Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, INDIAnaPOLISz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, INDIAnaPOLISz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2837

    #2
    INDIAnaPOLISz czyli single hop polish IPA - chmielone jedną odmianą ( na goryczkę, aromat i na zimno ) - Cascade PL.
    Złoty, lekko zamglony kolor; gęsta, biała, trwała piana, pięknie koronkująca na szkle; w zapachu cytrusy; w smaku podobnie plus nuty ziemiste, słodowe, muśnięcie karmelu plus wyraźna grejpfrutowa goryczka. Rześkie, smaczne, szybko zniknęło ze szkła.
    Korzystając z okazji, "z tego miejsca" gratuluję ekipie świętochłowickiego Redena dwusetnej warki. Zaiste, zacne piwo dla uczczenia tego jubileuszu
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne złoto, delikatnie zmętnione. [4.5]
      Piana: Biała, niezbyt specjalnie wysoka, ale po pewnym momencie nie chce opadać. Zaznacza swój wyraźny ślad na szkle. [4]
      Zapach: Bardzo orzeźwiający cytrusowy zapach. Pojawia się też zapach łanów z pola i leśne owoce, głównie poziomka. Pojawiło się też masełko, tu akurat przyjemne jak w czeskich piwkach. [4]
      Smak: Balans raczej w stronę goryczki, słód tylko lekko zaznaczony w postaci zmoczonego zboża. Na szczęście słód karmelowy tylko na etykiecie. Natomiast bardzo opiekana skórka od chleba i owszem. Obecna jest wyraźna trawa i parę ziółek, natomiast mało jest cytrusów. Goryczka jest krótka, ale wyraźna i bardzo przyjemna. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Bardzo podobają mi się etykiety Redena, ta również. Skład prawie pełny ( oprócz drożdży jak zwykle), kapsel firmowy i bardzo ładny. [4.5]
      Uwagi: Amerykański chmiel na polskiej ziemi ? Jestem za ( co innego z ich wojskami). Bardzo dobre piwo, świetna goryczka, bardziej polska niż amerykańska.
      Warka 01.09.2016

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • GSE
        Senior
        • 10-2002
        • 424

        #4
        ja tam cytrusów nie czułem goryczka bardziej miodowo-żywiczna, rozpuszczalnikowo-chemiczna, a z owoców może tylko takie subtelne aromaty typu liczi. aczkolwiek słyszałem, że polska kaskada daje radę, więc mam zamiar zdegustować piwa od Peruna i Trzech Kumpli (American Beauty), ale temu z Redena raczej drugiej szansy nie dam
        Last edited by GSE; 03-04-2016, 22:16.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbata z miodem. [5]
          Piana: Ładna, wysoka, dosyć trwała i zbita, biała. [4]
          Zapach: Cytrusy i odrobina żywicy, ale spod tego niestety przebijają się - delikatne, fakt - warzywka. Ale ja jestem na tym punkcie przeczulony, więc może przesadzam. [2.5]
          Smak: Smak niestety wydaje mi się dosyć słaby. Mało tej przyjemnej chmielowości, za którą lubimy cascade, piwo bardziej kojarzy mi się z hebatą earl grey z cytryną. Lekka kukurydza. Opinię bardziej mam jak GSE powyżej. [3]
          Wysycenie: Niskie spoko. [5]
          Opakowanie: Redenowe. [4]
          Uwagi: Jestem na nie.

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciany, lekko zgaszony. [4]
            Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4.5]
            Zapach: Najpierw nozdrza pełne słodu, za chwilę coraz silniejsza sosna. Ale ciągle harmonijna. [4]
            Smak: Lekka oleistość, konkretna goryczka, delikatny posmak cytrusów. [4]
            Wysycenie: Średnie, lekko w kierunku wysokiego. [4]
            Opakowanie: Nieco mroczna eta, na tle zachodzącego słońca zarysy budynków i budowli, kojarzących się z Polską. Kapsel browaru. [4]
            Uwagi: Ta Polska CIPA nawet mi zasmakowała... .

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎