Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Te kilka złotych miesięcznie to nie tylko skromne podziękowanie za pomoc w odkryciu nowych piwnych smaków i wiedzę nabytą dzięki forum. To również wkład w utrzymanie jego niezależności.
Komar_Pafnucy
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Kormoran: Imperium Prunum
Ekstrakt: 26.0% wag. | Alkohol: 11.0% obj. / 8.25% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.260
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 28-03-2016, 17:07
yaro74 yaro74 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Lublin
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
Piana: drobna, gęsta, niezbyt wysoka, średnio trwała. [4]
Zapach: średnio intensywny, przyjemny, wędzonka, czekolada i w tle delikatne owoce i lekko wyczuwalny alkohol. [4]
Smak: wędzony, czekolada, leciutka goryczka i dobrze ukryty alkohol. Piwo jest gęste, gładkie, dość słodkie i bardzo smaczne. [5]
Wysycenie: niskie. [5]
Opakowanie: piękne opakowanie, do pełni szczęścia brakuje kapsla z nadrukiem ale i tak daję najwyższą ocenę. [5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.55]
Odpowiedz cytując
Stare 08-04-2017, 15:51
Fotka Użytkownika: von_scheisse
von_scheisse von_scheisse is offline
Senior

Miejscowość: Police

Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. Przy samych krawędziach brązowawe. [5]
Piana: Rachityczna. Z trudem tworzy się cieniutka warstwa, początkowo pełna większych, niezbyt ładnych pęcherzyków. [4]
Zapach: Jest czekolada, słodkie czerwone owoce - wiśnia, śliwka, troszkę wędzonki i ledwo wyczuwalny alkoholowy niuans. [5]
Smak: Piwo jest słodkie, niesamowicie pełne, nawet wręcz wyklejające gardło. Jest mega czekoladowo, choć w pierwszym momencie głównym motywem jest wędzonka. Jest też sporo nut charakterystycznych dla mocno wyleżakowanych porterów bałtyckich - śliwki, wiśnie i... sos sojowy. Brakuje mi trochę goryczki na finiszu, przez co piwo nie ma pazura - owszem jest gładziutkie, misiowate, ale trochę mdlące. [4.5]
Wysycenie: Niskie. [5]
Opakowanie: Klasa sama w sobie. [5]
Uwagi: II warka. Piwo otrzymane w prezencie od sklepu Chmiel - Świat Piwa w Szczecinie.

Moja ocena: [4.7]
Odpowiedz cytując
Stare 24-12-2017, 09:22
drmisio drmisio is offline
Junior

Standardowy

Dopiero teraz miałem okazję spróbować tego piwa.
Piwo jest ogólnie dobre, ale bez przesady. Oto kilka uwag.
1. Kiepska piana, szybko opadająca.
2. Krótki termin spożycia. U mnie do końca lutego 2018. Nie bardzo to rozumiem. To jest piwo typu quadrupel. Ostatnio miałem tego typu piwo z Rochefort i termin był do 2022.
3. Ogólny zachwyt nad opakowaniem. Owszem ładne, ale piwa typu jubileuszowe dużo lepiej wyglądają w butelkach 0,75 zamykanych korkiem do szampana.
4. Cena za wysoka. Za tę cenę mogę kupić lepsze piwa belgijskie.
Odpowiedz cytując
Stare 25-12-2017, 05:46
noodles noodles is offline
Senior

Miejscowość: Świerklaniec
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika drmisio Wyświetlenie odpowiedzi
To jest piwo typu quadrupel
To jest piwo typu porter bałtycki.
Stare 23-01-2018, 04:51
rafalek21 rafalek21 is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: Czarny albo brunatny, nieprzejrzysty. [5]
Piana: Praktycznie brak, cienki pierścień i tyle, nie oblepia szkła. [2]
Zapach: Śliwka, taka lekko wędzona, czekolada. Średnio intensywny, prosty, ale przyjemny. [4]
Smak: Sporo śliwki, umiarkowanie wędzony, czekolada, mało słodkie, gładkie, nieco oleiste, pełne, goryczka średnia, w posmaku palony, nuta alkoholu. [4.5]
Wysycenie: Niewysokie - dobrze pasuje. [4.5]
Opakowanie: Kartonowe pudełko, większość informacji się znajduje, niezbyt dokładny skład. Sama butelka (0,375l) przyzwoita, minimalistyczna etykieta. Jednak zeszłoroczne butelki dużo bardziej mi się podobały. [4]
Uwagi: Świetne piwo, dobrze ułożone - w ciemno nie zgadłbym, że ma 11% alk.. Warka trzecia, do 15.01.2019.
Wcześniejszych nie piłem, więc nie mam porównania.

Moja ocena: [4.075]

rafalek21 edytował/a post 23-01-2018 o godz. 04:52.
Odpowiedz cytując
Stare 25-01-2018, 15:43
Brandis Brandis is offline
Junior

Kolor: Czerń ,gdzieniegdzie rubinowe przebłyski [4.5]
Piana: Była ,przez chwile [2.5]
Zapach: Poezja aromatów ,czekolada, śliwka , dymny wędzonki [4.5]
Smak: Feria smaków , czekolada , śliwka ,wedzoność , pumpernikiel, gdzieś tam w tle odrobina sosu sojowego . [4.5]
Wysycenie: Eleganckie , delikatne , wkomponowane pięknie [4]
Opakowanie: Nalane z beczki do butelki pet - wiec bez oceny [5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.3]
Odpowiedz cytując
Stare 25-01-2018, 15:50
Senior

Standardowy

Jakby ktoś jeszcze szukał w okolicach prawobrzeżnej Warszawy, to Selgros na Marsa jeszcze pół godziny temu stały 4 butelki po 19,67 sztuka, w dodatku nieco przykurzone.

rafalek21 edytował/a post 25-01-2018 o godz. 15:51.
Odpowiedz cytując
Stare 25-01-2018, 17:47
Fotka Użytkownika: DariuszSawicki
DariuszSawicki DariuszSawicki is online now
Senior

Miejscowość: Ełk

Kolor: Prawie czarny, pod żarówkę nie widziałem prześwitów. [5]
Piana: Jasnobrązowa, tragiczna. [1.5]
Zapach: Dominują dwa aromaty: wędzonka i śliwka. Oprócz nich delikatna czekolada i nic od chmielu. [4]
Smak: Zdecydowanie śliwkowy, wędzonki mniej niż w zapachu, czekolady właściwie brak. Piwo jest treściwe, gęste. Goryczka niska i raczej nie od chmielu, lekkie palone nuty obecne, alkoholu nie wyczułem, pije się za szybko. [4.5]
Wysycenie: Niskie. [4.5]
Opakowanie: Na półce sklepowej trudno odróżnić od Barlow Sorbus. Wysokiej jakości wykonanie. [4.5]
Uwagi: Podobnie jak kolega ze stolicy nie piłem wcześniej tego piwa. Bardzo gładkie i smaczne piwo z terminem do 15.01.2019. W Ełku kosztuje 34 złotych.

Moja ocena: [4.05]
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2018, 22:13
Admirador Admirador is offline
Senior

Miejscowość: często w trasie

Kolor: W zasadzie czarne choć pod światło wydaje się ciemnobrunatne [4.5]
Piana: Słaba oczywiście, ale przy takim wysyceniu i takim voltażu czego się spodziewać. [2.5]
Zapach: Dominacja śliwki wędzonej, no tu się pomylić nie sposób. Trochę przykryta czekolada, jakby mało porterowo. Ale przyjemny aromat. [4]
Smak: Wyraźnie wędzone, zaskakująco owocowe (śliwkowe) jak na porter. Ale oczywiście wiem, że tu z dodatkiem suski. Mniej słodkie niż sądziłem. Gęste, gładkie. Rozgrzewa, alkohol 11 %, a w smaku tylko delikatnie i szlachetnie, tak likierowo raczej. Ale rozgrzewa, więc jest moc
Bardzo dobra rzecz. [4.5]
Wysycenie: Niskie, pasuje. [4.5]
Opakowanie: Tzw. morska opowieść długa i trochę zaskakująca, bo chmiel występuje tu jako coś z czym trzeba walczyć (i poszukiwać suski) i co trzeba cywilizować. Hm...
Ale oczywiście opakowanie z wyższej półki. [4.5]
Uwagi: Warka 15/01/2019
Bardzo dobre piwo. Wielka przyjemność móc tego trunku spróbować.
Nieco zaskakująco owocowe (śliwkowe) jak na porter, ale smakuje znakomicie. Zdradliwie pijalne.
Nie mam porównania z poprzednimi wersjami tego piwa, podobnie jak koledzy, którzy wpisywali się ostatnio, piję Imperium Prunum po raz pierwszy.
Przy tej cenie (Selgros Warszawa, prawie 20 pln) jednak za drogie, żeby robić zapasy. Więc, jeśli ktoś jest w pobliżu i jest zainteresowany to kilka butelek jeszcze dziś było przy ul. Przylesie 3.

Moja ocena: [4.125]
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2018, 22:16
Senior

Standardowy

Patrzę, że ocena za całokształt wyszła mi 4.125, a wrażenie mam, że to piwo jest lepsze
ARTomat nie jest doskonały, Ale nobody is perfect
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2018, 22:23
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
Patrzę, że ocena za całokształt wyszła mi 4.125, a wrażenie mam, że to piwo jest lepsze
ARTomat nie jest doskonały, Ale nobody is perfect
To ta nieszczęsna piana wszystkim zaniża ocenę w ARTomacie.
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2018, 22:27
Senior

Standardowy

Tyle, że ja świadomie dałem trochę powyżej za pianę. Może trzeba było dać max. za opakowanie, ale ta "morska opowieść" słaba.
Za smak było to mocne 4.5, takie 9.5/10.
Bardzo dobre piwo, znakomite nawet. Ale dać 5/5? Wtedy już chyba czas umierać, bo nic lepszego człowiek nie wypije
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2018, 22:29
Senior

Standardowy

I jednak nie wróciłem do Selgrosa po kolejne butelki. Więc stwierdzam, że wybitne to piwo nie jest
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2018, 23:17
Senior

Standardowy

Trochę za mało złożone, żeby nazwać je wybitnym, ale na pewno jest to jedno z lepszych piw jakie piłem w tym roku. 20zł to adekwatna cena dla tego piwa, ale nie ma co upychać nim szafek/piwnicy, podobno więcej traci niż zyskuje z czasem.
Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2018, 16:14
Fotka Użytkownika: GSE
GSE GSE is offline
Senior

Standardowy

Vertical tasting:
b1 vntg '16 btl. 50cl (bordowy lak) bb 15.1.18. dużo brązowej piany, intensywna śliwka, trochę słone (więc może kojarzyć się z sosem sojowym), gęste jak żyto, intensywne w smaku, czekolada ze słonym karmelem, winogronami i wędzonką, niskie wysycenie. 4,7/5.
b2 vntg '17 btl. 50cl (jasnoczerwony lak) bb 20.1.18. mniej piany, mniej śliwek, kwaskowość, gęste, w smaku bardziej słone, śliwki, czerwone winogrona, wytrawne, lekko cierpkie, z piekącym alkoholem i słonawym posmakiem (sos sojowy). 4,0/5.
b3 vntg '18 btl. 38cl bb 15.1.19. jeszcze mniej piany, w aromacie kawa i ledwie wyczuwalne śliwki, kojarzy się z jakimś dunkelem, gęste, bardziej wytrawne, w smaku dużo pralinek, gorzka czekolada i jakieś nuty plastelinowe, alkohol/goryczka piecze w język. 3,8/5.
podsumowanie: Esencja > IP b1 > IP b2 = Podbity b1 > IP b3
Odpowiedz cytując
Stare 10-02-2018, 10:15
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
20zł to adekwatna cena dla tego piwa,
też tak sądzę
Pierwszą warkę kupiłem za 21zł/0,5l
Teraz jakby było po 20zł za mniejszą, może bym się skusił, lecz jeździć za piwem nie mam zamiaru, a w sklepach w mojej okolicy stoi po 35-40zł
Bardzo dobre piwo, lecz bunkrować większe ilości raczej sensu nie ma
Odpowiedz cytując
Stare 30-01-2019, 21:32
Fotka Użytkownika: seba_gliwice
seba_gliwice seba_gliwice is offline
Senior

Miejscowość: Gliwice
Standardowy

W gliwickim Selgrosie można je dostać bez problemu. Cena brutto 20,90 PLN ... Po mojej wizycie zostało jeszcze około 20 butelek
Odpowiedz cytując
Stare 31-01-2019, 09:11
noodles noodles is offline
Senior

Miejscowość: Świerklaniec
Standardowy

Dzięki za info. Teraz już zostało 9 butelek.
Stare 31-01-2019, 10:46
Fotka Użytkownika: seba_gliwice
seba_gliwice seba_gliwice is offline
Senior

Miejscowość: Gliwice
Standardowy

Prawdopodobnie jest jeszcze w zabrzańskim MAKRO, ale nie mam pojęcia ile, w jakiej cenie i czy jeszcze są dostępne ... Po zakupach w Selgrosie i przy ich cenie nie szukałem już dłużej "szczęścia"
Odpowiedz cytując
Stare 06-02-2019, 12:39
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
Bardzo dobre piwo, lecz bunkrować większe ilości raczej sensu nie ma
Właśnie! Tyle i tylko tyle. Trzeci rok z rzędu jakoś już nie ekscytuje. Piwo typowo deserowe, bez szału. Smaczne, ale zbyt drogie.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2019, 21:29
Senior

Standardowy

No i podobne przemyślenia mnie dzisiaj naszły, kiedy przechodziłem obok półki w Selgrosie, gdzie to piwo było za 20.9 pln. Nie kupiłem, wybierając zamiast tego dwa inne, w sumie i tak dużo tańsze.
Następnym razem pewnie jednak się skuszę, o ile jeszcze będzie. Ale wielkich emocji to - istotnie bardzo dobre w latach poprzednich piwo - już u mnie nie wzbudza.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie