Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Yeast: The Practical Guide to Beer Fermentation, Chris White, Jamil Zainasheff Sklep Centrum Piwowarstwa zaprasza na zakupy!
-
-
:: Cena: 86.59zł / 77.93

Anglojęzyczna:
Praktyczny przewodnik po fermentacji.

Wild Brews: Beer Beyond the Influence of Brewer’s Yeast, Jeff Sparrow Sklep Centrum Piwowarstwa zaprasza na zakupy!
-
-
:: Cena promocyjna - zamiast 85.99zł,
zapłacisz jedynie
: 77.39zł - tylko do 30-06-2019!
Anglojęzyczna:
Świat lambików, flanders red i brown ale, ich amerykańskich odpowiedników opisany w przystępny sposób. Piwowarzy odnajdą tutaj szczegółowe opisy metod, procedur piwowarskich służących stworzeniu tych wyjątkowych piw.
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 31-05-2009, 15:16
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Prośba by w galerii umieszczać zdjęcia, nie tutaj.
Odpowiedz cytując
Stare 31-05-2009, 22:45
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika eskoBAR Wyświetlenie odpowiedzi
Tak ale nastąpi to dopiero jak wrócę z urlopu ... póki co niemam takiej mozliwości ...
No to masz zaj.... długi urlop. Ale jak się ma taki pseudonim, to trudno się dziwić.
Stare 11-06-2009, 09:20
Fotka Użytkownika: cororo
cororo cororo is offline
Senior

Miejscowość: Stąporków
Standardowy

Ok, eskoBar napisz co z tymi fotkami etykiet, bo w sumie po części to o tym ten temat!
Odpowiedz cytując
Stare 06-03-2017, 13:38
maciejwojnicz maciejwojnicz is offline
Junior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szczerbak Wyświetlenie odpowiedzi
Wnętrze leżakowni Browaru Wojnicz.
Czy gdzieś zachowałą się receptura browaru Woynicz?
Odpowiedz cytując
Stare 09-07-2017, 18:12
slawekkazek slawekkazek is offline
Senior

Miejscowość: Zabierzów
Standardowy

Jeśli ktoś posiada oryginał lub dobry skan widokówki z widokiem browaru Zygmunta Jordana w Wojniczu, lub inne materiały, serdecznie proszę o kontakt na PW. Obiecuję ciepłe słowo i egzemplarz książki z autografem.
Odpowiedz cytując
Stare 15-07-2017, 14:48
Kałusz Kałusz is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Odezwij się w sprawie materiałów dot browaru w Wojniczu, próbowałem ci wysłać info na PW, ale bez efektu. Mój mail: stryj1@gmail.com Pozdrawiam
Stare 08-08-2017, 10:05
Senior

Standardowy

W roku 209 w Dzienniku Polskim ukazał się taki oto tekst o wojnickim browarze (wklejam, bo nie znalazłem w dziale prasówka). Jak to w materiale prasowym tak i tu występują "ładne kwiatki" (prawie cała łąka) :
Cytat:
WOJNICZ. Historia miasta ma wiele interesujących, często zapomnianych, kart. Jedną z nich stanowi zapomniany browar. Okazuje się bowiem, że podobnie jak w Tarnowie - Sanguszkowie, w Brzesku - Goetzowie, także w Wojniczu - Dąmbscy, wybudowali go mniej więcej w tym samym czasie. Dziś gdyby istniał, liczyłby 142 lata. Niestety zniszczony został w czasie I wojny światowej i być może dlatego, ślad po nim zaginął. Do dzisiaj, po wojnickim browarze, pozostało już tylko to co było pod ziemią czyli potężne piwnice leżakowni piwa. Browar w Wojniczu był dziełem Władysława Dąmbskiego, właściciela pałacu i okolicznych dóbr. Rozpoczął on produkcję piwa w roku 1867. W okresie rozkwitu zatrudniał 40 piwowarów. Wytwarzali oni rocznie ponad 12 tysięcy hektolitrów dobrego piwa, dziewięciu marek i smaków. Jak wiadomo z przekazów historycznych, wojniczanie i okoliczni mieszkańcy mogli popijać piwo: czeskie, bawarskie, bukowe, leżakowe, porterowe, marcowe, jasne, ciemne i eksportowe. Nazwa piwa "eksportowe" sugeruje, że było ono sprzedawane do innych krajów. Wynika z tego, że wojnicki browar miał niezłą opinię, a wytwarzane w nim piwo cieszyło się uznaniem smakoszy. Świadczy o tym również fakt, że na początku XX wieku, kolejny właściciel Zygmunt Jordan dokonał gruntownej modernizacji browaru. Niestety jego dalszy rozwój przerwał wybuch I wojny światowej. Wysokie kominy browaru były widocznym i łatwym celem dla rosyjskiej artylerii. Jeden z jej ostrzałów zniszczył jego budynki. Zniszczenia były tak wielkie, że nie podjęto się już ich odbudowy. Tak więc wojnicki browar funkcjonował tylko około 50 lat, zapisując w gospodarczej historii miasta ważny, chociaż już dziś zapomniany, rozdział. (SMOL)
źródło: http://www.dziennikpolski24.pl/artyk...owar,id,t.html
Odpowiedz cytując
Stare 22-09-2017, 09:09
Senior

Standardowy

No i stało się! 16 września 2017 roku świętowano 150 urodziny browaru w Wojniczu. Szacownego Jubilata uczczono okolicznościową książką. Uroczystości odbyły się w zachowanych piwnicach leżakowych browaru. Zgromadzeni wysłuchali fantastycznego koncertu (ach, ta akustyka!) Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. Pojawiło się nawet okolicznościowe piwo wojnickie. Cóż, szacowny Jubilat odszedł od nas w wieku 48 lat (co w początkach XX wieku odpowiadało średniej) i niestety nie zapowiada się na zmartwychwstanie. Niech więc coś po nim pozostanie (na koniec mi się zrymowało): Sławomir Dryja, Jakub Szczerba, Browar Woynicz 1867-1915, Wojnicz 2017.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg DSC_0030.jpg (27,7 KB, liczba wyświetleń: 150 )
Odpowiedz cytując
Stare 22-09-2017, 18:20
Kałusz Kałusz is offline
Senior

Uśmiech

Gdzie można tę książkę kupić? A przy okazji - gratulacje z okazji jubileuszu i wydania ciekawej zapewne monografii
Stare 22-09-2017, 21:59
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Przyłączam się do zapytki o możliwość kupna tej książki. Internety nic nie znajdują.
Współczesne piwo wojnickie gdzie uwarzone ? Może jakiś skan etki do działu Kolekcjonerstwo albo przynajmniej zdjęcie zoom na samą etykietę.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2017, 07:53
Fotka Użytkownika: Piwowar
Piwowar Piwowar is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Norymberga/Opole
Standardowy

Jestem zainteresowany zakupem trzech egzemplarzy.

Poznaj
http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2017, 15:22
Fotka Użytkownika: seba_gliwice
seba_gliwice seba_gliwice is offline
Senior

Miejscowość: Gliwice
Standardowy

Ja również nabędę jeden egzemplarz do mojej domowej biblioteczki ... Gdzie jest do nabyci ata książka?
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2017, 19:03
wiaterek wiaterek is offline
Member

Miejscowość: Kraków
Standardowy

I ja także chciałbym nabyć jeden egzemplaż!
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2017, 20:22
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Słownika ortograficznego ?
Sorry nie mogłem się powstrzymać Wiaterek
Nie ma co robić listy zakupowej. Mam nadzieje ze gdy Slawek zobaczy te posty napisze gdzie jest dostępna reklamowana przez niego książka.

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2017, 23:53
wiaterek wiaterek is offline
Member

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Właśnie coś mi nie pasowało,ale już poszło w świat...zdarza się.
Odpowiedz cytując
Stare 24-09-2017, 14:55
szczerbak szczerbak is offline
Junior

Standardowy

Zainteresowanych książką "Browar Woynicz 1867-1915",. proszę o info. na PW.
Odpowiedz cytując
Stare 26-09-2017, 15:53
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Bardzo ciekawa publikacja. Dużo treści. Spodziewałem się broszury, a jest więcej. Szacun! Polecam!
Odpowiedz cytując
Stare 26-09-2017, 16:09
Fotka Użytkownika: darek99
darek99 darek99 is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Dzięki Tomek za info co do książki, czekałem aż ktoś coś w temacie napisze, wchodzę w to.
Epikur z Samos.
Odpowiedz cytując
Stare 06-06-2019, 20:27
Senior

Standardowy

Tak gwoli informacji chciałem poinformować, że książka o browarze w Wojniczu doczekała się drugiego wydania. Pierwsze miało charakter - powiedzmy - kolekcjonerski i zostało przygotowane na obchody 150 rocznicy powstania browaru. Zasięg i oddziaływanie książki były niewielkie (nigdy nie trafiła do dystrybucji ani nawet bibliotek). A nakład został wyczerpany... Nową książkę uważnie przejrzano i wyeliminowano niektóre niedoróbki. Dodane zostały indeksy (osobowy i geograficzny), streszczenie w języku angielskim (nawet dość obszerne), tekst zrecenzowano i oddano w fachowe ręce - książkę wydała oficyna Księgarnia Akademicka.

ScanImage002.jpg

Książka zmieniła też nieco tytuł i nazywa się: Szkice z dziejów wojnickiego piwowarstwa. Browar Wojnicz 1867 - 1915. Jest do nabycia tu:
https://akademicka.pl/
Odpowiedz cytując
Stare 06-06-2019, 20:37
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Standardowy

Pierwsze wydanie o ile pamiętam całkiem nieźle trzymało poziom i było na prawdę sporo merytorycznych informacji o w sumie tak mało znanym i raczej nie obfitującym we wszelkiego rodzaju materiały (przynajmniej w porównaniu do wielu polskich browarów i to nawet nie tych największych) browarze.
Jeśli w II edycji udało się jeszcze coś dorzucić, coś poprawić to szacun. Pewnie zanabędę.

Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie