aromacie jest nieźle: karmelowo-czekoladowo-śliwkowo. Niezbyt intensywnie, ale ok.
              Natomiast w smaku, jak dla mnie, piwo totalnie niezbalansowane. Dosłownie jakbym pił dwa niepasujące do siebie, różne piwa: jedno po drugim. Najpierw jest dość gładko, niespecjalnie intensywnie, ale kawowo z dodatkiem suszonych śliwek. Po czym następuje blitzkrieg, atakuje papryczka, która przykrywa absolutnie wszystko. I pozostaje dziwny posmak w ustach.
              Warka do 6.06.2015, kupione w Kauflandzie jakiś czas temu (chyba w styczniu).

              Comment

              • piwo_szka
                Member
                • 01-2015
                • 71

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piwo czarne z rubinowymi błyskami [4]
                Piana: Sztywna, beżowa, drobnopęcherzykowata, utrzymuje się dość długo pozostawiając rysy na szkle. [4]
                Zapach: Palone aromaty, lekka słodkawość. [3.5]
                Smak: Gorzka czekolada, kawa, delikatna słodycz, która na końcu zderza się z ostrym chili. Mnie osobiście ta kolejność odpowiadała, ale prawdą jest, że to chili piwa nie uzupełniało (nie tworzyło z nim całości), tylko ostro kontrowało. [4.5]
                Wysycenie: Średnie. [3.5]
                Opakowanie: Czerwień nawiązująca do piekielnego chili [3.5]
                Uwagi: Smakowało mi, ale faktem jest, że Grand Chili nie podbiło do końca moich kubków smakowych. Wszystko przez to, że gardło przy konsumpcji było dostatecznie rozgrzewane, ale przez to i inne smaki zabijane. Zabrakło mi współpracy wszystkich smaków i aromatów.

                Moja ocena: [3.975]
                piwna smakoszka na Alkowiki

                Comment

                • Pess09
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 284

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny nieprzejrzysty. [5]
                  Piana: beżowa, średnio obfita, dość małe pęcherzyki i nawet długo się utrzymuje. [4]
                  Zapach: Niezbyt intensywny, subtelny jednak bardzo przyjemny.
                  Słodkie krówki z nutą pikantności w tle. [4]
                  Smak: Bardzo gładka baza piwa, nic nie wybija się przed szereg dopóki nie przełkniemy piwa. Wtedy pojawia się bardzo mocna i długa pikantność. [4.5]
                  Wysycenie: Dość niskie, nie przeszkadza. [4.5]
                  Opakowanie: Schludne z fajną kolorystyką. [4.5]
                  Uwagi: Bardzo ciekawe piwo, warte skosztowania. Jak na cenę 3,49zł w Tesco to nawet bardzo dobre. Nie wyobrażam sobie jednak pić go regularnie ze względu tą ostrość mimo że bardzo lubie pikantne dania.

                  Moja ocena: [4.3]

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #54
                    Info od
                    Browar Amber:
                    " 23 październik o 20:06

                    Nie pozostajemy obojętni na Wasze zapytania, Grand Chili jednak wróci. W połowie listopada będzie. ‪#‎browaramber‬ "

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #55
                      Kupiłem i ja.

                      Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to beznadziejna piana, która zniknęła sycząc jak w pepsi tudzież innej coli - redukcja do całkowitego zera.

                      W smaku też nie najlepiej, chociaż tego chili nie ma za dużo w smaku, to czuć je dopiero w przełyku, co może doprowadzić do nie małej zgagi, całkowicie nieułożony ten porter, chyba zwykły GIP jest lepszy, mimo iż nie wyrywa z butów.

                      +2/5
                      Last edited by Mario_Lopez; 17-02-2016, 11:07.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        #56
                        Ciekawe, czy ten ekstrakt z chili jest dodawany na etapie warzenia lub fermentacji, czy mamy do czynienia tak naprawdę z aromatyzowaną wersją zwykłego Granda.

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2868

                          #57
                          Właśnie piję odleżakowaną buteleczkę z datą 06.06.2015.
                          Piwo fajnie się ustabilizowało, mniej czuć śliwkę i chili. Mocno za to czekolada i palność. Do piany nie mam zastrzeżeń. Fajne piwko.
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2294

                            #58
                            Dobry krok Ambera z przywróceniem tej wersji Granda.
                            Mimo niskich parametrów (zawartość alkoholu nawet spadła do 7,8%) przyjemna słodka czekolada, którą odpowiednio kontruje nieprzesadzone chili, daje pikantność, ale nie zalega w gardle. Aromat niezbyt bogaty, głównie wyczuwalne suszone owoce.
                            Ładna, spójna szata graficzna etykiety, dedykowany kapsel.
                            Kupione w wolskim monopolu (obok PEDETu) za 6.30 zł. Warka 07.05.20.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...) dedykowany kapsel (...)
                              Czy kapsel jest dedykowany temu konkretnemu piwu, czy jest od Grand portera?
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2294

                                #60
                                Ogólnie od Grand Portera.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎