Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdynia, Bulwar Nadmorski, Browar Port Gdynia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Carlo22
    Senior
    • 05-2012
    • 182

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    W komplecie małe (0,125) piwo w postaci najgorszego z oferty Amber Ale.
    A jak pozostałe piwa? Co było nie tak z Amber Ale?

    Comment

    • Antylop
      Senior
      • 10-2009
      • 1415

      #17
      Byłem tam w dniu otwarcia browaru.
      Najbardziej smakował mi Pils niemiecki, choć Pendragon degustując go dzień później już nie był kontent
      Byłem z nim wstępnie umówiony na degustację, jednak obowiązki służbowe mnie wezwały.
      Też uważam że "Amber ale" był najsłabszym punktem w ofercie.
      Dlaczego? Trzeba samemu się pofatygować i wyrobić sobie zdanie
      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #18
        Od jutra będzie można kupować piwo na wynos.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • beerek62
          Senior
          • 04-2010
          • 1036

          #19
          A pomyśleli o kolekcjonerach - szkło, etykiety, etc, etc....? Na filmie widać szkło - chyba czyste.
          Last edited by beerek62; 23-03-2016, 20:16.
          Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
          Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #20
            Jeśli chodzi o birofilia, to na pewno są podstawki.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Jeśli chodzi o birofilia, to na pewno są podstawki.
              Są także etykiety (w 8 chyba odmianach) oraz szkło (kufle i szklanki).
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                #22
                Nowe piwo

                Żegnamy dziś Amber Ale (zostało jeszcze tylko kilka butelek), a witamy nowe piwo specjalne w stylu Lentebok - jasny wiosenny koźlak holenderski.

                Jest to piwo w niezwykle rzadko spotykanym stylu, warzone niemal wyłącznie w Holandii z okazji nadejścia wiosny i Świąt Wielokanocnych. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszym polskim browarem, który uwarzył Lenteboka!

                Mocne, jasne, niskogoryczkowe piwo górnej fermentacji, charakteryzuje się słodową słodyczą i nutami kwiatowo-owocowymi pochodzącymi od drożdży. Ze względu na wczesnowiosenną porę posiada podwyższoną zawartość alkoholu, a dzięki temu znakomite właściwości rozgrzewające.

                Ekstrakt: 16,5%, Alkohol: 7%, IBU: 30

                Zapraszamy na degustację naszego Lenteboka!
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #23
                  Trudno chyba wyobrazić sobie w Gdyni lepsze miejsce na restaurację z minibrowarem - parę metrów od morza pod zalesionym wzgórzem. Nie ma się więc co dziwić, że gdy tam dotarliśmy w sobotę 19.03.2016 około 18.30, w środku kłębił się tłum. Fartem dorwaliśmy zarezerwowany na 20-tą stolik. A miejsca jest niemało. Po prawej od wejścia duża sala z warzelnią (20 hl) i dziesięcioma ławami na 8-10 osób każda. Wzdłuż przeszklonych ścian z widokiem na morze można siedzieć na wysokich stołkach przy długim blacie. Bar po przeciwnej stronie jest jeszcze dłuższy, a za nim za szklaną ścianą można podziwiać 11 tankofermentorów (po 20 hl każdy).
                  Sala po lewej od wejścia jest trochę mniejsza a siedzi się tu przy 4-osobowych stolikach.
                  W ciepłe dni klientów z pewnością będzie jeszcze więcej, ale radą na to ma być otwarty taras na górze na całej długości budynku.

                  W dniu naszej wizyty dostępne były 4 piwa:
                  - Jasne (Pils niemiecki) http://www.browar.biz/forum/showpost...52&postcount=2
                  - Pszeniczne (Hefeweizen) http://www.browar.biz/forum/showpost...56&postcount=2
                  - Ciemne (Porter angielski) http://www.browar.biz/forum/showpost...66&postcount=2
                  - Amber specjal (Amber Ale) http://www.browar.biz/forum/showpost...61&postcount=2

                  Pierwsze nazwy pochodzą z karty, te w nawiasach z browar.biz, nie wiem skąd te różnice ale raczej chodzi o te same piwa.
                  Podawano w szkle firmowym, podkładki przynosiła kelnerka wraz z piwem jednak tylko na mniejszej sali. Gdy zwolniliśmy zarezerwowany stół i wynieśliśmy się do dużej dosiadając do nie w pełni obsadzonej ławy, już nie chciało się kelnerowi zawracać sobie głowy podkładkami.

                  Jadłospisem się nie interesowałem, natomiast moi koledzy konsumowali pizzę twierdząc, ze im smakowała.

                  Wydaje się, że inwestycja trafiona w dziesiątkę, już to widać a lato raczej potwierdzi tą tezę. Browar jest dość spory ale będzie pewnie musiał pracować pełną parą by zaspokoić pragnienie gości.

                  Fotki w galerii:


                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pierwsze nazwy pochodzą z karty, te w nawiasach z browar.biz, nie wiem skąd te różnice ale raczej chodzi o te same piwa.
                    Ano z tej, że szefostwo lokalu (lub osoba podająca dane do druku, nie wiem) postanowiła sobie ułatwić robotę i wydrukować uniwersalne menu. W poszczególnych "kategoriach" piwa będą się zmieniać. Nazwy piw podane na browar.biz wynikają z rozmowy z piwowarem.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #25
                      E, i tak ktoś się wysilił.
                      Wystarczyłoby "piwo jasne", "piwo ciemne", no, ewentualnie "piwo specjalne/sezonowe".
                      "Ciemny lud to kupi", że (z lekkim niesmakiem) zacytuję prezesa TVP (Tele-Vizji Propagandowej) .

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #26
                        No właśnie tak zrobili - jasne, ciemne, pszeniczne - tak to figuruje w karcie.
                        Nie wiem tylko czemu napisali amber specjalne. Wszystkie specjalne będą barwy bursztynowej?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #27
                          Wiesz, ile jest odcieni bursztynu...?
                          Biżuteria z bursztynem , oryginalny certyfikowany bursztyn. Bursztynowa biżuteria złota oraz bursztynowa biżuteria srebrna.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #28
                            Myślisz, że użyją fioletowego batata albo marchwi do zabawienia?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #29
                              Z racji, że piwa będą się zmieniać, aby nie zmieniać za każdym razem całego menu, piwa w karcie są podane pod nazwami jasne, ciemne, pszeniczne specjalne (skąd ten amber specjal to ja nie mam pojęcia )
                              W niedalekiej przyszłości mają pojawić się karty piw, w których będą szczegółowo opisane style piw, jakie w danym momencie są na kranach.

                              Co do słabej piany... barmani oberwą.
                              Last edited by wrednyhawran; 06-04-2016, 11:44.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #30
                                No i mamy przykład podmiany - jako pszeniczne od dziś (?) american wheat.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎