Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    że trzeba zacząć pisać bloga aby zostać wielce szanownym i poważanym ekspertem piwnym ...
    Wiedziałem, że brak bloga załamie kiedyś moją karierę.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
    ...mogło chodzić o ekspertów w znaczeniu funkcjonalnym: "pełnili funkcję ekspertów"...
    Dobre. Podoba mi się. Można tak w dół:
    - p.o. eksperta
    - wiceekspert
    - stanowisko ekspertopodobne.

    Ale też w górę:
    - ekspert
    - starszy ekspert
    - ekspert sztabowy
    - starszy ekspert sztabowy
    - ekspert brygady
    - ekspert dywizji
    - ekspert armii
    - ekspertissimus

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      Jestes zbyt skromny.
      Powinno byc:
      - ekspert
      - starszy ekspert
      - ekspert sztabowy
      - starszy ekspert sztabowy
      - ekspert brygady
      - ekspert dywizji
      - ekspert armii
      - ekspertissimus
      - Krzysiu
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
        Jestes zbyt skromny.
        Powinno byc:
        - ekspert
        - starszy ekspert
        - ekspert sztabowy
        - starszy ekspert sztabowy
        - ekspert brygady
        - ekspert dywizji
        - ekspert armii
        - ekspertissimus
        - Krzysiu
        Punkt dla Ciebie!
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Jestes zbyt skromny.
          Wiem. Ale zauważ, że taką range mam w podpisie pod nickiem.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Wiem. Ale zauważ, że taką range mam w podpisie pod nickiem.
            Punkt dla Ciebie
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)przeczy jednocześnie złośliwościom leony, że skoro blogerzy wybierali to trudno się dziwić (tak zrozumiałem jego komentarz, być może błędnie), bo nie tylko blogerzy wybierali, ale także forumowicze.
              Nie,
              chodziło mi o zbitkę bloger-ekspert, która idealnie wpisała się w zeszłotygodniowe wpisy traktujące o tym, że część konsumentów woli czytać/oglądać specjalistów tworzących blogi a nie dyskutować z forowiczami.
              A że intencja była złośliwa to pełna zgoda

              EDIT: o widzisz, dopiero doczytałem kilka postów niżej, że jednak dobrze zrozumiałeś
              Last edited by leona; 10-09-2013, 09:21.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                Zapomniałeś użyć cudzysłowu w słowie "specjaliści".

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23805

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ha! Teraz Cię zaskoczę. Dotarłem do relacji jednego z sędziów - blogerów. I okazało się, że finalnie w wybieraniu Grand Prix brało udział tylko 4 blogerów i, uwaga, uwaga, trzech przedstawicieli browar.biz!
                  Jedna osoba (za organizatorem, który nie miał tej śmiałości) zapytała się mnie przed konkursem czy mam coś przeciwko aby ta występowała jako reprezentant browarbizu - miałem coś przeciwko, więc nie było przedstawicieli browar.bizu.
                  Last edited by ART; 10-09-2013, 10:39.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jedna osoba (za organizatorem, który nie miał tej śmiałości) zapytała się mnie przed konkursem czy mam coś przeciwko aby ta występowała jako reprezentant browarbizu - miałem coś przeciwko, więc nie było przedstawicieli browar.bizu.
                    I wyjaśniła się kolejna wątpliwość. Browar.biz to ON

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23805

                      Nie ON tylko DON!
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        Cichy Don.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ach, żeby każdy był takim nikim i robił tyle nic, co niektórzy piwni blogerzy. No, ale sam przyznajesz że blogów piwnych nie czytasz, a jednak wiesz o nas więcej niż my sami. A ilu piwnych blogerów znasz osobiście?.
                          Przenoszę tu wypowiedź, która została wrzucona do przechmielin razem z częścią pyskówkową dyskusji.
                          Wydaje mi się, że Mason poruszył bardzo istotny wątek.

                          Zgadza się, że niektórzy blogerzy zrobili ogromnie dużo dla kultury piwnej w Polsce. Jednakże na jednego takiego przypada kolejnych dziesięciu piszących nie dość, że banały to jeszcze nudy o znalezionych na półce, mniej lub bardziej przypadkowego sklepu, piwach.

                          Niestety zawsze tak jest, że w danym środowisku ton nadaje albo jednostka(ki) albo ogół. I w wypadku blogosfery mamy to samo. Albo ktoś widzi ją przez pryzmat filmów Kopyra, ciemnej strony Masona, wszędobylstwa Docenta czy knajactwa i wulgarności Maidenowca itd. albo przez niezliczone blogi pod nazwą CośTamPiwko.pl opisujące wrażenia po zdegustowaniu trzydziestego ósmego polskiego strong lagera.
                          No i, last but not least, nie bez znaczenia jest fakt czy bloger ma być poważany bo założył bloga czy dlatego, że coś tym blogiem wnosi do życia.

                          Z wrzucaniem do jednego wora blogerów jest tak samo jak z hejtowaniem hejterów browar.biz. Zawsze jest ryzyko skrzywdzenia ale przecież to wyłącznie dla dobra lepszej, piwnej sprawy

                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przenoszę tu wypowiedź, która została wrzucona do przechmielin razem z częścią pyskówkową dyskusji.
                            Wydaje mi się, że Mason poruszył bardzo istotny wątek.

                            Zgadza się, że niektórzy blogerzy zrobili ogromnie dużo dla kultury piwnej w Polsce. Jednakże na jednego takiego przypada kolejnych dziesięciu piszących nie dość, że banały to jeszcze nudy o znalezionych na półce, mniej lub bardziej przypadkowego sklepu, piwach.

                            Niestety zawsze tak jest, że w danym środowisku ton nadaje albo jednostka(ki) albo ogół. I w wypadku blogosfery mamy to samo. Albo ktoś widzi ją przez pryzmat filmów Kopyra, ciemnej strony Masona, wszędobylstwa Docenta czy knajactwa i wulgarności Maidenowca itd. albo przez niezliczone blogi pod nazwą CośTamPiwko.pl opisujące wrażenia po zdegustowaniu trzydziestego ósmego polskiego strong lagera.
                            No i, last but not least, nie bez znaczenia jest fakt czy bloger ma być poważany bo założył bloga czy dlatego, że coś tym blogiem wnosi do życia.

                            Z wrzucaniem do jednego wora blogerów jest tak samo jak z hejtowaniem hejterów browar.biz. Zawsze jest ryzyko skrzywdzenia ale przecież to wyłącznie dla dobra lepszej, piwnej sprawy
                            Że co proszę - chcecie mieć knajactwo i wulgarność, to zakładam bloga - nie będzie mi Maidenowiec zabierał trade mark'u

                            Tylko jak to zrobić i co ważniejsze - czy mi się chce
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Nie przesadzałbym z tymi zasługami blogerów. Piwne blogerstwo jest nie tylko późniejsze, ale i w dużej mierze wtórne wobec dokonań browarbizu, browamatora czy nieco później piwoworga. Piwne blogerstwo stało się modne może dwa lata temu, a niektóre portale mają ponad dziesięć lat działalności. Nawet ofensywa piwna małych browarów i pierwsza fala restauracyjnych są wcześniejsze.

                              U Kopyra są statystyki: w czerwcu tego roku 20 tys. "unikalnych użytkowników", czyli tyle osób odwierdziło przynajmniej raz jego bloga. W porównaniu z 30 milionami dorosłych Polaków nie jest to liczba zwalająca z nóg, śmiało można założyć, że większość z nich to sekciarze, którzy już wcześniej zostali indoktrynowani w innym medium. Podejrzewam, że inne blogi mają mniejszą oglądalność.

                              Comment

                              • mlek
                                Member
                                • 01-2013
                                • 79

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie przesadzałbym z tymi zasługami blogerów. Piwne blogerstwo jest nie tylko późniejsze, ale i w dużej mierze wtórne wobec dokonań browarbizu, browamatora czy nieco później piwoworga. Piwne blogerstwo stało się modne może dwa lata temu, a niektóre portale mają ponad dziesięć lat działalności. Nawet ofensywa piwna małych browarów i pierwsza fala restauracyjnych są wcześniejsze.

                                U Kopyra są statystyki: w czerwcu tego roku 20 tys. "unikalnych użytkowników", czyli tyle osób odwierdziło przynajmniej raz jego bloga. W porównaniu z 30 milionami dorosłych Polaków nie jest to liczba zwalająca z nóg, śmiało można założyć, że większość z nich to sekciarze, którzy już wcześniej zostali indoktrynowani w innym medium. Podejrzewam, że inne blogi mają mniejszą oglądalność.
                                Masz rację Krzysiek. Udział w redagowaniu międzynarodowej książki o piwie, cała masa ciekawych wywiadów z piwowarami również z innych krajów, pomoc w krzewieniu kultury piwnej za granicą, relacje z wielu imprez piwnych, nie wspominając już o rzeczy tak wtórnej jak sprawozdanie z sędziowania w BJCP- to wszystko jest niczym w porównaniu do twoich 139 warek w domu.

                                Widze, że liczby są dla ciebie ważne więc ponieważ zapaliłem już dziś świeczkę i mam chwilke to przypomne ci, że portal zrzeszający blogerów natemat.pl w którym T.K. się udziela, w jednym miesiącu ma 1,8 miliona unikalnych użytkowników. Oczywiście w dalszym ciągu to jest nic w porównaniu do 30 milionów dorosłych Polaków, ba, to jest nic w porównaniu do 7 miliardów ludzi żyjących na ziemi- tylko jaki jest sens zestawiania populacji w stosunku do odwiedzin czyjegoś bloga?

                                Najzabawniejsze jest to, że nikt się nie chce licytować Krzysiu, ani zagarniać sobie zasług, to tylko ty jesteś tym, który chciałby te zasługi każdemu porozdzielać, najwięcej najlepiej sobie, za tą ogromną wiedzę którą posiadasz i dobroczynnie się dzielisz.

                                A wystarczyłoby podać przysłowiową ręke i powiedzieć: "fajnie chłopaki blogerzy że coś robicie, nie ze wszystkim się muszę zgadzać ale cieszę się, że przyczyniacie się do rozwoju kultury piwnej w tym kraju". Dlaczego taka postawa jest ci obca, tego nie potrafie zrozumieć.

                                Żeby było jasne- mnie tu nikt nie przysłał, ale doskonale wiem jak wiele osób dzięki niektórym blogerom zaraziło się dobrym piwem, i dziwi mnie tak zgorzkniałe podejście, przecież na tym zyskują wszyscy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎