Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec usługi Picasa Web Albums - przesiadka na Google Photos - pomysły, porady, itp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darek99
    Senior
    • 04-2002
    • 2147

    #46
    Szkoda tylko że jak podejmujecie decyzję o rejestracji na Webalbum, nie informujecie o tym tych którzy już mają tam konta, ta osoba która wysyła mailowo zaproszenie otrzymuje powiększenie swojego konta o 50MB, prosiłem o to kilka postów wstecz, tylko Kruger pamiętał, dziękuję.
    Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
    Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
    skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
    Epikur z Samos.

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
      Szkoda tylko
      Nie przesadzaj Darku z ta szkoda, bo jest ona niewielka.
      Ty majac tam 3700 zdjec zajmujesz tylko 17% dostepnej Ci przestrzeni.
      Poza tym jesli codziennie sie tam raz zalogujesz dostajesz ekstra 365MB co roku.
      Sam zalozylem tam konto z ciekawosci, nie wiedzac do konca czy bede z niego korzystal i chcialem to zrobic bez zadnej presji.
      Niezaprzeczalnym zas faktem jest to, ze o WebAlbumie dowiedzialem sie od Ciebie i za to Ci serdecznie dziekuje!
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • elpako
        Senior
        • 03-2006
        • 318

        #48
        [quote=beerek62;1279215]Obejrzałem web-album.org i wydaje mi się, że faktycznie jest prosty w obsłudze, nawet trochę podobny do Picasy. Faktycznie można importować zdjęcia bezpośrednio z Picasy, ale też i z innych źródeł. Bardzo denerwujące są pokazujące się reklamy - nie wiem, czy można to jakoś wyłączyć. wygląda to tak

        Zainstaluj sobie Adblock plus (https://addons.mozilla.org/pl/firefo.../adblock-plus/)
        I masz zero reklam. Moja strona w Web-album.org na razie wygląda tak: http://porter-etykiety.web-album.org/
        P O R T E R Y - Polska - 1304/ Zagranica - 1874 //Razem - 3178

        http://porter-etykiety.web-album.org
        https://www.facebook.com/pg/Etykiety...os/?tab=albums

        Comment

        • darek99
          Senior
          • 04-2002
          • 2147

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie przesadzaj Darku z ta szkoda, bo jest ona niewielka.
          Ty majac tam 3700 zdjec zajmujesz tylko 17% dostepnej Ci przestrzeni.
          Poza tym jesli codziennie sie tam raz zalogujesz dostajesz ekstra 365MB co roku.
          No wiesz Latarnik, ale ja się dopiero rozkręcam
          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
          Epikur z Samos.

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Przy okazji pytanie mam - kto ma i publikuje obecnie w miarę wszystkie polskie etykiety z lat 1945-1989?
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            Nigdzie nie ma takiego zbioru et w necie. W tym okresie wyszło kilkadziesiąt tysięcy etykiet. Póki co nikt tego nie ogarnął i raczej się nie zanosi.
            Swego czasu kolega Grzesiek Płatek wrzucił swój zbiór chyba ponad 20 tys polskich etykiet ale ta strona nie istnieje już od lat a i sam zbiór rozsprzedany
            Jeśli dobrze pamiętam w szczytowym okresie na stronie Grześka (nick na forum Sopista) widniało około 30 tysięcy dobrze zrobionych i opisanych skanów.
            W tym czasie można ją było traktować jako siłą rzeczy niekompletny, ale bardzo porządny katalog polskich etykiet.

            Obecnie strona nie istnieje, zbiór jest w dużej części rozsprzedany, ale pliki na dysku, mam nadzieję, istnieją.
            Nie zbieram już etykiet, ale szkoda mi tej strony, może ktoś ma pomysł i dałoby się ją jakoś bezkosztowo opublikować.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #51
              Pytaj o to prywatnie samego zainteresowanego bo to najlepsze źródło informacji ale z tego co wiem wszystkie skany itp bezpowrotnie przepadły z powodu awarii komputera. Temat niestety zamknięty wg mojego rozeznania.

              Tutaj jednak piszemy na inny temat i może już skupmy się na nim.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Pivotal
                Senior
                • 05-2013
                • 671

                #52
                Znacie może FLICKR-a? Serwis internetowy stworzony do gromadzenia i udostępniania zdjęć cyfrowych, czyli coś podobnego do Picasy Web Albumu. Oto link na stronkę z fotkami Kampanii Piwowarskiej:

                Comment

                • Tachos
                  Junior
                  • 05-2012
                  • 17

                  #53
                  Od pewnego czasu w picassie mam pod swoją pieczą galerię stowarzyszenia do którego należę. Wrzucamy tam zdjęcia z naszych imprez. Gdy tylko dowiedziałem się o planach googla śledziłem na bieżąco, co się dzieje z galerią. Wszystkie zdjęcia jakie mieliśmy w galerii picassy znajdują się teraz w photos-google. Bez wyjątku, są tam wszystkie zdjęcia.
                  Piszecie, że macie problemy z kolejnością zdjęć. U nas nic się nie zmieniło, jest tak jak było. Jedyną widoczną różnicą jest wielkość miniatur folderów, w których są umieszczone zdjęcia. Każda impreza to osobny album. Nazwa albumu zawsze zaczyna się od daty wykonania zdjęć w systemie rrrr-mm-dd.
                  Nie można przesłać linku do całej kolekcji? Przenieś wszystko do jakiegoś albumu. Wtedy będziesz miał konkretny adres dla swych zdjęć.

                  Comment

                  • beerek62
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 1036

                    #54
                    Moje zdjęcia też się automatycznie przeniosły. Z tym akurat nie ma problemu. Schody zaczynaja sie w momencie, gdy chcę zmienić kolejność albumów, żeby ułożyć je po swojemu - np. alfabetycznie. Kolejność albumów w kolekcji jest ustawiana automatycznie według kolejności dodania ostatniego zdjęcia do albumu. Ja nie znalazłem możliwości ręcznej zmiany kolejności albumów.
                    W Twoim przypadku nie ma z tym problemu, bo każdy kolejny album to zdjęcia wykonywane w jednej, kolejnej dacie. Według tej daty ustawia Ci się kolejność albumów i wszystko jest chronologicznie. Jeżeli ja do swojego ostaniego albumu dodam nowe zdjęcie, to ten album automatycznie przesuwa się na początek kolekcji.
                    Nie mogę przenieść wszystkiego do jednego albumu, bo w kolekcji mam już około 200 albumów. Na razie nie znalazłem możliwości utworzenia albumu w albumie, tak, żeby linkiem do kolekcji był link głównego albumu. Nie chcę udostępniać kolekcji jako nieuporządkowanego zbioru fotografii.
                    Last edited by beerek62; 01-03-2016, 19:00.
                    Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                    Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4998

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tachos Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie można przesłać linku do całej kolekcji? Przenieś wszystko do jakiegoś albumu. Wtedy będziesz miał konkretny adres dla swych zdjęć.
                      Wiesz co? Zajrzyj sobie do mojej galerii i jeszcze raz sie zastanow czy Twoja rada na cos sie przydala. https://picasaweb.google.com/104459375571566293858
                      Bo zgranie wszystkich zdjec jak leci, wg daty zrobienia, nie utworzy tego na czym mi zalezy.
                      5410 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • Kowalsik
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 157

                        #56
                        Daj Darek linka zapraszającego.

                        Comment

                        • roza500
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 149

                          #57
                          Witam. Czy może mi ktoś potwierdzić czy otwierają się kapsle z tego linka

                          Comment

                          • beerek62
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 1036

                            #58
                            Otwierają się.
                            Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                            Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #59
                              Idzie zakładać foldery na tym Łandrajwie ?
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • roza500
                                Senior
                                • 12-2004
                                • 149

                                #60
                                Tak. Co prawda niedawno zacząłem się nim "bawić" ale wydaje się być łatwy w obsłudze. Foldery są dość przejrzyste. Jak na tą chwilę to spełnia moje oczekiwania.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎