Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Jasny Grom

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Wąsosz, [Perun] Jasny Grom

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnobursztynowy z niewielką opalizacją. [5]
    Piana: Dość obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, słabo ale zdobi szkło. [4]
    Zapach: Średnio intensywny chmielowo-słodowy. Generalnie dość słodki z przewagą nut karmelowych i miodowych, nad cytrusami czy owocami egotycznymi. [3.5]
    Smak: Podobnie jak w zapachu już na początku łyku czuć karmel i sporą słodycz. Goryczka na poziomie nieco poniżej średniej, przyjemna aczkolwiek nieco zalegająca. Pijalność dość dobra. [3.5]
    Wysycenie: Średnie. [4.5]
    Opakowanie: Lepszy papier w stosunku do poprzednich warek (etykieta samoprzylepna). Zamysł estetyczny się bardzo nie zmienił. Szkoda że na etykiecie panuje totalna dezinformacja co do składu. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 07.07.2015. To już chyba 4 wraka Jasnego Gromu, która pije. Były lepsze i gorsze, ta jest przeciętna.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6130

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółtawy pomarańczowy. [4]
      Piana: Średnia, na dłużej cienka warstwa i koronki w sporej ilości. [3.5]
      Zapach: Dość słodko, mocno dojrzały melon. [4]
      Smak: Lekko słodkawe, dość goryczkowe, cytrusowe z kierunku jasnych cytrusów. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Jest nieźle, linia graficzna spójna i czytelna. [4.5]

      Uwagi: 26/09/2015 całkiem fajne piwko.

      Wypiłem z przyjemnością choć mam świadomość iż specyficzna gorzkość
      może "nieuświadomionym kraftem /craftem/" trochę wydać się za ciężką.

      Moja ocena: [3.975]
      Attached Files
      Last edited by Javox; 23-06-2015, 10:03.

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy, mętny. Piwo nieprzejrzyste. [5]
        Piana: O barwie écru, drobnoziarnista, wysokość poniżej średniej, oblepia szkło i pozostaje do końca. [3.5]
        Zapach: Słodkawy. Słodowy, morelowy, mango, lekko dziegciowy... cytrusów jakoś nie czuć... ziół i nut żywicznych- też jakoś nie ma. [3]
        Smak: Słodowy, morelowy, cytrusowy, ziołowy z delikatnym karmelem. Goryczka była wyraźna i długotrwała. [4]
        Wysycenie: Średnie, do końca. [4]
        Opakowanie: Bezzwrotna butelka z charakterystycznymi etykietami. Podany skład, ekstrakt, firmowy kapsel... [4]
        Uwagi: Warka do 15.01.2016, wypite 14.01'16. Dobre piwko, choć zapach mało amerykański, natomiast w smaku cytrusy były wyraźne. **135**

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • bzium1986
          Member
          • 06-2009
          • 86

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Warka do 15.01.2016, wypite 14.01'16. Dobre piwko, choć zapach mało amerykański, natomiast w smaku cytrusy były wyraźne. **135**
          Taki mały protip na przyszłość - amerykańskie (lub w ogóle - chmielowe) aromaty potrafią szybko uciekać, dlatego nie polecam kupowanie piw z bliskim terminem ważności.
          No i absolutnie nie można tych piw leżakować (tj. APA, AIPA, i inne IPA), trzeba spożywać szybko po zakupie, bo z każdym dniem walory piwa się pogarszają.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mocno zamglony, opalizujący bursztyn. [4]
            Piana: Całkiem obfita, jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, delikatny lacing. [4]
            Zapach: Intensywna maślanka, słodowy, karmelowy, owoce tropikalne, cytrusy, średnio intensywny. [3]
            Smak: Słodowy, maślany, owoce tropikalne, cytrusy, średnia goryczka, zostawia lekką cierpkość na języku. [3.5]
            Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Prosta, ale całkiem ładna etykieta, szkoda, że nie podali składu. [4]
            Uwagi: Warka do 25.03.2016 .Przeciętne APA, niezbyt przyjemny maślany aromat, ale po za tym jest całkiem w porządku.

            Moja ocena: [3.475]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mocno zamglona pomarańcz. [4]
              Piana: Średnio obfita, trwała, drobnopęcherzykowa, jasna, lekko firankuje. [4.5]
              Zapach: Cytrusy, żywica, delikatna karmelowa słodowość, średnio intensywny. [3.5]
              Smak: Podobnie jak w aromacie, trochę słodowej, karmelowej podstawy, żywica i cytrusy, trochę ponad średnia ziołowo-łodygow-cytrusowa goryczka, średnio długa, lekko cierpka. [3.5]
              Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Przyzwoita etykieta, brakuje dokładnego składu [4]
              Uwagi: Moje trzecie podejście do tego piwa i znowu jest przeciętne - głównie przez tą goryczkę - która wypada tak sobie pod względem jakościowym. Można je wypić ze smakiem, ale konkurencja jest jednak lepsza. Warka 15.10.2016.

              Moja ocena: [3.7]

              Comment

              • dejwhc
                Junior
                • 06-2016
                • 3

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Głęboki bursztynowy kolor. Lekko zamglony. [4]
                Piana: Może trafiła mi się kiepska warka lub butelka, ale u mnie piany brak. Zupełnie nic. Pojawiła się na początku i poskładana ze średnich bąbli i od razu znikła. (warka do 26.11.2016) [2]
                Zapach: Gruszka i melon w zapachu. Przyjemnie. Po prostu przyjemnie. [4.5]
                Smak: Bardzo przyjemna grejpfrutowa goryczka, która sprawia, że piwo po prostu przyjemnie się pije. Dobre na upalny dzień. [4]
                Wysycenie: Średnie nasycenie [3.5]
                Opakowanie: U Peruna od zawsze podobały mi się kapsle. No logo robi swoje [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎