Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Jakiego tatara? To nie o masło idzie wojna?

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
      (…) ciemne dosładzane ewentualnie nazywane karmelkowe (takie Maciejowe z Ciechana), (…)
      Tu coś pokręciłeś – były zarówno ciemne lagery "pełne", jak i piwo słodowe, które miało kilka Blg, np. Czarna Perła z Poznania. Maciejowe, czy nawet Diament z Zabrza, to jednak trochę co innego.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      Jakiego tatara? To nie o masło idzie wojna?
      Było kiedyś piwo "Tatar", nieudolnie udające "Tatrę". Ale to kilka lat temu
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Kilka uwag na temat kondycji blogosfery na przykładzie awantury o tatara:


        Smakowity cytat:
        Akurat Ewa Lalik, pseudonim "Laik" to pośmiewisko całej branży IT i social media.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          Kilka uwag na temat kondycji blogosfery na przykładzie awantury o tatara:


          Smakowity cytat:
          Poza tym, jak już coś cytujesz, to nie wyrywaj tego z kontekstu.

          Ostatni akapit:
          "Szkoda tylko, że ten brak odpowiedzialności to publiczna fasada blogosfery, złożonej przecież nie tylko z takich internetowych celebrytów, ale także z mnóstwa blogerów, którzy blogują, bo lubią."
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
            Tu coś pokręciłeś – były zarówno ciemne lagery "pełne", jak i piwo słodowe, które miało kilka Blg, np. Czarna Perła z Poznania. Maciejowe, czy nawet Diament z Zabrza, to jednak trochę co innego.
            Było kiedyś piwo "Tatar", nieudolnie udające "Tatrę". Ale to kilka lat temu
            Nie do końca się zgodzę - "Ciemne dosładzane" z Browarów Warszawskich to właśnie było takie "Maciejowe"...
            Last edited by iron; 27-08-2013, 21:07.
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
              Akurat Ewa Lalik, pseudonim "Laik" to pośmiewisko całej branży IT i social media.
              Argument w cholerę merytoryczny. Zmasakrowałeś artykuł autorki serią celnych ripost
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                Argument w cholerę merytoryczny. Zmasakrowałeś artykuł autorki serią celnych ripost
                Przewidziałem, że do niektórych nie dotrze, więc na wszelki wypadek wrzuciłem też drugi
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  Akurat artykuł autorki bardzo trafnie zwraca uwagę na "tabloidyzację" blogów w celu zwiększania widowni. Nawiązując do tej "afery" tatarowej, to kibicuję Sokołowi, aby pogrążył tego niedouczonego blogera. Brak mu elementarnej wiedzy, więc chciał "zaszokować". Przypomnę tu mniejszy kaliber tego zjawiska - "dziennikarstwo śledzcze" kopyra. Skończyło się tym, że Kopyra podwinął ze strachu ogon, bo Browar Amber pokazał mu, że są granice wolności słowa.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie do końca się zgodzę - "Ciemne dosładzane" z Browarów Warszawskich to właśnie było takie "Maciejowe"...
                    No, może. Ale to był ewenement raczej.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nawiązując do tej "afery" tatarowej, to kibicuję Sokołowi, aby pogrążył tego niedouczonego blogera. Brak mu elementarnej wiedzy, więc chciał "zaszokować".
                      Znaczy, ty wiesz, czego tamten nie wie. Dlaczego więc ten "tatar" się nie zarumienił? W sumie nie jestem targetem, ale ciekawość pozostaje.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Może dlatego, że gość zapomniał zapalić gaz?

                        Badanie naukowe cechuje się pewną metodologią. Trzeba ją porządnie udokumentować, tymczasem jakiś bloger gada sobie bzdety.

                        Nie wiem, kto ma rację, ale nie ma dla mnie czegoś takiego jak bezwględna wolność słowa. Dlatego tak bardzo nie znoszę forumowiczów, obgadujących kogoś za plecami. Jak ktoś ma coś do powiedzenia, niech mówi prosto w twarz. A nasze forum przepełnione jest obelgami i wyzwiskami "odważnych inaczej" choćby pod adresem tzw. koncernów.
                        Last edited by Krzysiu; 27-08-2013, 23:20.

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Może dlatego, że gość zapomniał zapalić gaz?

                          Badanie naukowe cechuje się pewną metodologią. Trzeba ją porządnie udokumentować, tymczasem jakiś bloger gada sobie bzdety.

                          Nie wiem, kto ma rację, ale nie ma dla mnie czegoś takiego jak bezwględna wolność słowa. Dlatego tak bardzo nie znoszę forumowiczów, obgadujących kogoś za plecami. Jak ktoś ma coś do powiedzenia, niech mówi prosto w twarz. A nasze forum przepełnione jest obelgami i wyzwiskami "odważnych inaczej" choćby pod adresem tzw. koncernów.
                          To ja Ci Krzysiu powiem
                          Jak wiesz w wielu rzeczach się z Tobą nie zgadzam, ale na swój dziwny, jak to forum, sposób i tak Cię lubię, mimo, że nie ma szans że jeden drugiego przekona...

                          I z drugiej strony - gdyby nie było tych obelg i wyzwisk, to temperatura na forum by też opadła i miałbyś mniejsze emocje pisząc kolejne posty

                          Prawda leży gdzieś po środku, ważne jest tylko to, żeby obelgami i wyzwiskami obdarzać się wzajemnie z klasą, bo w końcu te obelgi i wyzwiska są tak samo w słowniku ojczystym jak imponterabilia....
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Nieprawda. Ja staram się, może słabo mi to wychodzi, ale atakować tylko te osoby, które mogą to zobserwować i zareagować. Czyli głównie forumowiczów, czasem funkcjonariuszy firm piwowarskich. Tymczasem większość forumowiczów całkowicie bezstresowo jedzie sobie po bezimiennych pracownikach browarów, albo innych osobach, np. urzednikach (np. Jacer). Kosztowałoby mnie to kupę roboty, ale jestem w stanie wykazać stan obrażania osób, które nie mogą się bronić, prze poszczególnych forumowiczów.

                            Nie mów więc, że prawda leży pośrodku, bo mówimy o obgadywaniu. A tu nie ma żadnego środka. Albo ktoś obgaduje, albo nie. A co do tatara - z tego, co wyczytałem, gość nie przedstawił żadnej metodologii oceny. Może ma pecha, ale trzeba było się zastanowić.
                            Last edited by Krzysiu; 27-08-2013, 23:42.

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Wspomniana Ewa Lalik poruszyła kilka ważnych kwestii dotyczących blogów (niejasna granica między tekstem zwykłym a sponsorowanym itp.), ale nie trafia do mnie argument, że tatara kupnego nie można porównywać z przyrządzonym własnoręcznie, bo to inna kategoria (własny jest świeży). Przecież produkt nazywa się "tatar" - z czym go porównywać, jeśli nie z tatarem?

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wspomniana Ewa Lalik poruszyła kilka ważnych kwestii dotyczących blogów (niejasna granica między tekstem zwykłym a sponsorowanym itp.), ale nie trafia do mnie argument, że tatara kupnego nie można porównywać z przyrządzonym własnoręcznie, bo to inna kategoria (własny jest świeży). Przecież produkt nazywa się "tatar" - z czym go porównywać, jeśli nie z tatarem?
                                I słusznie, bo własnoręcznie przyrządzony tatar, nie jest świeży - on jest co najwyżej świeżo zrobiony, bo jeśli mięso na tatar kupiliśmy w sklepie, to nie jest ono świeże, tylko głęboko mrożone przez około 2 lata - zatem produkt (tatar) z niego zrobiony świeżym nie jest...

                                No chyba, że ktoś sam sobie zwierzaki hoduje i ubija, to i mięso ma świeże...
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎