Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tanie przyzwoite niekoncernowe piwo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • eskejp
    Junior
    • 06-2010
    • 3

    Tanie przyzwoite niekoncernowe piwo

    Witam,

    Nie wiem czy to dobry dział - jeśli nieodpowiedni to bardzo proszę o wyrozumiałość i Admina o przeniesienie do właściwego działu

    Pytanie jest chyba dość nietypowe, a chciałem poprosić o polecenie przyzwoitego butelkowego piwa niekoncernowego, którym moge poczęstować gości na imprezie którą współorganizuje. Nie ukrywam, że głownym kryterium jest cena, bo finansuje to z własnej kieszeni, także odpadają piwa po 5-6 czy więcej PLN.
    Raczej jakiś Pils, Lager, chetnie też pszeniczne, ew inne warte uwagi.
    Z pewnościa nie portery i nic mocnego.
    Zakup w Warszawie lub przez internet, jeśli będzie taka możliwość.

    Z góry dziękuje za pomoc
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    #2
    Zdecydowanie Rewolucje Warmińskie z Kormorana (około 4zł).
    Ewentualnie Strażackie z Bojanowa.

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #3
      Jeśli chcesz coś kupić za ok. 4 pln i to ma być z jakiegoś mniejszego browaru (bo o to jak rozumiem chodzi) to rzeczywiście sugerowałbym piwa z Kormorana. Warmińskie Rewolucje, Kormoran Jasny, a dla płci pięknej może raczej coś na słodko. Jak się wybierzesz do Auchan albo Carrefoura to znajdziesz choćby Świeże, Irish Beer albo Miodne. Fajne jest Rosanke, ale to dość specyficzne piwo. Te wszystkie przeze mnie wymienione to są bardzo różne piwa, ja za niektórymi z nich nie przepadam, ale przyzwoite być powinny. Oczywiście, jak zawsze, zależy co kto lubi.
      Poza tym akurat masz promocję piw brytyjskich w Lidlu, większość z nich jest za 3.99 pln. Nie są to raczej piwa wybitne, ale najgorsze też nie. Poczytaj na odpowiednich stronach w dziale Piwa konkretnie - Europa - Wielka Brytania.

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #4
        We Freshu i Żabce teraz Miłosław Pilzner jest po piątce za 2 butle. Ostanie warki są chyba w miarę przyzwoite

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Za 2,50 to jest mega piwo.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            #6
            Miłosław Pilzner ma to do siebie że bardzo często atakuje nas DMS, więc nie jest to super bezpieczna opcja.

            Warmińskie Rewolucje w Makro są w 5-cio pakach w bardzo dobrej cenie (wychodzi ok. 3,40 za butelkę). Jak masz możliwość robienia zakupów w Makro, to warto skorzystać

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              czecholand, ostatnie ostrzeżenie za wpisy komercyjne.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                #8
                Zgadzam się co do Miłosława Pilznera, Warmińskich Rewolucji i Strażaka z Bojana.
                W obecnej formie zdecydowanie warto te piwa brać.
                A jeszcze bardziej polecam na aktualne temperatury czeskie 10-tki - stabilna jakość, pełny smak a w głowę nie wchodzi i lepiej orzeźwi gości
                Czyli mamy Svijanską Desitkę (np. za 3 zł. w stałej ofercie Hortusów na Olbrachta) czy Krakonosa 10° (np. za 3.20 w Bez Popitki na Krępowieckiego). Na zdravi.

                Comment

                • Kones
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 160

                  #9
                  Dorzucę jeszcze toporek z bojana za bodaj 3,99PLN ino warkę trzeba sprawdzić.
                  Także lagerowe z Ciechana, generalnie przyjrzyj się ofercie Ciechana, Bojana, Kormorana, a odpuść Corneliusa, Jabłonowo czy Racibórz. Ja zdecydowanie jestem za warmińskimi rewolucjami (jak masz dostęp do Makro i jeszcze dodatkowo kogoś kto tam zaopatruje się w alko to po zniżkach wychodzi nie całe 3PLN za butlę.
                  "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                  Comment

                  • yoda79
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 861

                    #10
                    A i Lwówek Książecy jak dobra warka to niezły pomysł (około 3 zł).
                    Wrocławskie z Lwówka też tanie (2,50), ale bardzo dawno nie piłem, więc się nie wypowiem, ale na pewno lepsze niż koncernówki (niewiele, ale jednak).

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #11
                      Budżetowo - Perlenbacher z Lidla - 2,29 zeta za przyzwoite sesyjne piwo (bez efektu "łał", ale na imprezę sie nadaje, 4,7 % sprawia, ze mozna przy nim chwilę posiedzieć).
                      Dla urozmaicenia możesz kupić Cechowe Ipa z Biedronki (2,49) choć ono trochę mocniejsze - 6 %
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • Kones
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 160

                        #12
                        Myślałem raczej o brown ale, ale czy van pur to nadal nie koncernowe? Poza tym piwem z biedry może gości nie zachwycić, raczej będzie to wyglądało tanio. A takich "warmińskich rewolucji" ludzie w większości nie próbowali, a tak można kazać im przynajmniej powąchać i zaznajomić z odrobiną "zbędnej goryczki", myślę że to będzie lepszy start i piarowo też lepiej wyglądać.
                        "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                        Comment

                        • Cwieku666
                          Junior
                          • 04-2014
                          • 26

                          #13
                          Lagery/pilsy:
                          - Kormoran Warmińskie Rewolucje, ewentualnie Kormoran Jasny
                          - Svijany Kvasnicove 12,5°
                          - Svijanský Rytíř Bitter 12°
                          - albo tak jak było postowane wcześniej Svijanská Desítka

                          Weizeny:
                          - Franziskaner Hefe-Weissbier (chyba da radę znaleźć go poniżej 5 zł ?)
                          Ewentualnie czeski Primator Weizenbier (czasami Primator potrafi zaliczyć wpadkę, chociaż mi się w ostatnim czasie nie zdarzyło, ale pewnie najlepiej by było kupić jedną butelkę i jak będzie dobre to wtedy więcej) albo Paulaner Hefe-Weissbierm, tylko one już bardziej pod koncern podoadają.

                          Jeszcze może do tego jakiś witbier, tylko czy znajdzie się coś dobrego w niskiej cenie ? (Kormorana witbiera to chyba nie znajdzie się poniżej 5 zł)
                          Last edited by Cwieku666; 24-07-2015, 15:23.

                          Comment

                          • metalsrem
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 239

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cwieku666 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jeszcze może do tego jakiś witbier, tylko czy znajdzie się coś dobrego w niskiej cenie ? (Kormorana witbiera to chyba nie znajdzie się poniżej 5 zł)
                            Czasem się znajdzie, w intermarche w Jarocinie dostałem za 4.99
                            Browar domowy SKOTAR

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #15
                              Najlepsza opcja to proponowane CZechy, ceny do 4 zł a piwa w swojej klasie bdb: Primatory, Opaty, Svijany, POlicka, Konrad, Ferdinand..

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎