Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Bobby

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Bobby

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    #2
    Ładnie skomponowane, rześkie, pijalne
    Smak typowy dla szkockich ale, słodowo-karmelowy z nutką czegoś intrygującego (wędzona? palona?). Bez wad, dobrze uwarzone.

    Dobre piwo w niemodnym stylu, odpoczynek dla znudzonych witami-sritami.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnobrunatne, mętne. [3.5]
      Piana: Po nalaniu drobna, obfita. Redukuje się do trwałej obrączki. [3.5]
      Zapach: Bardzo delikatny aromat palonego jęczmienia. Trzeba się mocno wczuć. [3.5]
      Smak: Zaskakująco rześki i zbalansowany. Żadna składowa nie wybija się na pierwszy plan, ani słodowość czy karmel, ani paloność. Wszystko dobrze ze sobą współgra, piwo jest dobrze pijalne. [4.5]
      Wysycenie: Czuć przyjemne musowanie na języku, średnie do wysokiego. [5]
      Opakowanie: W stylistyce Pracowni. Stanowi komplet z 'Dżokiem', w tym wypadku poświęcone wiernemu psu w szkockim, edynburskim wydaniu. Minus za brak pełnej informacji o składzie. [4]
      Uwagi: Sądziłem, że będzie bardziej słodowe w charakterze, a tu przyjemne zaskoczenie.

      Moja ocena: [4]
      Attached Files
      Last edited by docent; 25-03-2014, 15:29.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • KarlPopper
        Senior
        • 11-2013
        • 133

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno bursztynowy, jaśniejszy od Dżoka. [4.5]
        Piana: Niewielka i krótka. [3.5]
        Zapach: Ciekawy, delikatne nuty karmelu, zbóż, jakiegoś takiego szkockiego whisky lub likieru... Niestety ta ostatnia nuta nie przypadła mi zbytnio do gustu. [4]
        Smak: Ponownie przy niewielkim ekstrakcie, cała gama doznań. Niestety jeszcze bardziej niż Dżok nie trafiły one w moje upodobania. Ciekawe piwo, ale jako jednorazowa przygoda. Właściwie miałem problem z dokończeniem. [3.5]
        Wysycenie: Odpowiednie dla stylu. [5]
        Opakowanie: Popieram estetykę Pracowni Piwa oraz etymologię nazwy. Drobny minusik za brak dokładnego składu. [4.5]
        Uwagi: Pite w krakowskiej Strefie Piwa.

        Moja ocena: [3.85]
        Live Craft. Die Punk.

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #5
          Kolor: Brązowy, nieprzejrzysty.
          Piana: Beżowa, średnio obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawej warstewki.
          Zapach: Słodowość, karmel, lekkie owoce i minimalna, ziemista nutka chmielowa.
          Smak: Treściwość średnio niska. Słodowość, karmel, lekkie owoce i kawowe nuty przypalane, uwydatniające się zwłaszcza na dosyć wytrawnym finiszu. Goryczka średnio niska, krótka.
          Wysycenie: Średnie.
          Ogółem: Dobre. Balans bardziej słodowy, ale kontrowany przyjemnie wytrawnym finiszem. Lekkie, ale rozbudowane smakowo.
          Uwagi: Pite z kija.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: rubinowy, ciemny, klarowny [4.5]
            Piana: prawie nie istniała, podane z cienka warstwą na piwie, po 2 łykach minimalna obwódka wokół szkła [2]
            Zapach: zimna woda o lekkim wytrawno-karmelowym posmaku [2.5]
            Smak: wodniste, brak pełni i treściwości, w smaku dominuje suszona śliwka, karmel, lekka goryczka, bardziej pestkowa niż chmielowa, minimalne akcenty kawy , bardzo wytrawnej pod koniec [2.5]
            Wysycenie: za duże [3.5]
            Opakowanie: pite w Piwnej Sprawie, wafel był. logo na nalewaku, szkło "no name" [4]
            Uwagi: brrrr, woda o sztucznym zabarwieniu i mało piwnych smakach, zupełnie nie podeszło

            Moja ocena: [2.675]
            Attached Files
            Last edited by becik; 07-03-2015, 19:30.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎