Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Polska Pszenica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Reden Świętochłowice, Polska Pszenica

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    #2
    Piwo nieco wodniste, ale sympatyczne, bez wad. Chyba najlepszy polski weizen, poza tymi restauracyjnymi. Do szwabskich jednak mu daleko... No i mogłoby być bardziej treściwe.

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno złoty, bursztynowy, zmętniony. [4.5]
      Piana: jak na styl to nie za obfita, jednak ładna drobnopęcherzykowa, trwała. [3]
      Zapach: dominują banany, goździk delikatny, jest również nuta słodowa, chlebowa, lekko opiekana, karmelowa. [4]
      Smak: przyjemna pełnia, lekka słodycz, wyraźne nuty bananowe, jest również delikatna kwaśność, goryczka niska. [4]
      Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego. [4.5]
      Opakowanie: nie bardzo podoba mi się kształt etykiety, ale grafika całkiem ładna, jest pełen skład. [4.5]
      Uwagi: warka do 05.10.15, solidna pszenica, tylko trochę za dużo karmelu.

      Moja ocena: [3.975]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 02-07-2015, 22:50.

      Comment

      • Crim44
        Member
        • 09-2014
        • 88

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak na weizeny jest troche za ciemne ale przyjemna barwa [4]
        Piana: Rewelacji nie ma, wygazowalo sie dosyć szybko, zostaje do końca delikatna pianka [3.5]
        Zapach: To jest to czego szukam w weizenie, banan i goździk bardzo intensywny [5]
        Smak: Kwaśno słodki banan z przyprawami na minus troche chyba masła [4.5]
        Wysycenie: Średnie mogło by byc wyższe [4.5]
        Opakowanie: Nie kupuje tych opakowań z redena są raczej przeciętne co nie znaczy ze złe mogły by byc lepsze [3.5]
        Uwagi: Jeden z lepszych weizenow jakie piłem polecam tego sprzedawcę!

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • PiVoSH92
          Member
          • 05-2015
          • 82

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Idealny weizen z ładnym zmętnieniem [5]
          Piana: Duża, drobnopęcherzykowa ale szybko opada do cieńskiej warstewki, lacing znikomy. [4]
          Zapach: Banany w alkoholu, lekki kwasek [3.5]
          Smak: Wodnisty banan, minimum goździka i to w sumie wszystko. Mało złożony smak, do tego dość wodnisty, ale w stylu, orzeźwiający. [3]
          Wysycenie: Niemal idealne, lekko może za nisko [4.5]
          Opakowanie: Pełne info, kapsel, ale cała reszta nie powala wzornictwem na kolana. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          • jerzdna
            Senior
            • 07-2014
            • 240

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty. Mętne [4]
            Piana: Biała, drobna, niewysoka. Sredniotrwała. Koronek nie zostawia wcale [3]
            Zapach: Klasycznie. Jest i banan i są goździki. Chlebek pszenny w tle [4.5]
            Smak: Bardzo dobrze. Słodki banan, trochę goździków. Pieczywo białe. Kwaskowe. Finisz wytrawny, acz nie gorzki. Goryczka prawie nie występuje [4.5]
            Wysycenie: Średnie. Odrobinę za niskie [4]
            Opakowanie: Wzór może i nie powala ale jest pełne info. [4]
            Uwagi: Warka do 5.10.2015. Bardzo dobra pszenica. Dawno nie piłem hefeweizen i nie zawiodlem się. Gdyby piana była lepsza to byłaby klasa

            Moja ocena: [4.275]
            Last edited by jerzdna; 24-07-2015, 07:58.

            Comment

            • pavlo11111
              Member
              • 11-2014
              • 78

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Głęboka pomarańcz wchodząca w złoto [4.5]
              Piana: Średnio obfita; całkiem trwała, łatwa do pobudzenia, nieźle zdobi szkło [4.5]
              Zapach: Intensywny słodki banan, gęsty sok bananowy; goździk dużo słabszy, w zasadzie ledwo wyczuwalny [4.5]
              Smak: Chlebowo - słodowy, z lekką nutą banana i goździka w tle. Przyjemny kwaskowy finisz; dobrze orzeźwia [4]
              Wysycenie: Odpowiednie [5]
              Opakowanie: Nie przekonują mnie etykiety Redenu, chociaż Polska Pszenica jest akurat jedną z lepszych w ich wykonaniu [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.3]

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                Ja mam nadzieję, że Reden wejdzie do sklepów wielkopowierzchniowych i ich piwa będą po ok. 6 zł. W końcu nie są kontraktówką, a browarem regionalnym i do tego piwa pasteryzują.

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja mam nadzieję, że Reden wejdzie do sklepów wielkopowierzchniowych i ich piwa będą po ok. 6 zł. W końcu nie są kontraktówką, a browarem regionalnym i do tego piwa pasteryzują.
                  Reden nie pasteryzuje swoich piw. A po drugie, myślisz, że wystarczy wejść z piwem do marketu i cena spada o złotówkę? Jakim cudem?

                  Comment

                  • strzelczyk76
                    Senior
                    • 11-2003
                    • 823

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Reden nie pasteryzuje swoich piw. ...
                    Mało tego, powim wincy:

                    nie klarujo też żalatyno i nie lejo byczy żółci
                    NORMALNOŚĆ



                    Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                    Comment

                    • Dukat_WSI
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 781

                      #11
                      Patrzę właśnie na Banany Na Rauszu i widzę, że jednak są niepasteryzowane... Głowę jednak dam sobie uciąć, że część piw od nich to pastery...

                      Promil03, wiele browarów regionalnych ma jednak w marketach ceny sporo niższe, niż w sklepach specjalistycznych.

                      Poza tym, jeśli Reden rozwinie produkcję, to może stać się drugim Kormoranem.
                      Last edited by Dukat_WSI; 26-07-2015, 13:31.

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                        Patrzę właśnie na Banany Na Rauszu i widzę, że jednak są niepasteryzowane... Głowę jednak dam sobie uciąć, że część piw od nich to pastery...

                        Promil03, wiele browarów regionalnych ma jednak w marketach ceny sporo niższe, niż w sklepach specjalistycznych.

                        Poza tym, jeśli Reden rozwinie produkcję, to może stać się drugim Kormoranem.
                        Jeśli chodzi o ceny to nie wiem o jakich browarach regionalnych piszesz. Mam wrażenie, że chodzi ci o Kormorana, Ambera, browarach Jakubiaka. To jednak nie ta skala produkcji.
                        Ps. Głowy nie dawaj bo masz jedną. Wszystkie piwa z Redena to niepastery.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętny pomarańczowy. [4]
                          Piana: Średnia, na dłużej warstewka. Firanek nie za dużo. [4]
                          Zapach: Trochę słaby, lekka cytrusowość /od pomarańczy raczej/ i leciutki banan. [3.5]
                          Smak: Mini kwasek, lekka cytrusowość, lekko cierpkie. Spodziewałem się więcej. [3.5]
                          Wysycenie: Średni. [3.5]
                          Opakowanie: Mnie się nawet podoba. Kapsel firmowy OK. [4]
                          Uwagi: Spokojnie pijalne ale bardzo płaskie. Po wymieszaniu drożdży niewielka poprawa. Może zaraz po wyjściu z browaru posmaki były mocniejsze bo trochę poleżało sobie to piwo.

                          Moja ocena: [3.6]
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 06-10-2015, 11:34.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Trochę za ciemny. Obficie zmętnione. [3.5]
                            Piana: Biała, mogłaby być wyższa i trwalsza. Ładne firanki na szkle. [3.5]
                            Zapach: Intensywny banan. Nic więcej mi nie potrzeba. [5]
                            Smak: Lekko słodki, bananowy, ale cholernie wodniste to jest. Goryczki mało i słusznie, jednak tego słodu też mało, jakby piwo było rozcieńczone. W związku z tym na finiszu wyraźnie zaznacza się kwasek. [3.5]
                            Wysycenie: Powinno być duże, jest za duże. Po każdym nalaniu piwo syczy a ja porządnie bekam. [3.5]
                            Opakowanie: Etykieta ciut nie książka, sporo jest do czytania. Wszystko schludnie, może zbyt nalane, ale daje rade jak nasz rząd. Firmowy kapsel. W składzie jest podany konkretny chmiel, co jest raczej rzadkością w hefeweizenach. [4.5]
                            Uwagi: Szkoda, że banana nie ma tyle co w zapachu.
                            Warka 30.03.2016.

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              ReCraft

                              Chmiel Lubelski

                              Piana - więcej na początku potem cieniutka warstewka.
                              Lacing - trochę było.
                              Gaz - średni.
                              Barwa - zamglony, bury jasno żółto pomarańczowy.
                              Aromat - lekkie estry banan i cytrus.
                              Smak - mało kwaskowe, banan z nutą goździka. Na finale mini goryczka.

                              Nie było jakieś wyjątkowo dobre... raczej tylko znośne.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎