Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Oto Mata IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cr4v
    Junior
    • 05-2013
    • 2

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo jasny, klaworny [4.5]
    Piana: Szybko opadająca, drobno pęcherzykowa [3]
    Zapach: Wyczuwalny ryż, oraz delikatne cytrusy [4.5]
    Smak: Świetna goryczka, nie zalegająca ... [4.5]
    Wysycenie: Nie za mocne, odpowiednie [4]
    Opakowanie: Pinta jak Pinta - fenomenalnie [5]
    Uwagi: Bardzo pijalne i ciekawe... Na bank będę wracać

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • Wujas
      Gość
      • 11-2014
      • 267

      #92
      Jedyne piwo z Pinty, które wygląda jak typowy koncerniak - zero piany, absolutnie klarowne, nieco jaśniejsze w barwie.
      Zarówno zapach, jak i smak to słód, bliżej nieokreślony chmiel, goryczka niby lekka, a jednak jakoś przytłacza. Ryż?
      Takie seeeee to piwo - dla odmiany od hameryki można wypić. 2/5.

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #93
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Słomkowy, klarowny. Może lekko opalizujący [4]
        Piana: Tu dość marnie. Skromna i szybka redukcja. Mimo to oblepia szkło [2.5]
        Zapach: Głównie słodki zapach owoców tropikalnych. Na drugim planie cytrusy i żywica. Mango i nektarynka grają pierwsze skrzypce. Dość intensywny, przyjemny zapach [4.5]
        Smak: Spora goryczka dobrze współpracująca z nasączonym słodkimi tropikami ciałem słodowym. Goryczka długa, na finiszu nieco zalegająca [4]
        Wysycenie: Bardzo niskie, za niskie nawet jak na styl [3]
        Opakowanie: Pintowa klasyka, dokładny skład, dość fajna kolorystyka [4]
        Uwagi: Piwo z datą: 18.12.2015
        Fajna, poprawna, smaczna APA/AIPA ale w sumie taka jak wiele innych na rynku. Spodziewałem się czegoś bardziej oryginalnego

        Moja ocena: [3.975]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6130

          #94
          Przecież to piwo ma ponad dwa lata...
          Szukaj nowych piw jak chcesz nowych, oryginalniejszych smaków.
          Po to pewnie utrzymują tą markę bo chcą ludzie to pić, właśnie takie jak jest.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, klarowny [4.5]
            Piana: średnia, nietrwała, biała, drobnopęcherzykowa, delikatny lacing [3.5]
            Zapach: Pestki winogron(lekko siarkowe), ryż, cytrusy [4]
            Smak: Jasne słody, dość pełne, wysoka goryczka z ryżowym posmakiem. [4]
            Wysycenie: Średnie, mogłoby być odrobinę wyższe [4]
            Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji. [5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.025]

            Comment

            • pitrek
              Junior
              • 02-2015
              • 10

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasna słomka z elementami jasnozłotymi, klarowne. Ryż zapewne coś tu zdziałał. [4]
              Piana: Początkowo obfita, drobnopęcherzykowa. Po chwili jednak zaczyna się dziurawić i najpierw opada do 1 cm warstwy by zakończyć jako pierścień wokół szkła. Delikatnie oblepia ścianki. [3.5]
              Zapach: Cytrusowość, ziołowość, nuty świerkowych igieł,żywiczność, delikatna słodowość. [4]
              Smak: Goryczka wyrazista na dobrym poziomie, ziołowość wyczuwalna przy finiszu.Cytrusy(grejpfrut), troszkę słodowości i obecność chmieli. [4]
              Wysycenie: Średnie, przyjemne. Piwo jak najbardziej pijalne. [4]
              Opakowanie: Opakowanie powinno odzwierciedlać zawartość. Pinta nie zawodzi. Opakowanie z elementami zaczerpniętymi z Japonii. Niezbędne informacje zawarte na etykiecie. [4]
              Uwagi: Piwo lekkie, przyjemne z ciekawą goryczką i nutami cytrusowymi. Jestem pewny, że się powtórzy.

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #97
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasne złoto, nawet bardzo jasne. Niby można było tego oczekiwać z racji obecności ryżu, ale jak na IPA to jednak za jasne. Klarowne. [4]
                Piana: Słaba raczej. Ale szkło zdobi ładnie. [3.5]
                Zapach: Chmielowy, przyjemny. Raczej cytrusy niż las sosnowy. Ale intensywność daleka od ideału. [3.5]
                Smak: Goryczka długa, zalegająca, przyjemna Jest też kontra słodowa. Fajnie zbalansowane piwo. Smakuje naprawdę dobrze. [4]
                Wysycenie: Niskie, może jednak trochę za niskie. [4]
                Opakowanie: Komplet informacji, jak to zawsze w przypadku Pinty. Świetna nazwa, bardzo mi się podoba ta gra słów. [5]
                Uwagi: Butelka: 14/04/2016
                Przy tej konkurencji jaka jest na rynku nie robi wielkiego wrażenia. Ale od czasu do czasu wracam do tego piwa. I zawsze piję z przyjemnością.

                Moja ocena: [3.825]

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny, żółtawy, lekko zamglony. [4]
                  Piana: Szkoda gadać, cienizna, aż nie chce się komentować... Była niziutka, po niecałej minucie, poszarpana mgiełka ze skupiskiem pianki a la mydliny przy ściance, troszkę zostało jej na szkle. [1]
                  Zapach: Głównie cytrusów, odrobina ziół, słody, rozgotowany ryż. [3.5]
                  Smak: Cytrusowy: grejpfrut, w dużo mniejszym stopniu cytryna i kwaskowa pomarańcza... sporo marakui, trochę pestek, ziołowe nuty i specyficzny ryżowy akcent. Żywicznych/iglastych smaczków jakoś nie wyczułem. Goryczka wyraźna, zalegająca. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie, ale dało radę do końca. [2.5]
                  Opakowanie: Fajne akcenty japońskie, kompletny skład oraz inne ciekawostki, kapsel firmowy. [4]
                  Uwagi: Warka do 18.12.2015, wypite dzień przed końcem terminu. Ciekawa wariacja na temat IPY, ale jakoś szczególnie mnie nie oczarowało to piwo. Za smak dałem mocne [3.5]. **121**

                  Moja ocena: [3.25]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #99
                    Warka 05.07.2016 trzyma formę. Aromat niezbyt intensywny: cytrusy, ryż i odrobina ziołowości. W smaku umiarkowana słodowość, nuty charakterystyczne dla ryżu, średnia ziołowa goryczka. Lekkie ale nie wodniste, dobre na ugaszenie pragnienia. Nie jedno piwo mogłoby mu pozazdrościć klarowności. Gdyby kosztowało 5 zł lub mniej, to spokojnie mogłoby zastąpić jasne lagery. Nie często je widuje w swoim sklepie, ale zawsze do niego z chęcią wracam.

                    Comment

                    • seblop
                      Member
                      • 03-2015
                      • 35

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny słomkowy, klarowny. [4.5]
                      Piana: Brak piany. Jakaś się utworzyła ale zaraz znikła. [3]
                      Zapach: Lekkie iglaki, cytrusy. Miły zapach ładnie zbalansowany. [4.5]
                      Smak: Kontynuacja tego co w zapachu. ładnie zbalansowany smak między iglakami a cytrusami. Płatki ryżowe ładnie łagodzą goryczkę i sprawiają że piwo jest aksamitne w przełyku. [4.5]
                      Wysycenie: Optymalne. [4]
                      Opakowanie: Butelka PINTY, ładna etykieta. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.325]

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Gdyby kosztowało 5 zł lub mniej, to spokojnie mogłoby zastąpić jasne lagery. Nie często je widuje w swoim sklepie, ale zawsze do niego z chęcią wracam.
                        u mnie właśnie kosztuje w leclercu 4,99zł. Bez jakiejkolwiek "promocji". Dlaczego? nie wiem, ale dokupię.

                        74 IBU .

                        Warka: 26/01/2018 pite 16/06/2017

                        Dość świeże.
                        Aromat średnio intensywny, lecz miły. Głownie Mosaic i simcoe czyli nafta i iglaki.
                        W smaku leciutkie i rześkie. Goryczka wyraźna, ale nie czuć tych 74 IBU.
                        Oczywisty posmak "nafty i białych winogron".
                        Całkiem smaczne piwko.
                        W dodatku za 4.99zł.
                        Da się zrobić solidnego krafta w ludzkiej cenie? Da, tylko trzeba chcieć.
                        Nawet na kontrakcie.
                        fot.
                        Attached Files
                        Last edited by dlugas; 17-06-2017, 10:11.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny, słomkowy, klarowny [5]
                          Piana: Fakt ! piana nikła nawet nie chciała się tworzyć, delikatnie oblepia szkło [1.5]
                          Zapach: żywica, cytrusy, słód, mało intensywnie [3.5]
                          Smak: Żywica, cytrusy, grejpfrut, IBU 74 w sam raz, goryczka przyjemna ziołowa, zalegająca [4]
                          Wysycenie: średnie, poprawne [4.5]
                          Opakowanie: PINTA - sam papier i druk to mistrzostwo - wzór do naśladowania, opis również zasługuje na pochwałę [5]
                          Uwagi: UWAGI:

                          Warka: 28.03.2018

                          Ekstr. 14,5% wag.
                          IBU: 74
                          Alc. 5,2% obj.

                          Składniki: woda, słody jęczmienne Weyermann: pilzneński premium, Carapils płatki ryżowe, chmiele: Pacifica (NZ), Simcoe, Mosaic (USA), drożdze Safale S-04

                          Co tu duzo pisać Polecam oczywiście. Piłem z przyjemnością.

                          Pozdrawiam

                          Moja ocena: [3.7]

                          Comment

                          • yavo
                            • 03-2009
                            • 909

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            Głownie Mosaic i simcoe
                            a to dziwne, bo w 2019 Simcoe tam nie ma. W Auchan market za 5.96 zł; bardzo dobre piwo.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎