Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Porter warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    Warka 10.11.18 smaczna.
    Dobrze zbalansowana czekolada, owocowość (głównie wiśnia), akcenty palone.
    Łatwo przyswajalne, jedyny zarzut to mało ciała.
    Na leżak to tutaj już nie ma co się za bardzo układać.
    Selgros Połczyńska, 6.51 zł.

    Comment

    • SeeJay
      Senior
      • 04-2016
      • 239

      Warka bez daty na kontrze.

      "Panie! Idź pan w..." - tyle wystarczy!

      Po ostatnich przygodach z porterem żywieckim, Argusem, nierównością Komesa i Okocimia, najczęściej kupowanym przeze mnie Porterem jest Staropolski i GIP. Chyba tak zostanie mimo, że ten drugi jakąś wybitną interpretacją nie jest. Kiedyś najlepszy jak dla mnie regularny "bałtyk" na na rynku zawodzi po całości. Prócz kawy nic w nim nie czuć. Brakuje pełni, ostrości.

      Zapominam o Warmińskim na długi czas!

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        Warka 09.12.2018.
        Nie odezwałbym się gdyby nie wyraźna wędzonka w zapachu, wcześniej tego chyba nie było. W zapachu jeszcze kawa.
        Piana fatalna, za dużo też gazu, ale barwa właściwie czarna.
        W smaku wyjątkowo wodniste, oczywiście jak na to piwo, wędzonka też obecna, choć dużo mniej niż w zapachu. Palone nuty przyjemne, goryczka niska kawowa, a nie chmielowa.
        Całość ratują suszone śliwki i wiśnie z kompotu, choć delikatne.
        Delikatny porterek i zniżka formy.

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
          Warka do 22.05.2017.
          Standardowo niska i niezbyt trwała piana.
          Aromat czekoladowy, lekko kawowy, delikatnie skórka ciemnego pieczywa.
          W smaku średnio słodkie, czekoladowe, wyraźnie palone, trochę karmelu, w tle delikatne estry typowo porterowe, bardzo lekki kwasek, ponad średnia goryczka palona, alkohol bardzo dobrze ukryty, niskie nasycenie.
          Po tych dwóch latach, jak dla mnie jest prawie identyczne - może trochę więcej skórki ciemnego pieczywa. Niedawno próbowałem jeszcze jednej warki z datą +/- 3 miesiące od tej. Mam wrażenie, że taki Ciechan, Łódzki czy Żywiec lepiej się starzeje, choć z drugiej strony Kormorany są lepiej ułożone już od "świeżości" - przynajmniej jeśli chodzi o alkohol.
          Last edited by rafalek21; 11-09-2018, 03:08.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2294

            Warka 27.04.19. Piana jak w większości przypadków w tym porterze się nie tworzy.
            Przyjemny, wyraźnie czekoladowo-wiśniowy aromat oraz odzwierciedlenie w smaku.
            Po ogrzaniu wiśnia w słodkim odcieniu dominuje nad czekoladą.
            Jak zwykle małym mankamentem jest wodnistość, jak na porter 21 blg powinno być nieco więcej ciała.
            W Selgrosie i Auchan od dłuższego czasu widuję w stałej cenie- po 6.50 zł.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              Warka 31.08.19 mega czekoladowa, zarówno w buchnięciu aromatu jak i smaku.
              Do tego piwo bardzo gładkie, w miarę picia na końcu tej czekolady wychodzą ciemne owoce.
              Może mało złożona, ale ze względu na tą czekoladę pyszna warka jak dla mnie.
              Widziałem też świeższy wypust 30.09.19, ale nie miałem okazji testować.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                W sklepach jest już do wypatrzenia nowa warka 12.04.20 w nowym mniejszym opakowaniu.
                Smak pozostaje ten sam, porter trzyma jakość, dużo ciemnych owoców w tej warce z czekoladowym tłem.
                W Selgrosie stosunek objętości i ceny do starej półlitrowej wersji podobny.
                375 ml. kosztowało 5.35 zł.
                Attached Files

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  Mniejsza butelka nie jest nowa. Tę pojemność 375 ml można było kupić w grudniu ubiegłego roku w 2-paku razem z Imperium Prunum .

                  Comment

                  • seba_gliwice
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 374

                    Tak, butelka była taka sama (kształt i pojemność), ale jednak trunek był nieco inny ... O ile mnie pamięć nie zawodzi, to tamten porter był dłużej lezakowany w browarze w porównaniu ze standardową wersją

                    Comment

                    • Rogerson
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 421

                      Teraz Warmiński będzie już na stałe w butlach 0,375, a nie w 0,5 litrowych?

                      Kapitalna warka im wyszła w tych nowych szatach. Ja osobiście miałem problem z tym porterem w ostatnim czasie (mowa of korz o butlach 0,5). Był nudny, nijaki, plus zazwyczaj mocno przegazowany. Teraz serio wyszła im petarda i oby tak dalej.
                      Last edited by Rogerson; 30-08-2019, 06:20.

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2294

                        Raczej na stałe. Tutaj masz filmik o tej kwestii (od około 3:30 min.): https://youtu.be/_HiAJTQtCP4

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2294

                          Świeża warka 22.08.20 jest już ponownie zabutelkowana w opakowanie 0,5 litra.
                          Chyba skończyły im się małe butelki.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            A niby miało to być na stałe. Dziwne ruchy. A samo piwo jest ok. Tylko ok.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • LESNICZYy
                              Senior
                              • 01-2018
                              • 950

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              A niby miało to być na stałe. Dziwne ruchy. A samo piwo jest ok. Tylko ok.
                              Małe pojemności nie sprzedają się w naszym pięknym kraju , zarówno butelka i puszka . Browar Maryensztadt , inne też , musiał powiększyć puszkę żeby sprzedaż jakoś szła .

                              Comment

                              • Rogerson
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 421

                                Podobno mają być obie pojemności w stałej sprzedaży - info z ich profilu na fb.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎