Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Mała czarna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dukla, Mała czarna

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • MrGodiva
    Member
    • 11-2014
    • 56

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, klarowny [5]
    Piana: Koloru kawy z mlekiem, brązowa. Ładna, intensywna, chociaż niezbyt drobna [4]
    Zapach: Fajny, czuć palone słody i troszkę czekolady. W tle jest jeszcze nuta słodka, której nie potrafię nazwać - coś jakby świeże zboże [4]
    Smak: Ten cream stout okazuje się nie być wcale taki słodki, Mała Czarna jest raczej wytrawnym piwem, słodkość (o ile jest) jest raczej dalej, w tle. W smaku najpierw czuję paloność, bardzo mocną - skojarzenie z dymnym aromatem wędzonych śliwek, następnie czuję kawę i czekoladę, goryczka umiarkowanie niska. [4]
    Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: Super grafika, wreszcie jakaś etykieta z dukli naklejona równo Na etykiecie podstawowe informacje są obecne ale - brak tam laktozy, nie wiem czy przez pomyłkę czy faktycznie piwo nie było dosładzane, co jest możliwe bo w smaku słodycz jest naprawdę niska. Kapsel goły [4.5]
    Uwagi: Fajny ale niezbyt słodki cream stout w ładnym opakowaniu z młodego ale bardzo dobrze rokującego browaru

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarna czerń. Wcale nie taka mała... . [4]
      Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka, niezbyt trwała (a szkoda). [3]
      Zapach: Słód, także palony, lekka wędzonka, czekolada, kawa. [4]
      Smak: Ślad kwasku, popiół, gorzka czekolada, kawa, posmak zbożowy. [4]
      Wysycenie: Niskie - stoutowe. [4]
      Opakowanie: Podoba mi się dukielski styl, ale...: 1) nie ma rysia; 2) ani ta kawa nie jest mała, ani biust tej małej nie wygląda na naturalny... .
      Wiem. Czepiam się . [4]
      Uwagi: To trochę niepokojące, ale od jakiegoś czasu coraz przyjemniej pije mi się stouty.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • MrGodiva
        Member
        • 11-2014
        • 56

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Podoba mi się dukielski styl, ale...: 1) nie ma rysia
        Z czystej ciekawości: Dlaczego miałby tam być ryś?

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrGodiva Wyświetlenie odpowiedzi
          Z czystej ciekawości: Dlaczego miałby tam być ryś?
          A dlaczego nie?

          Comment

          • nms007
            Junior
            • 06-2013
            • 21

            #6
            W Małej Czarnej nie ma lakozy
            Niebawem warzymy kolejną warkę i mam nadzieję, że tym razem będzie "Cream" pełną gębą

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
              To trochę niepokojące, ale od jakiegoś czasu coraz przyjemniej pije mi się stouty.
              Dobre się nie nudzą...

              Dobry, wytrawny, rasowy stout. Piana kremowa, trwała, gęsta, osadza się. Nasycenie akuratne, drobne.
              Attached Files
              Last edited by e-prezes; 27-05-2015, 13:34.

              Comment

              • Winalubie
                Junior
                • 05-2015
                • 12

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, klarowny, nie wiem czy można chcieć czegoś więcej? [5]
                Piana: Ciemnokremowa, ładna, średniopęcherzykowa, ale niestety za szybko uciekła [3.5]
                Zapach: Czekolada i intensywna kawa [4.5]
                Smak: Wytrawny, czekoladowy, kwaskowaty i kawowy. Aksamitne dzięki płatkom owsianym. [4.5]
                Wysycenie: Niskie, ale jest ok [4]
                Opakowanie: Etykiety w niektórych piwach browaru Dukla są największym plusem, ale nie tutaj. Tzn. etykieta jest świetna, ale nie jest jedyną zaletą. Rzuciło mi się w oczy to, że nie ma opisanych chmieli i słodów co jest sporym minusem. [4]
                Uwagi: Ceny piw z browaru Dukla są za wysokie - to fakt. Ja rozumiem, że trzeba było zainwestować w bardzo dobrego grafika żeby zrobić takie ładne etykiety, ale za taką cenę można spokojnie kupić dwie butelki Geezera, albo Turbo Geezera, który jest trochę lepszy, jeżeli chodzi o całokształt. Co prawda zostałem pozytywnie zaskoczony super szkłem firmowanym logiem browaru Dukla, które kupiłem taniej niż piwo (coś tu chyba jest nie tak, ale nie narzekałem).

                Moja ocena: [4.375]
                Last edited by ART; 28-05-2015, 07:58. Powód: usunięto załacznik doctor brew szklo

                Comment

                • nms007
                  Junior
                  • 06-2013
                  • 21

                  #9
                  @up
                  Nie nasza wina, że hurtownie i sklepy też chcą zarobić

                  Comment

                  • Winalubie
                    Junior
                    • 05-2015
                    • 12

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nms007 Wyświetlenie odpowiedzi
                    @up
                    Nie nasza wina, że hurtownie i sklepy też chcą zarobić
                    Szanowny Panie, rozumiem, że na innych browarach sklepy i hurtownie nie zarabiają? Ja nie wnikam w wysokość marży, bo jaka by ona nie była, to i tak warto zapłacić odpowiednią cenę za dobry produkt, którym bez wątpliwości jest Mała Czarna. Chodzi mi o to, że w stosunku do piw z innych polskich browarów rzemieślniczych, Dukla jest często 1,5-2 razy droższa.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Winalubie Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolor: Czarny, klarowny, nie wiem czy można chcieć czegoś więcej? [5]
                      Piana: Ciemnokremowa, ładna, średniopęcherzykowa, ale niestety za szybko uciekła [3.5]
                      Zapach: Czekolada i intensywna kawa [4.5]
                      Smak: Wytrawny, czekoladowy, kwaskowaty i kawowy. Aksamitne dzięki płatkom owsianym. [4.5]
                      Wysycenie: Niskie, ale jest ok [4]
                      Opakowanie: Etykiety w niektórych piwach browaru Dukla są największym plusem, ale nie tutaj. Tzn. etykieta jest świetna, ale nie jest jedyną zaletą. Rzuciło mi się w oczy to, że nie ma opisanych chmieli i słodów co jest sporym minusem. [4]
                      Uwagi: Ceny piw z browaru Dukla są za wysokie - to fakt. Ja rozumiem, że trzeba było zainwestować w bardzo dobrego grafika żeby zrobić takie ładne etykiety, ale za taką cenę można spokojnie kupić dwie butelki Geezera, albo Turbo Geezera, który jest trochę lepszy, jeżeli chodzi o całokształt. Co prawda zostałem pozytywnie zaskoczony super szkłem firmowanym logiem browaru Dukla, które kupiłem taniej niż piwo (coś tu chyba jest nie tak, ale nie narzekałem).

                      Moja ocena: [4.375]
                      Proszę nie wklejać zdjęć do ocen, szczególnie jeśli mają słaby związek z tematem - szkło doctor brew?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • MrGodiva
                        Member
                        • 11-2014
                        • 56

                        #12
                        @Winalubie
                        Za ile i gdzie to piwo kupiłeś?

                        @nms007
                        Ile to piwo kosztuje u Was w Tawernie?
                        Last edited by MrGodiva; 28-05-2015, 09:47.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Winalubie Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szanowny Panie, (...) Dukla jest często 1,5-2 razy droższa.
                          No to pojechałeś. Ja zanabyłem za 10 zł. Jest to drożej niż Pinta, ale Kingpin też tyle kosztuje. Wolę jednak Duklę.

                          Comment

                          • Winalubie
                            Junior
                            • 05-2015
                            • 12

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MrGodiva Wyświetlenie odpowiedzi
                            @Winalubie
                            Za ile i gdzie to piwo kupiłeś?
                            Są dwa sklepy na Kabatach - obok siebie. W jednym kupiłem Małą Czarną za 16 zł, a w drugim Piękną Nieznajomą za 12 zł. Jeżeli to rzeczywiście wina tego, że sklepy naliczyły sobie kosmiczną marżę, to przepraszam za niesłuszną opinię.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            No to pojechałeś. Ja zanabyłem za 10 zł. Jest to drożej niż Pinta, ale Kingpin też tyle kosztuje. Wolę jednak Duklę.
                            No cóż, taniej niż za 12 złotych nie widziałem, być może dałem się "nabić w butelkę", ale innym browarom, które startują z pierwszymi warkami, nie naliczono mi nigdy aż takiej ceny jak tutaj (np. w przypadku MZPF, Hajera, albo Miedzianki).
                            Last edited by Winalubie; 28-05-2015, 10:53.

                            Comment

                            • legart
                              Senior
                              • 06-2012
                              • 913

                              #15
                              W "moim" dość dość drogim osiedlowym monopolu (warszawski Młynów) stoi po 11,20 -mniej więcej po tyle samo co Kingpin

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎