Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dlaczego wsparłem Browar.biz? Ponieważ Od wielu lat był dla mnie źródłem wiedzy i wielu informacji, miejscem spotkań ciekawych osób oraz relaksu. A teraz kiedy wreszcie dorosłem do własnego warzenia zamierzam się tu zaopatrzyć w parę surowców.
Qbric
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 17-01-2013, 18:59
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Spory są, święte wojny też. Jak ktoś nie ma racji, to musi zostać naprostowany.

Pismacy jak przyjadą, to się obśmieją, mamy w sumie z 5-6 browarów (wliczając kontraktowe) na tę całą rewolucję.

Jak to mawiają w inerneciu, "lolłę, baronesso".
Stare 17-01-2013, 19:12
Fotka Użytkownika: Krotoszyniak
Krotoszyniak Krotoszyniak is offline
Senior

Miejscowość: Toronto
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
Spory są, święte wojny też. Jak ktoś nie ma racji, to musi zostać naprostowany.

Pismacy jak przyjadą, to się obśmieją, mamy w sumie z 5-6 browarów (wliczając kontraktowe) na tę całą rewolucję.

Jak to mawiają w inerneciu, "lolłę, baronesso".
Nie obsmieja bo tu nie tylko o liczby chodzi. Te Blogi, sam Browar.biz , festiwal piwny we Wroclawiu , dystkusje na tema styli , mocna grupa piwnych browarnikow. Polska ma potezny potencjal, oni to zaczynaja widziec , naprawde nie jest tak zle, troche optymizmu. Pamietacie jak kiedys o Norwegi tyle pisano ?
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2013, 19:21
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Standardowy

Jak nie chodzi o liczby, to będzie ok. Mamy jeden browar kontraktowy który zapewnia nam różnorodność i jeden rzemieślniczy, który zapewnia podbudowę piwowarów domowych. All sides covered.

Jest super. Zielona wyspa, te sprawy.
Stare 17-01-2013, 21:42
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

A możecie założyć nowy wątek dla dyskusji odbiegającej zasadniczo od tematu?

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2013, 21:53
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
Tak szczerze mowiac browar.biz nie musi sie martwic ostanim wysypem blogow. Tak jak jednostronna milosc do wszyskiego co super nachmielone ten etap w Polsce przeminie, dajcie tylko kilka lat. Podobne zjawisko zaobserwowalem w innych krajach. Blogi same w sobie sa pozytywnym zjawiskiem, z tych kilkunastu pewno przetrwa kilka , pewno sie wykrystalizuja na bardzo wysoki poziom, innym sie znudzi. Krytyka piw na tym poziomie nie jest latwa, jak widzice duzo jest w tym polityki, to nie dla kazdego. Tak na koniec podobne problemy ma swiat krytkow i w Kanadzie i w USA tylko ze tam problem jest bardziej natury pokoleniowej. Starsi strazem krytycy ktorzy osiagneli slawe przed pisanie artykulow w piwnych magazynach bardzo sceptycznie podchodza to tej internetowej piwnej rewolucji. Strony jak ratebeer dla nich to czesto bzdura. Po drugiej stronie "Internetowi" znawcy piwa czesto podchodza do nich jako relikty przeszlosci. Podobnie sie ma BJCP vs nowsze alternatywy. A tu potrzeba dialogu.

Pozdrawiam

Radek
Ja tam nie mam jakiegoś problemu w kwestii istnienia blogów. Nie chcę tylko żeby dyskusje w BB na temat wpisów blogowych stawały się bezużyteczne po wygaśnięciu linka.

Co do Fejsa - to jest fajna sprawa, ale przydatna właściwie tylko osobom śledzącym dany profil i dyskusja żyje właściwie tylko w tym krótkim momencie rozmowy. Po wygaśnięciu aktywności takiej dyskusji, praktycznie nie ma możliwości by ktoś spoza śledzących dany profil mógł zapoznać się z jej treścią i zapoznać się z jej przebiegiem by wyciągnąć coś z tego dla siebie. Wystarczy spojrzeć na okaleczoną z wielu wpisów wymianę komentarzy między Kopyrem a MarkiemJ (tu linkowano ). A do tego za pół roku kto będzie wiedział gdzie się toto toczyło, a jak znajdzie, to o co właściwie w tym chodziło... No i powstaną kolejne legendy i mity

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).

ART edytował/a post 17-01-2013 o godz. 21:53.
Odpowiedz cytując
Stare 17-01-2013, 22:11
Fotka Użytkownika: Krotoszyniak
Krotoszyniak Krotoszyniak is offline
Senior

Miejscowość: Toronto
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
A możecie założyć nowy wątek dla dyskusji odbiegającej zasadniczo od tematu?
Sorki zapedzilem sie.
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2013, 08:44
Fotka Użytkownika: chemmobile
chemmobile chemmobile is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław/Lwówek Śląski
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
Nie pasuje mi idea słupa ogłoszeniowego w postaci:

[początek wpisu]Napisałem o tym tu LINK. [/koniec wpisu]

Ok, skomentujemy to sobie tu, a za miesiąc, rok, link będzie nieaktualny czyniąc tym samym całą dyskusję pozbawioną podstawy. Tak, w takim kontekście nie interesuje mnie linkownia. Ale nikt nie powiedział że nie można wymyślić sensowniejszego rozwiązania
Za pierwszym razem z reguły kliknę w taki link. Jeśli następnym razem autor ponownie wkleja "suchy" odnośnik bez skopiowania treści, to najzwyczajniej go olewam, traktując takie zachowanie jako prostacką formę wymuszania wejść na blog i nabijania statystyk. Jeśli dyskusja ma toczyć się na forum browar.biz, to treść do dyskusji powinna fizycznie znajdować się na forum (jak to ma miejsce w "Prasówce").

Blogi piwne rozrosły się ostatnio i dorobiły się nawet imprezy. Być może ktoś blogerom wyłożył podstawy pozycjonowania stron. Być może próbują stosować "trik" z zamieszczaniem odnośników do swoich blogów na stronach, które mają dużą "siłę" i "page rank" (myślę, że można tak mówić o browar.biz nawet bez sprawdzania tego narzędziami SEO). Problem w tym, że takie zachowanie najczęściej traktowane jest jako spam i zakładam, że blogerom nie o to chodzi.
Stare 18-01-2013, 11:02
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
... Jeśli dyskusja ma toczyć się na forum browar.biz, to treść do dyskusji powinna fizycznie znajdować się na forum (jak to ma miejsce w "Prasówce")...
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na forum zamieszczać najistotniejsze fragmenty felietonu, który chce się komentować, albo po prostu zwrócić na coś uwagę, Nie trzeba zaraz wklejać pełnego tekstu.
Stare 18-01-2013, 18:45
wojciechzmc wojciechzmc is offline
Junior

Standardowy

Moim zdaniem nie łączyć tego,blog jest monologiem jednego człowieka (najczęsciej egocentryka),forum to dialog kilku osób i różnych spojrzeń na dany temat.
Odpowiedz cytując
Stare 18-01-2013, 20:32
walec walec is offline
Senior

Miejscowość: Jelenia Góra/Głogów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojciechzmc Wyświetlenie odpowiedzi
Moim zdaniem nie łączyć tego,blog jest monologiem jednego człowieka (najczęsciej egocentryka),forum to dialog kilku osób i różnych spojrzeń na dany temat.
No ale właśnie ja tak to rozumiem że dzięki podlinkowaniu/zacytowaniu na forum więcej ludzi będzie mogło podyskutować nad tym "monologiem" z bloga, jeśli okaże się on inspirujący. Nie widzę tu sprzeczności.
Odpowiedz cytując
Stare 19-01-2013, 08:49
wojciechzmc wojciechzmc is offline
Junior

Standardowy

Znając życie to zacznie się wklejanie linków na potęge i poziom dyskusji jak w przypadku Sępa
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2013, 18:35
Krzysiu

Standardowy

Przeniesione z innego tematu:
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
Teraz będzie tak: Kopyr coś pisze na blogu - komentujemy na b.biz - czytamy odpowiedzi na p.org - dalej komentujemy na b.biz
Kopyr odwrotnie - czyta tu, a komentuje tam. No i szafa gra, a uczestników dyskusji 2 razy więcej
Moim zdaniem szafa nie gra, bo nikt z nas nie użył w dyskusji argumentu obrażającego uczestników innego forum, jak to uczynił niejaki pieddro:
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieddro
...artykuł jest dla mnie ewidentnym pokłosiem bbizowego nie przyjmowania do wiadomości co składa sie na cenę piwa
Nie chce mi się przeglądać wszystkich dyskusji, żeby wyszukiwać takie pierdoły, ale zdaje się, że tam jest to przyjęty jako normalny argument, zrozumiały i akceptowany przez wszystkich. A w związku z tym mam pytanie do forumowiczów, zarejestrowanych zarówno na jednym, jak i na drugim forum, dlaczego im to nie przeszkadza i nie próbują z tym walczyć?

Krzysiu edytował/a post 24-01-2013 o godz. 18:36.
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2013, 20:59
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Ja jadę do Strzegomia. Nie chce się wychylać
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2013, 21:02
Fotka Użytkownika: jacer
jacer jacer is offline
Senior

Miejscowość: Milicz
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
A w związku z tym mam pytanie do forumowiczów, zarejestrowanych zarówno na jednym, jak i na drugim forum, dlaczego im to nie przeszkadza i nie próbują z tym walczyć?
Bo większości piwowarów domowych na piwoorg piwa rzemieślnicze, kontraktowe i inne nie interesują. A tym bardziej ile kosztują. Nie interesują, bo warzą swoje.

(1+sqrt5)/2
"Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
"Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
No Hops, no Glory :)
Odpowiedz cytując
Stare 24-01-2013, 22:43
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

Cytat:
Kopyr to męczennik wiszący na pluszowym krzyżu.
I właśnie takie komentarze doprowadzają do niepotrzebnej napinki. Tak samo jak teksty o bbizowym czymś tam, jakby wszyscy forumowicze mówili jednym głosem.
i grabe w oko mnie wciska

ART edytował/a post 25-01-2013 o godz. 06:20.
Odpowiedz cytując
Stare 25-01-2013, 08:18
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
Ja jadę do Strzegomia. Nie chce się wychylać
Przecież Kopyra tam nie będzie, nic Ci nie zrobi. A w razie czego to będzie nas więcej, obronimy Cię.

Hejterska dyskusja tam ma sens, bo Kopyr się w niej udziela, ale pewnie wkrótce się też i tam skończy. Atmosfera dyskusji jest podobna i może Kopyr strzeli focha jeszcze raz.
Stare 12-02-2013, 13:58
Krzysiu

Standardowy

Próbowałem się przegryźć przez blog Kopyra, ale jego wideowynurzenia są dla mnie niestrawne w najwyższym stopniu. Muszę mieć słowo pisane przed sobą. Dla mnie wideoblog to rzecz bezwartościowa.
Stare 12-02-2013, 14:27
legart legart is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

A mi blog Kopyra umila przerwy śniadaniowe w pracy. Jak byłem scepycznie nastawiony do wideoblogów to mi się Kopyra całkiem nieźle ogląda i słucha.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2013, 14:29
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

To napisz co tam Kopyr powiedział o swoich planach w filmiku z Bartkiem Napierajem.

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2013, 14:31
legart legart is offline
Senior

Standardowy

Nie zwróciłem uwagi, bardzier słuchałem jakie plany związane z rocznicą ma AleBrowar

legart edytował/a post 12-02-2013 o godz. 14:32.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2013, 14:56
Fotka Użytkownika: Mason
Mason Mason is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
To napisz co tam Kopyr powiedział o swoich planach w filmiku z Bartkiem Napierajem.
yyy, eeee [drap, drap]

Z tego co wyłapałem na filmiku z Mikkeller Black powstała firma "Browar Kopyra" i w ramach jej działalności Kopyr będzie się zajmował tym co teraz, tylko za kasę. yyy, eee.
Stare 12-02-2013, 15:38
Fotka Użytkownika: WojciechT
WojciechT WojciechT is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
Próbowałem się przegryźć przez blog Kopyra, ale jego wideowynurzenia są dla mnie niestrawne w najwyższym stopniu. Muszę mieć słowo pisane przed sobą. Dla mnie wideoblog to rzecz bezwartościowa.
Mam podobne odczucia - nie względem samego Kopyra, ale właśnie wideoblogów. Nie jestem w stanie skupić się na 10-minutowym wideoblogu w takim stopniu, by zapamiętać i przyswoić jego treść równie skutecznie, jak w przypadku "tradycyjnego" bloga pisanego. Poza tym czytanie tekstu wypowiadanego przez blogera zajęłoby kilkakrotnie mniej czasu.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2013, 15:43
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
(...)Poza tym czytanie tekstu wypowiadanego przez blogera zajęłoby kilkakrotnie mniej czasu.
Ale napisanie tekstu zajmuje blogerowi kilkukrotnie więcej czasu niż nagranie swojego konspektu.

PS: zaraza się przyczepią, że się czepiamy Kopyra

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2013, 15:50
Fotka Użytkownika: Latarnik
Latarnik Latarnik is online now
Premium Lamplighter

Miejscowość: US East Coast
Standardowy

Cytat:
.. niż nagranie swojego konspektu.
Jakiego konspektu, Kopyr sam przyznal, ze nagrywa na zywca, i to jest przyczyna tych niestrawnosci
http://latarniknj.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 22-06-2013, 13:05
Fotka Użytkownika: PiwnicaZamkowa
PiwnicaZamkowa PiwnicaZamkowa is offline
codziennie od 16:00

Miejscowość: Bielsko-Biała
Standardowy

Proponuję zajrzeć na nowy piwny blog. Czytam go z przyjemnością.
Krzysztof
http://birofil.wordpress.com/
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 20:09.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.