Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
(...) przede wszystkim uważam, że warto utrzymać niezależny portal w tej postaci, w jakiej obecnie funkcjonuje. Jakoś to miejsce wciąga i nie chodzi tylko o sam temat, może bardziej o ludzi tu piszących. Odkąd się zarejestrowałem lubię tu zaglądać. Przyznam, że jest to pierwsze forum w jakie udało mi się wciągnąć.
Remikola
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Bytów Browar Kaszubski: Bytów pszeniczne
Ekstrakt: 10.0% wag. | Alkohol: 4.5% obj. / 3.375% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.516
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 01-02-2016, 14:47
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy Bytów Browar Kaszubski, Bytów pszeniczne

Piwo gotowe do oceny

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 12-03-2016, 20:04
Fotka Użytkownika: WojciechT
WojciechT WojciechT is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Bardzo blade i dosyć przejrzyste jak na styl. [3.5]
Piana: Klasyczna, wysoka, biała, trwała. [5]
Zapach: Zboże, nuta bananów, trochę spalenizny. [3.5]
Smak: Piwo smakuje mocno drożdżowo i zbożowo, jest chlebek, ale pojawia się też obecny w aromacie mało przyjemny zapach spalenizny. Piwo dosyć wodniste. [3]
Wysycenie: Wysokie, zgodne ze stylem. [5]
Opakowanie: Minimalistyczne. Plus za dokładny skład. [4]
Uwagi: Cóż, nie jest to wybitna pszenica, ale fatalna tez nie.

Moja ocena: [3.55]
Odpowiedz cytując
Stare 27-04-2016, 15:08
beaviso beaviso is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Piwo średnie, ale siła przebicia całkiem spora. Właśnie zastane w lobby barze Hotelu Sheraton w Poznaniu. Oprócz kilku standardowych koncerniaków jest tu 5-6 piw rzemieślniczych, m.in. Elegant z Mosiny, piwa z Wąsoszy, no i ten niepasujący zupełnie do serca Wielkopolski - kaszubski wyrób z Bytowa.

M.
Odpowiedz cytując
Stare 18-06-2016, 13:17
Puszek_72 Puszek_72 is offline
Senior

Miejscowość: Kraków

Kolor: Mętny pomarańczowy, ciut za jasny [4]
Piana: Ładna drobna biała piana, brudzi szkło,solidny kożuszek się utrzymuję [4.5]
Zapach: Mało intensywny, piekarniczy świeżym chlebem i słodem [3.5]
Smak: Lekkie, z odczuciem wodnistości, brakuję charakteru zostawia na języku lekko nieprzyjemny posmak coś jak skórka z ogórka, trudno określić [3.5]
Wysycenie: OK [4]
Opakowanie: Niebieskie, proste trochę za minimalistyczny, jest prawie pełen skład [4]
Uwagi: Lekkie piwko dobrze wchodzące na ciepłe dni nie zachwyca ale bez większych wad

Moja ocena: [3.675]
Odpowiedz cytując
Stare 02-09-2016, 07:15
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))

Kolor: Bleeeedziuuutkożółty, zamglony. [4]
Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i niezbyt trwała - jak na pszenicę, to tak se... [3]
Zapach: Chmiel, słód, krótka, choć ostra nuta przypraw, banan i śladowe cytrusy. [3.5]
Smak: Lekka wodnistość, goryczka grejpfrutowa i delikatny kwasek owoców cytrusowych. [3]
Wysycenie: Wysokie, jak dla mnie - na granicy akceptacji. [4]
Opakowanie: Prosta i charakterystyczna eta, może się podobać. Goły czarny kapsel. [4]
Uwagi: Mało treściwy i nieco zbyt wytrawny pszeniczniak, co jednak podkreśla jego walory orzeźwiające. Ja "w tym temacie" wolę poważniejsze hefe-weizeny.

Moja ocena: [3.325]
Odpowiedz cytując
Stare 12-06-2019, 19:37
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Skosztowałem warki do 17.01.2020. Zgadzam się, że jak na pszeniczne jest zbyt wytrawnem mało miękkie, gladkie, jak na pszeniczniaka, zbliżające się do lagera. Dziwny jest brak gładkości, w kontekście obecności w składzie także płatków pszenicznych.
Piana obfita po nalaniu bardzo szybko znika.
W zapachu też odbiega od klasycznego hefe weizena.
Wypić się da, ale moim zdaniem słabiutkie jak na ten styl.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie