Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [PiwoWarownia] Kameleon Motueka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Gryf, [PiwoWarownia] Kameleon Motueka

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowożółty, mętny. [4.5]
    Piana: Obfita, biała, gruba, zbita, raczej trwała, zostawia na ścianach wąsiki. [4]
    Zapach: Cytrusowy, limonkowy, herbaciany. Delikatnie maślany. [4]
    Smak: Piwo intensywnie gorzko-cytrusowe, aż można pomyśleć, że wlano do niego sok z cytryny, limonki albo grapefruitów. Wydaje mi się, że w tle pojawia się bardzo delikatne toffi, ale na poziomie, hmmm, akceptowalnym. [4]
    Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
    Opakowanie: Zrezygnowano z poprzedniej stylistyki etykietowej, według mnie na minus. Nie zwróciłem uwagi na to piwo, kiedy stało wśród innych na niedużej półce (kupiłem dopiero po informacji sprzedawcy, że mają "takie nowe piwo"), do tego etykieta taka... Nijaka. [3.5]
    Uwagi: Widziałbym to piwo z mniejszą dawką słodyczy i w wersji nieco lżejszej. Byłoby fajnie orzeźwiające w lecie.

    Moja ocena: [4.05]

    Comment

    • mozaic
      Member
      • 06-2015
      • 44

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: "miód / bursztyn 50/50 - bardzo mętne/ dużo luźnego osadu" [4.5]
      Piana: ok [4]
      Zapach: "amerykańskie tropiki z kangurem i koalą w tle + to gryfowe coś w tle [4.5]
      Smak: cudowne, cały język jest czymś zajęty..prawdziwe bogactwo..i wszystko "stroi do klucza" [5]
      Wysycenie: w sam raz [4.5]
      Opakowanie: etykieta rozpoznawalna, wiec daje 4,5 zeby nie pusuc oceny pysznego napoju. [4.5]
      Uwagi: Trzech kumpli - spirifer i teraz to - wygląda na to ze browar gryf robi produkuje najsmaczniejsze piwo w PL - moim nieskromnym zdaniem.. w top-10 ever mamy 8 piw uwarzonych w gryfie - więc coś jest na rzeczy.. wracając do kameleona - szczerze polecam.

      Moja ocena: [4.65]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Kolor pomarańczowy, zmętniony z wyraźnym osadem na dnie i farfoclami od chmieli. Piana écru początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzy, opadła pozostawiając wyraźny ślad na szkle.
        Aromat chmielowy – cytrusy, limonka, także (w tle) tropikalne owoce – mango, marakuja. Jest słodko, również za sprawa majaczących w tle słodów. W smaku wyczuwalne są zbożowe słody i intensywna amerykańska goryczka – grejpfrutowa przede wszystkim, następnie cytrusowa i leciutko herbaciana. Słodycz karmelowa jest na poziomie akceptowalnym choć mogłaby być niższa.
        Podsumowując – dobre deserowe piwo, choć nieco mulące na finiszu.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎