Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Browar Wiślany] Gentleman Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Wąsosz, [Browar Wiślany] Gentleman Weizen

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, średnio zmętnione. [4]
    Piana: Kremowa, średnio pęcherzykowa, za niska jak na ten styl, również śladów na szkle nie zostawiła wiele. [3]
    Zapach: Banan, brzoskwinia, ananas, zdecydowanie owocowy profil. Oprócz tego pojawia się coś co przypomina ziemię po deszczu oraz jakby tabakę. [4.5]
    Smak: Te ostatnie nuty wyczute w zapachu przekładają się niestety na smak. Piwo ma ziemistą i trawiastą goryczkę i co gorsze, niezbyt przyjemną ( a pachniało to lepiej). Z pszenicy można wyczuć banana i trochę zboża, jednak to wszystko schowane jest z tyłu niczym prawda w TV. Kwasku prawie nie ma, goździka również, jest za to narastający popiół. [3]
    Wysycenie: Wysokie, takie jak ma być. [4.5]
    Opakowanie: Pełny skład, a w nim chmiel Iunga. Etykieta nie przekonuje, a szczególnie określenie ''austriacki dobry smak''. [3.5]
    Uwagi: Może się nie znam i jest to jakaś austriacka interpretacja pszenicy? W opisie na etykiecie jest mowa o ''wyraźnie wyczuwalnych akcentach chmielowych'' i rzeczywiście tak jest. Ja jednak tradycyjnie wolę słodycz i banany w smaku, więc dlatego tak surowo oceniłem. Zapach jest jak najbardziej świetny i tu akurat chmiel pomaga.
    Warka 19.02.2017.

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • Warzywo
      Senior
      • 08-2016
      • 955

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Herbata, w kierunku miedziany. Mgiełka mętności. [4]
      Piana: Tworzy się dość słabo i szybko opada. Gdzie jest weizenowa piana? [2]
      Zapach: Są delikatne banany i drożdże. Za mało. [3.5]
      Smak: Jak w zapachu bardzo delikatne banany i trochę posmaku drożdżowego. W miarę przyjemne ale wszystkiego jest za mało. Kończy się piołunową goryczką. [3]
      Wysycenie: Piwo jest ciężkie, zalegające. [2.5]
      Opakowanie: Butelka, z nie przemawiającym do mnie wzorem i kolorystyką. [4]
      Uwagi: Bardzo przeciętne piwo. Ujdzie w tłoku jednak jest mnóstwo lepszych weizenów.

      Moja ocena: [3.15]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎